Кисті для макіяжу: види, призначення

kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie45 Кисті для макіяжу: види, призначення

 • 2 Матеріали для виготовлення пензлів
 • 3 Як користуватися кистями для макіяжу?
 • 4 Основні помилки при виборі і використанні кистей
 • 5 Догляд за кистями для макіяжу
 • Кожна представниця прекрасної підлоги мріє бути красивою і чарівною. Підкреслити достоїнства і приховати недоліки на обличчі допоможе якісно зроблений макіяж. Жоден макіяж не обходиться без використання спеціальних кистей. Вони бувають різних форм і розмірів. Інструменти широко застосовуються для нанесення або розтушовування тіней, пудри, рум’ян, помади. Які існують кисті для макіяжу і як їх використовувати в повсякденному житті, читайте далі у статті.

  Види кистей для макіяжу

  Для нанесення косметики на обличчя використовуються спеціальні допоміжні інструменти. Залежно від їх зовнішнього виду можуть застосовуватися для фарбування повік, губ, брів і особи або змішування кольорів.

  Кисті для макіяжу розрізняють за:

  • Розміром. Маленькі за розміром кисті використовуються для фарбування дрібних ділянок обличчя. Великі застосовуються для обробки великої поверхні, наприклад, для нанесення пудри і рум’ян;
  • Формі. Розрізняються круглі, плоскі і віялові;
  • Контуру волосяного пучка. Форма буває рівною, овальної, скошеної, як козяче копитце. Також волосяний пучок може бути коротким, довгим, щільним і об’ємним або у вигляді пелюстки;
  • Ворсу. Для ворсу беруться як натуральні матеріали (хутро колонка, білки, поні, кози та ін), так і синтетичні, наприклад, нейлон. Існують і комбіновані варіанти.

  Велика різноманітність кистей для макіяжу обумовлено областю та цілями їх застосування. Залежно від форми, косметичні інструменти використовуються для нанесення або розтушовування тіней, тональної основи, пудри, рум’ян, помади і рідкої підводки на повіку ока.

  Для очей

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie46 Кисті для макіяжу: види, призначення Кисті для нанесення тіней на повіки

  Професіонали використовують близько 7 видів пензликів для нанесення макіяжу на очі. Новачки можуть обійтися двома або трьома інструментами.

  Перший тип кисті призначений для фарбування тінями рухомого століття. Вона невеличка за розміром, має широку основу і закруглену плоску форму. Волосяний пучок щільний на дотик. Краще використовувати пензлик з ворсом з хутра колонка або соболя. Завдяки зовнішньому вигляду, дозволяє швидко нанести макіяж.

  Для промальовування складок рухомого століття використовується другий тип кисті для макіяжу. Форму пензлика кожен візажист вибирає, грунтуючись на особистих уподобаннях. У волосяного пучка може бути як скошений край, так і овальний.

  Для розтушовування олівця, що використовується для малювання стрілок, підійде третій тип кисті. Вона пласка на дотик і має форму лопатки. Інструмент з ворсом з нейлону підійде, щоб зробити стрілки більш природними і довгими.

  Четвертий тип кисті використовується для нанесення і розтушовування тіней або підводки очей. Має овальну форму, волосяний пучок короткий і щільний. Пензлик відмінно допомагає виконати макіяж у техніці «смокі айс».

  П’ятий тип кисті призначений для малювання стрілок рідким підведенням. Зазвичай для цих цілей використовується плоска пензлик зі скошеним або загостреним кінцем. Брати краще з синтетичним ворсом. Стрілка виходить тонкої і акуратною.

  Для розтушовування тіней підійде кисть шостого типу. Вона досить пишна і має форму пелюстки. Найбільше підійде пензлик з ворсом з хутра поні. Відмінно розтушовує тіні на столітті і робить плавний перехід з одного кольору в інший.

  За допомогою кисті сьомого типу з особи легко віддаляються надлишки косметики. Завдяки віялової форми, що легко скидається розмазані тіні, пудру і рум’яна. В результаті особа залишається чистим, а макіяж недоторканим.

  Для губ

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie47 Кисті для макіяжу: види, призначення Кисть для нанесення помади або блиску на губи

  При нанесенні макіяжу на обличчя не варто забувати про губах. Постановка акценту на цій частині особи додасть родзинки зовнішнім виглядом. Красиво нанести помаду або блиск на губи допоможе спеціальна кисть.

  При виборі інструменту варто звернути увагу в першу чергу на форму кисті для макіяжу. Краще всього для заповнення простору підійде довга квадратна пензлик з закругленими кінцями. При обведении контуру губ знадобиться тонкий, загострений кисть для макіяжу. Волосяний пучок повинен бути м’яким, плоским і пружним. Це дозволить точно та акуратно нанести помаду.

  Також слід враховувати матеріал ворсу кисті для макіяжу. Можна придбати пензлика як з натуральних, так і з штучним ворсом. Кращим вважається останній варіант. Кисті для макіяжу губ з нейлоном на відміну від натурального ворсу вбирають в себе менше кошти. В результаті губна помада витрачається повільніше і служить довше. Також з плюсів штучного ворсу відзначають рівномірне нанесення і пружність волосяного пучка.

  Використовувати спеціальну кисть для нанесення макіяжу на губи рекомендується на постійній основі. Помада буде витрачатися економічніше за рахунок рівномірного фарбування. Кисть дозволить акуратно нанести макіяж на губи, не виходячи за контур. Бажано закривати інструмент ковпачком або купувати з висувним механізмом. Таким чином, ворс не втратить пружність і прослужить довше.

  Для брів

  Для догляду і підтримки форми брів в кожній косметичці повинна бути спеціальна кисть. За допомогою макіяжу можна підкоригувати і змінити контури брів.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie48 Кисті для макіяжу: види, призначення Кисть для малювання брів

  Промальовувати форму брів краще пензлем зі скошеним кінцем. Волосяний пучок повинен бути плоским, короткою і жорсткою. Така форма кисті дозволить акуратно окреслити лінію брів за допомогою сухих і рідких тіней. Інструмент підійде також і для розтушовування олівця. Пружним ворсом кисті зручно робити чіткі штрихи і вбивати колір в шкіру. В результаті виходять ідеальні брови.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie49 Кисті для макіяжу: види, призначення Щіточки для розчісування брів

  Перед нанесенням і розтушовуванням тіней на бровах рекомендується їх ретельно розчесати. Особливо процедуру необхідно робити власницям густих і довгих брів. Існує два види кистей для подібних цілей. Перший тип кисті являє собою з одного боку гребінець з частими пластмасовими зубчиками, з іншого — пучки з тонкого пластику. Другий тип кисті виглядає як щіточка для прокраські вій тушшю. Ворс тут щільний, пружний і закручений у вигляді спіралі. За допомогою цих кистей можна з легкістю зачесати брови в бік і краще фарбувати порожнечі.

  Для особи

  Кисті для особи відрізняються найбільшою розмаїтістю. Для різної косметики використовуються відрізняються за виглядом, розміром і формою інструменти.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie50 Кисті для макіяжу: види, призначення Кисті для нанесення тональної основи

  Вирівняти тон шкіри можна за допомогою тоналки. Акуратно і рівно нанести тональну основу на обличчя допоможе кругла кисть у вигляді барильця. Волосяний пучок повинен бути коротким і густим. Матеріал ворсу комбінований, що складається з натуральних і штучних щетинок. З-за цього кисть для макіяжу отримала назву «дуофибра». Інструмент підходить для нанесення тональної основи на шкіру обличчя. У результаті виходить щільний, але тонкий за текстурою шар. Розтушовка виходить ідеальною.

  Плоска кисть з овальним або скошеним кінцем відмінно підійде для рівного нанесення тональної основи. Волосяний пучок на кінці повинен бути м’яким і тонше, ніж основа. Купувати бажано з штучним або комбінованим ворсом.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie51 Кисті для макіяжу: види, призначення Кисті для пудри і рум’ян

  Для нанесення пудри використовуються самі пухнасті і великі кисті і тільки з натурального ворсу. Кисть з широким, злегка закругленим, пухнастим кінцем ідеально рівно і м’яко завдасть пудру на обличчя. Засіб ляже тонким шаром на підготовлену шкіру і закріпить макіяж. Кисть кабукі теж можна використовувати для нанесення пудри. Відмінною особливістю є наявність короткої ручки і круглого, густого волосяного пучка. Кисть дозволяє наносити пудру щільним шаром і відмінно підходить для розтушовування рум’ян і бронза тора, що висувається.

  Для нанесення рум’ян на скули використовують кисті трохи меншого розміру. Підійдуть круглі як веероподобной форми, так і овальною. Ворс повинен бути виготовлений з натурального матеріалу — з хутра поні або білки. В результаті рум’яна накладаються природно і м’яко. Така кисть підійде і для розтушовування макіяжу.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie52 Кисті для макіяжу: види, призначення Кисті для контуринга

  Кисті для контуринга допомагають наносити макіяж і моделювати форму особи. Широко використовуються для коригування носа, вилиць і т. д. Щоб підкреслити вилиці, лоб і підборіддя, вибирають кисть з коротким і густим ворсом. Відмінно підходить для розтушовування і плавного переходу одного кольору в інший. Кисть зі скошеним кінцем і густим ворсом використовується для корекції сухих текстур. Найкраще підходить для контуринга скул. Невелика кисть овальної форми призначена для нанесення освітлення. Засіб висвітлює окремі ділянки шкіри і надає їй сяйво. Маленька кисть зі скошеним кінцем підходить для корекції носа. Завдяки розміру, дозволяє ретельно профарбовують складки шкіри.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie53 Кисті для макіяжу: види, призначення Кисті для нанесення коректора і консилера

  Коректор або маскує використовується для замащування невеликих прищів, плям або темних кіл під очима. Кисті краще вибирати невеликі, плоскі, з загостреним кінцем і з штучного ворсу. Коригувальні засоби за допомогою такого інструменту будуть нанесені точково і акуратно.

  Матеріали для виготовлення пензлів

  Матеріал, з якого виготовляють кисті, має важливе значення. Правильно підібрана пензлик дозволить зробити професійний макіяж навіть новачкові.

  Залежно від матеріалу виготовлення, розрізняють 3 види кистей для макіяжу:

  • З натуральним ворсом. Відрізняються матовим блиском, хорошою зносостійкістю, м’якістю, пружністю. Варто зауважити, що для натурального матеріалу характерна висока ціна. Волосяний пучок кисті для макіяжу виготовляють з хутра колонка, білки, кози, поні, борсука, соболя і т. д. В залежності від типу тваринного колір кисті буде відрізнятися;
  • З штучним ворсом. Вони більш щільні на дотик, легше піддаються догляду, не вбирають вологу, можуть швидко втратити форму від щоденного використання. Синтетичні кисті для макіяжу відрізняються більш низькою ціною. Для виготовлення використовується нейлон або таклон. Останній рекомендуємо до використання дівчатам з жирним типом шкіри особи або мають алергію на хутро;
  • З комбінованим ворсом. Кисті для макіяжу в цьому випадку виготовляються відразу з двох матеріалів — натуральних і синтетичних. Такі пензлики краще використовувати для нанесення жирної косметики.

  При роботі з сухими і розсипчастими текстурами (пудрою, рум’янами, тінями), рекомендується використовувати пензлі з натуральним ворсом. Інструменти з штучним матеріалом відмінно підійдуть для нанесення на шкіру рідких косметичних засобів, які включають тональну основу, кремові тіні, коректор, консилер, помаду. Кисті з синтетичним ворсом менше вбирають і витрачають кошти. Як новачки, так і професіонали повинні ґрунтуватися на цих правилах при виборі кисті для макіяжу.

  Як користуватися кистями для макіяжу?

  Нанести на обличчя косметику правильно, використовуючи різні кисті, зможе кожен. Для ознайомлення краще подивитися покрокові фото макіяжу.

  Етап 1: очищення шкіри обличчя. Перед нанесенням косметики на обличчя потрібно очистити шкіру молочком і потім тоніком. Після всіх маніпуляцій нанести зволожуючий крем. Через 15 хв. можна приступати до макіяжу.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie54 Кисті для макіяжу: види, призначення

  Етап 2: нанесення тональної основи. На кисть з коротким густим ворсом видавлюється трохи тоналки. Нанести засіб на лоб, спинку носа, щоки і підборіддя. Ретельно розтушувати щіткою тональну основу по всій поверхні обличчя.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie55 Кисті для макіяжу: види, призначення

  Етап 3: нанесення консилера. Для приховування недоліків використовують консилер або коректор. На невелику, плоску, з загостреним кінцем кисть для макіяжу наноситься засіб. Рівномірно розподіляємо кремоподібну текстуру під очима, на лобі і підборідді. Робимо краї.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie56 Кисті для макіяжу: види, призначення

  Етап 4: нанесення пудри. Пухнастою, круглої форми пензлем пудра наноситься на обличчя, починаючи з Т-зони. Поступово обробляються щоки, верхню рухому повіку, крила носа і носогубні складки. Пудра закріплює макіяж, матує і вирівнює тон шкіри.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie57 Кисті для макіяжу: види, призначення

  Етап 5: нанесення рум’ян. Рум’яна переважно накладаються пензлем на вилиці. Однак у залежності від форми обличчя, область нанесення косметичного засобу може відрізнятися.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie58 Кисті для макіяжу: види, призначення

  Етап 6: промальовування брів. Плоскою кистю зі скошеним кінцем на брови наносяться тіні. Ретельно фарбуються порожнечі. Розтушовка відіграє важливу роль у наданні бровам ідеальної форми.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie59 Кисті для макіяжу: види, призначення

  Етап 7: нанесення тіней на повіки. Плоскою кистю з загостреним кінцем підводимо очі темними тінями по лінії росту вій. Робимо краї. Круглою кистю з ворсом середньої довжини наносимо темно-коричневі тіні від зовнішнього куточка до середини століття. Створена серпанок розтушовують. Профарбовуємо рухому повіку від внутрішнього куточка до середини світлими тінями, використовуючи плоску, закругленої форми, кисть для макіяжу.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie60 Кисті для макіяжу: види, призначення

  Етап 7: нанесення туші на вії. Нафарбувати вії можна за допомогою спеціальної кисті з щільним ворсом. Роблячи підкручує руху, надаємо їм об’єм.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie61 Кисті для макіяжу: види, призначення

  Етап 8: нанесення помади на губи. Пензлем у вигляді лопатки з штучного ворсу береться трохи пігменту і накладається на губи.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie62 Кисті для макіяжу: види, призначення

  Етап 9: закріплення макіяжу. Щоб косметика на обличчі не обсипалася, можна скористатися спеціальним фіксатором макіяжу. Побризкавши засобом на обличчя, макіяж прослужить довше і до кінця дня не втратить свій вигляд.

  kisti dlya makiyazha: vidy, naznachenie63 Кисті для макіяжу: види, призначення

  Головні помилки при виборі і використанні кистей

  Вибирати і використовувати кисті для макіяжу потрібно за призначенням. В залежності від оброблюваної зони обличчя інструменти будуть відрізнятися за формою, розміром і ворсу. Новачкам не варто купувати великі професійні набори кистей для макіяжу. Спочатку слід розібратися, з якими інструментами планується працювати в майбутньому.

  Базовий набір для створення макіяжу:

  • плоска кисть для нанесення основного кольору на рухому повіку;
  • пишна кисть для розтушовування тіней;
  • кисть зі скошеним кінцем для створення стрілок або фарбування брів;
  • інструменти для нанесення пудри і рум’ян;
  • плоска кисть з синтетичним ворсом для нанесення консилера, коректора або помади;
  • щіточка для розчісування брів.

  Основні помилки у використанні кистей для макіяжу:

  • Використовувати один інструмент для нанесення різних косметичних засобів. Для пудри, рум’ян або різних відтінків тіней рекомендується використовувати різні кисті для макіяжу;
  • Тиснути на ворс при фарбуванні особи рум’янами. Кистями для макіяжу варто проводити легко для більш акуратного нанесення кольору;
  • Набирати консилер з тюбика. Краще видавити невелику кількість засобу на руку і розтерти пальцями. Потім можна використовувати кисть для макіяжу;
  • Використовувати великого розміру кисть для розтушовування тіней або для нанесення тональної основи. В обох випадках рекомендується вибирати інструменти поменше, щоб опрацювати всі важкодоступні місця.

  Щоб макіяж вийшов ефектним, потрібно навчитися правильно використовувати кисті.

  Догляд за кистями для макіяжу

  Щоб інструменти для нанесення косметики прослужили довше, потрібно правильно за ними доглядати. Проводити чистку кистей з натуральних матеріалів слід раз на тиждень, з синтетичних — через день. Пензлики, які використовуються для нанесення тіней і підводки, потрібно дезінфікувати після кожного застосування.

  Як правильно мити кисті для макіяжу з натурального ворсу:

 • Розвести невелику кількість шампуню у воді кімнатної температури.
 • Покласти кисті для макіяжу в мильний розчин і ретельно промити ворс.
 • Прополоскати кисті для макіяжу під проточною водою.
 • Легенько віджати від зайвої вологи ворс.
 • Покласти кисті для макіяжу горизонтально на чистий рушник для просушування.
 • Інструменти з штучного матеріалу допускається дезинфікувати за допомогою спирту.

  Важливо не тільки здійснювати правильний догляд за кистями для макіяжу, але і зберігати їх у відповідних умовах. Можна поставити пензлика в стаканчик або органайзер, ворсом вгору. Щоб кисті для макіяжу прослужили довше зберігати їх рекомендується далеко від сонячних променів, в приміщенні з сухим повітрям.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради