Народні прикмети на 29 листопада (день апостола Левія Матвія) – звичаї, замовляння, ворожіння, іменинники

29 листопада в православній церкві день пам’яті апостола Левія Матвія (одного з 12 апостолів Ісуса Христа). За прикметами 29 листопада люди кажуть «на Ветродуя зима потіє» — погода у цей день часто буває теплою, з сильними і рвучкими вітрами. Люди кажуть, чим тепліше 29 листопада, тим холодніше буде зима.

51609f71a9c926251687c8287bcd4438 Народні прикмети на 29 листопада (день апостола Левія Матвія) – звичаї, замовляння, ворожіння, іменинники

Звичаї

На Матвєєв день не можна важку. 29 листопада тому прийнято ходити в гості і збиратися ввечері сім’єю на посиденьках. Жінки в цей день займаються ткацтвом, прядінням, співають народні пісні та розповідають історії.

У цей день намагаються не лихословити і не лаятися. Люди вірять, що з настанням холодів по дворах нечиста сила ходить і дивиться в вікна. Хто з господарів лається, тому в будинок нечиста сила напускає біду.

Молоді 29 листопада запитують у старожилів поради про подальше життя. Інтуїція у цей день загострюється в кілька разів. Тому рекомендації, дані в цей день вірні.

Зазвичай у цей день дмуть сильні вітри. Щоб вітер не приніс завірюху, за його напрямом кидають жменьку крупи. За прикметами, після цього обряду погода нормалізується.

3842930b9e3b7d7e9925021999dcf68f Народні прикмети на 29 листопада (день апостола Левія Матвія) – звичаї, замовляння, ворожіння, іменинники

Прикмети

Народні прикмети на 29 листопада визначають погоду на зиму і загальний добробут господарів будинку.

 • сніг на Матвія передбачає сильну заметіль;
 • вітряна погода означає наближення хурделиці і холоду;
 • згідно з прикметами, якщо мороз розмалював скла – до суворих холодів;
 • Матвій приніс дощ – буде тепла і сира зима;
 • низькі хмари за народними прикметами, означають, що скоро прийде холоднеча;
 • вночі видно бліду місяць – до погіршення погодних умов;
 • домашня кішка згорнулася в клубок і сховала морду – до денного сонця (дізнайтеся, як кішки передбачають погоду в цій статті);
 • на небі немає хмар – прикмети обіцяють похолодання;
 • чим тепліше Матвій, тим холодніше наступаюча зима;
 • якщо сніг випав на 29 листопада, за прикметою він буде лежати до весни.

До прикмет про хазяйському благополуччя на 29 листопада відносяться народні повір’я давньоруських селян.

 • якщо на Матвія одягнеш на річ навиворіт – чекай невдачі;
 • згідно з прикметами, не можна свистіти в цей день вдома – запрошуєте нечисту силу;
 • не можна сидіти на столі – біду накликаешь;
 • щоб не запросити в будинок смерть, 29 листопада не можна ходити в одному шкарпетці або капці;
 • рада, отриманий 29 листопада, ділову і правдивий;
 • згідно з народними прикметами, якщо прийшли гості, не можна розмовляти з ними через поріг – до швидкої сварці.

ecb4a6ec70a90f505332f3781dc5a98d Народні прикмети на 29 листопада (день апостола Левія Матвія) – звичаї, замовляння, ворожіння, іменинники

Замовляння

29 листопада роблять змови на позбавлення від хвороби голови. Для цього беруть церковну свічку, стають на коліна, й читають молитви на позбавлення від головного болю. Для лікування використовують цибулю. А також його намагаються додати в кожне блюдо, приготоване на Матвія.

33f79daedabafa552fcb74fae4f58bab Народні прикмети на 29 листопада (день апостола Левія Матвія) – звичаї, замовляння, ворожіння, іменинники

А також 29 листопада роблять змова від зради чоловіка. Для цього під стілець чоловіка кладуть новий замок і, примовляючи слова змови, закривають його на ключ. Вважається, що якщо замок зачинено, то і дорога чоловіка до іншої жінки теж закривається.

dc1aeeb2f537a43c939993a30ad8fba4 Народні прикмети на 29 листопада (день апостола Левія Матвія) – звичаї, замовляння, ворожіння, іменинники

Щоб судженого не приворожила інша дівчина заговорює коханого на любов, витираючи його своєю сорочкою. Перед тим як витерти, одяг має пропотіти.

f225b27159f1d6e7c961477aa6e91c08 Народні прикмети на 29 листопада (день апостола Левія Матвія) – звичаї, замовляння, ворожіння, іменинники

Ворожіння

29 листопада ворожать на судженого і на сімейне благополуччя. Незаміжня дівчина ввечері під подушку кладе дерев’яну гребінець, і просить судженого прийти уві сні її розчесати.

На Матвія прийнято ворожити на судженого і за допомогою листа. Дівчина пише майбутньому чоловікові листа і ставить внизу відбиток губ. Потім лист разом з дзеркальцем кладе під подушку. Таке гадання можна робити кілька днів поспіль, поки не прийде суджений.

Вважається, що якщо дівчина в сні бачить кілька чоловіків, значить, їй судилося бути заміжня кілька разів. Якщо уві сні обранець не прийшов, а замість нього бачили образи – тлумачити їх можна за сонником. Найчастіше сни говорять про те, що заважає знайти сімейне благополуччя.

Щоб у сім’ї було все гладко, заміжні дівчата загадують бажання перед сном. Вранці побачене уві сні тлумачать по соннику. Вважається, що сон 29 листопада, є віщим і станеться в найближчі дні.

f0ba7a8a3b25e41aafa3f09bc53153e9 Народні прикмети на 29 листопада (день апостола Левія Матвія) – звичаї, замовляння, ворожіння, іменинники

Іменинники

29 листопада іменини відзначають: Василь, Віктор, Дмитро, Іван, Матвій, Михайло, Микола, Семен, Сергій, Федір.

За переказами, в день Матвія не можна одягати одяг червоного кольору. А також не можна часто дивитися в дзеркало. Здавна вважається, що дзеркало – дорога в потойбічний світ, а червоний колір – улюблений відтінок диявола. Тому 29 листопада люди намагаються дотримуватися і дотримуватися традиції і прикмети, щоб не розгнівати нечисту силу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради