Що таке ніж сантоку (santoku)?

Ножі Santoku можуть стати важливим доповненням до будь-якого набору ножів. В Японії цей ніж дуже популярний. Його широко використовують, як професійні кухарі, так і звичайні японці у себе вдома.

Дізнайтеся більше про те, що робить ніж Santoku унікальним.

Що таке ніж сантоку (santoku)?

Традиційний ніж сантоку – це японський кухонний ніж, який відрізняється хорошою функціональністю, маневреністю і універсальністю. Слово «сантоку» означає «три чесноти», що стосується того, що цей тип ножа може різати, шинкувати та рубати.

1 2 Що таке ніж сантоку (santoku)?

За зовнішнім виглядом цей схожий на деякий гибрид кухарського ножа у західному стилі та східного ножа-сікача цай дао, але в його конструкції є деякі важливі унікальні відмінності.

5 ключових рис ножа Сантоку:

Ніж сантоку виділяється серед своїх західних альтернатив певними елементами дизайну. Розглянемо, головні  п’ять ознак що відрізняють саме цей тип ножа:2 1 Що таке ніж сантоку (santoku)?

1. Ріжуча кромка. Традиційні ножі сантоку мають ріжучу кромку заточену лише з одного боку (немов стамеска). Такий ніж можна наточити гостріше. Але він має і деякі незвичні особливості у використанні. Тому, оскільки сантоку стали популярними в усьому західному світі, їх тепер випускають і зі звичними усім ріжучими кромками, що заточуються з обох боків клинка. Такий варіант ножа нагадує кухарські ножі, з якими люди з Заходу знайомі більше.

2. Клинок ножа сантоку не має направленого вперед гострого кінчика. Якщо ви користуєтеся ножем сантоку з одностороннім заточуванням, це дає змогу безпечно натискати рукою на передню частину обуха під час нарізання.

3. Клинки традиційних сантоку (santoku) зазвичай виготовляють з більш твердих сортів сталі, чим та, що використовується у європейських шеф-ножах. Такий ніж можно наточити гостріше, але зробити це вдома значно важче. Більшість сучасних масових сантоку штампується з високоякісної нержавіючої сталі, яку теж можна зробити гострою (хоч і не настільки, як тверду вуглецеву), але обслуговувати її самотужки значно легше.

4. Повітряні гаманці. Деякі ножі сантоку мають невеликі поглиблення вздовж леза. Ці, так звані, повітряні гаманці не дають їжі налипати їжі на клинок та зменшують тертя ножа о матеріал під час нарізання.

5. Тонке лезо. Ножі Santoku мають тонші клінки, ніж ті, що характерні для ножів західного стилю. Це надає можливість нарізати продукти дуже тонкими шматочками (як у багатьох японських стравах). На жаль, це також робить їх не дуже придатними для нарізання великих жорстких овочів на зразок твердих гарбузів, патисонів або кабачків.

Традиційні техніки використання ножа сантоку (santoku):

Японські кухарі, що використовують ножі сантоку, практикують чотири основні техніки різання:

1. Нарізання овочів кубиками. У цьому сантоку показує себе дуже добре. Гострі леза цих універсальних ножів розсікають овочі немов повітря.

2. Сантоку використовують, щоб легко нарізати м’ясо. Проте, майте на увазі, що вам, ймовірно, доведеться використовувати інший тип ножа для видалення кісток або відокремлення жорстких шматків м’яса.

3. Подрібнення зелені швидкими рублячими рухами. Якщо ви будете регулярно підточувати ваш сантоку, цю роботу він зробить з легкістю. Бо це одне з його традиційних завдань.

4. Ці японські ножі чудово підходять для нарізання тонких скибочок. Японці здатні нарізати рибу та овочі майже прозорими листками. Дуже добре підходять для цього ножі з «стамескоподібними» ріжучими кромками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради