Робот-пилосос Керхер

Не так давно на ринку з’явилося нове пристрій, який допомагає прибирати квартиру, чистити підлогове покриття в автоматичному режимі без присутності людини. Популярністю користується робот пилосос Керхер – якісний і недорогий пристрій. Для правильної оцінки технічного потенціалу такого приладу необхідно ознайомитися з принципом його роботи.

Що таке робот-пилосос

 Робот пилосос КерхерРобот-пилосос Керхер

Робот пилосос – коробочка з обтічною формою. На її верхній частині встановлена камера. Вона фіксує все, що відбувається навколо і допомагає будувати маршрут для пересування. Завдяки її роботі робот самостійно знаходить найкоротший шлях від стартової точки до фінішної прямої – бази для підзарядки акумулятора.

З боків корпусу розташовується бампер. На ньому закріплені інфрачервоні датчики. Вони допомагають пристрою бачити і обходити перешкоди, не торкаючись їх своєю поверхнею. Є на корпусі механічні датчики. Вони спрацьовують, коли пилосос наїжджає на яку-небудь перешкоду під кутом. У такій ситуації пристрій змінює напрямок з урахуванням заданого алгоритму руху.

 Робот пилосос КерхерПринцип роботи робота-пилососа Керхер

Усередині корпусу встановлено пилозбірник. На нижній панелі закріплені коліщатка і щітки, які захоплюють за один проїзд площа дорівнює площі корпусу виробу і направляють пил до турбощітка. Її кінець з’єднаний з пилозбірником. Гумовий скребок допомагає збирати великий сміття та крихти. Така конструкція дозволяє якісно вичищати рівні гладкі поверхні. Для чищення килимів з високим ворсом роботи пилососи не підходять.

Функціональність пристрою визначає його технічний потенціал:

 • набір і кількість датчиків;
 • особливості управління;
 • можливість програмування пристрою і визначення часу прибирання (її тип).

Продукція від компанії Керхер призначена для чищення підлогових покриттів всередині будинку або квартири. Вона не може використовуватися для обслуговування вуличних приміщень, комерційних і виробничих об’єктів.

Популярні лінійки роботів-пилососів Керхер

Запропонована серія представлена клінінговими пристроями, які відносяться до непрофесійної категорії. Їх основне призначення – автоматизована прибирання приватних житлових будинків або квартир. Поки споживачеві презентовані чотири моделі:

 • RC 3000;
 • RC 4000;
 • RC 3;
 • RC 3 Premium.

Особливих відмінностей в наборі функцій і в технічному оснащенні у них немає. З їх допомогою можна підтримувати чистоту всіх типів підлогових покриттів, що використовуються при обробці житлових приміщень. Їм під силу прибирання твердих підстав і м’яких килимів, у яких висота ворсу не вище 10 мм.

Технічна специфіка

 Робот пилосос КерхерРобот-пилосос не впаде зі сходинки і об’їде перешкода

Розумний пилосос-робот від німецької компанії ” Керхер не можна назвати багатофункціональним. У всі моделі закладено чотири програми. Налаштовуватися на їх виконання пристрої здатні самостійно. Датчики, розташовані на корпусах, самі визначають ступінь наявних забруднень і задають потрібний темп чищення.

 • При проведенні звичайної збирання пристрою рухаються по поверхні підлоги зі стандартною швидкістю.
 • На брудних ділянках пилососи сповільнюються.
 • Де багато сміття, агрегати, що переміщуються дуже повільно і курсують за принципом «вперед-назад».
 • Якщо на шляху пристроїв зустрічаються стійкі плями, вони пересуваються по траєкторії «зірочки» і залишаються на брудному місці до тих пір, поки він не стане чистим.
 • Коли поставлена задача виконується, спрацьовують датчики, пилососи самостійно перемикаються і переходять на звичайний режим. Якщо Керхер не зустрічає на своєму шляху бруд, в цілях економії електроенергії він в автоматичному режимі відключає роботу щіток і рухається далі.

  Роботизовані пилососи Керхер обладнані індикаторами, що подають сигнали. Вони можуть пульсувати або безперервно горіти. Зелений колір вказує на технічний стан. Червоний на наявність несправностей. Такий сигнал спрацьовує, наприклад, коли в турбощетку потрапляє великий твердий предмет і повністю закупорює її просвіт.

  Програмне забезпечення моделей дозволяє вибирати час роботи пристрою. За одну годину воно здатне почистити площу, рівну 15 квадратним метрам. Для прибирання кімнати площею 45 квадратних метрів агрегату потрібно витратити три години. Є у моделей функція «безшумної роботи». Вона актуальна, коли потрібно провести чистку підлоги в нічний час або коли в будинку хтось спить.

  Рейтинг кращих моделей

   Робот пилосос КерхерRC 3000

  Німецький концерн випускає всього чотири робота пилососа. З них RC 3000 – найпростіший і доступний за ціною. Діаметр його корпус становить 28 см, висота 10,5 см, важить пристрій два кілограми. Прилад укомплектований акумулятором, ємністю 1700 маг. Його підзарядки вистачає на дві години автономної роботи. Потім пилосос повертається на базу. Щоб повністю заряджати, агрегату потрібно 20 хвилин. Споживана потужність-0,6 кВт. Об’єм пилозбірника становить 2 літри. При його повному заповненні пристрій також повертається на базу. Однієї підзарядки вистачає для прибирання площею 15 кв. м. Для прибирання кімнати 50 кв. м. йде від 3 до 5 годин. Колір RC 3000 традиційний для Керхер жовто-чорний.

  RC 4000

   Робот пилосос КерхерRC 4000

  За своїми технічними показниками ця модель відрізняється від попереднього пилососа тим, що у неї встановлені циліндричні щітки. Така особливість дозволила збільшити швидкість чищення підлогового покриття. Виробник удосконалив і систему навігації, з-за цього пристрій рідше заплутується в шторах і не потрапляє в інші ситуації, коли потрібна допомога людини. Тому RC 4000 в рейтингу популярності стоїть на сходинці вище RC 3000.

  RC 3

   Робот пилосос КерхерRC 3

  Це модель нового покоління з подвійною системою щіток. Вона дозволяє виробляти більш якісне прибирання і виключати можливість утворення смуг пилу. Прилад здатний пропрацювати без підзарядки до чотирьох годин. За цей проміжок часу він може зібрати сміття з поверхні площею до 160 кв. м. До вже існуючої комплектації датчиків виробник додав лазерні сканери. Вони дозволили удосконалити систему управління, майже повністю виключити ймовірність застрягання приладу під меблями.

  Управління інтуїтивно зрозуміло. Включати і вимикати агрегат, змінювати швидкість режиму роботи можна з бази або за допомогою мобільного додатку. Стало легко вибирати час прибирання, заздалегідь програмувати її дату і тривалість. Можна і самостійно складати маршрут пересування пилососа.

  Є RC 3 один істотний недолік – високий рівень шуму. Під час роботи на максимальній швидкості прилад відтворює 71 дБ. При включеному пилососі дивитися телевізор буде неможливо.

  3 Premium RC

   Робот пилосос Керхер3 Premium RC

  Це лідер в лінійці німецького виробника. Він має ту ж базову комплектацію, що і в RC 3. Додатково виробник поставляє розширений комплект щіток і кілька комплектів змінних фільтрів. Наявність бічних щіток дозволяє якісно прибирати кути кімнати. Ця особливість відрізняє RC 3 Premium від інших моделей Керхер.

  Крім інфрачервоних датчиків навігації, висоти і заряду акумулятора, встановлені датчики наповненості мішків, датчики забруднення. Прилад з повністю зарядженою батареєю може працювати без перерв дві години. Потім він самостійно добирається до бази і заряджається. Якщо зарядки акумулятора вистачило не на одну прибирання, після підзарядки пристрій самостійно повертається в ту точку, де він перервався, і завершує поставлене завдання без втручання людини. Пилосос в період підзарядки звільняється від скопленной бруду, тому обсягу пилозбірника (0,35 л), як показує практика, цілком вистачає для прибирання однієї квартири.

  Відгуки власників

  Андрій 36 років. Друзі на день народження подарували мені робот-пилосос. Я тоді пожартував, що з такими уважними друзями я ніколи не одружуся і до подарунка поставився скептично. Але виявилося, що дуже корисними можуть бути пилососи керхер для дому – ціни на них високі, але якість роботи і зручність застосування сповна все компенсують. У мене RC 3 Premium – найдорожча модель, як я з’ясував. Швидко розібрався в управлінні, скачав на айфон додаток, через нього включають пристрій, самостійно формують карту пересування, встановлюю завдання, площа прибирання. Приходжу додому – пол чистий. У мене пилосос працює щодня, частіше на кухні, у спальні й у вітальні раз в тиждень. Тепер по вихідних прибирання не влаштовую. З’явився вільний час, який я проводжу з друзями.

  Аліна 44 роки. Роки три тому купила собі робот пилосос RC 3000. Чоловік лаяв тоді за марну дорогу покупку (40000 рублів). Але сьогодні він хвалить мене за те, що зробила тоді ризикований крок. Вмикаємо пилосос, коли йдемо на роботу. Приходимо, стать чистий. Щіточки збирають всю пил, крихти, мої волосся, шерсть собаки. Після проходу по килиму ворс піднімається, зовнішній вигляд його стає краще. Пристрій повністю автономно. Вимкнути його можна в будь-який момент. Я задоволена, що у мене в будинку є такий помічник.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради