Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

Коли починається період плодоносності, досвідчені садівники захищають рослини від шкідників і небезпечних захворювань, звертаючи увагу на різноманітні препарати та народні засоби.

Приділяти увагу доводиться багато чому, адже набагато краще запобігти проблемі, ніж боротися з нею згодом. Коштів безліч, і часто вибір здійснити нелегко.

f70475c933bcf540322f3045a2315aa0 Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

Необхідно вирішити, висока врожайність в пріоритеті або зекономлені сили і заощадження. Якщо обраний перший варіант, бажано ознайомитися з правилами відразу, щоб не зробити помилку.

Обробка картоплі перед посадкою народними засобами

Віддається перевага різних препаратів і сумішей. Їх ефективність перевірена часом і зусиллями.

Мідний купорос

Можна застосувати мідний купорос (1 чайна ложка). Його необхідно розвести у воді 3 л. Розчин використовувати як обприскувач. Даний інгредієнт теж часто додають до марганцівці 1 г, борної кислоти і воді.

Бульби замочуються в отриманій настоянці близько півгодини, після чого висушуються. Проводиться посадка. Її не рекомендується здійснювати, якщо грунт закислена.

Зола

Розчин із золи (1 кг) не менш затребуваний. Це одне з найбільш ефективних натуральних добрив. Компонент потрібно замочити у воді і дати настоятися протягом півгодини.

5fad81fdd88f1490c3d018fa7bf9cc0d Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

Деякі городники обвалюють вологий картоплю в золі і опускають у лунку, або ж просто засипають плоди жменею сировини перед посадкою. Це дієвий метод, що допомагає відлякати шкідників.

Часник

Часник (1 кг) наділений корисними властивостями. Завдяки їм підвищується опірність культур захворювань, а також плодоносність.

Інгредієнт подрібнити, опустити воду і почекати не менше години. Бульби обприскати, здійснити посадку через 3 години.

8b0a05f09ca124ac5bba9b7680a85550 Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

Суміш забезпечить рослину необхідними поживними речовинами.

Березовий дьоготь

Можна скористатися березовим дьогтем (2 столових ложки) і водою. У розчині потрібно деякий час потримати бульби. Пізніше настоянку потрібно розбавити рідиною і полити рослини перед посадкою.

Дігтярне мило

У деяких випадках вибір здійснюється на користь дегтярного мила.

8b928d9d0daec2df0fc6981d3877ba44 Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

Його розчиняють і обов’язково розмішують у воді, після чого обприскують бульби. Також прийнято замочувати у воді марганцівку (1 г) протягом півгодини.

В які строки слід обробляти картоплю

Орієнтуватися треба на кліматичні особливості, різняться в кожному регіоні. Найбільш сприятливі періоди можна визначити, звірившись з рекомендаціями синоптиків.

Як правило, прохолодна та волога погода підвищує ризик виникнення захворювань. Якщо не виходить дізнатися точну інформацію, доведеться збільшити кількість обприскувань.

Для чого це необхідно?

Деколи навіть ті сорти, які рекомендовані як самі несприйнятливі, не гарантують високу врожайність і рясність.

Вплив шкідників і виникнення інфекційних хвороб провокуються з багатьох причин: посушливий клімат, постійні дощі, низька температура або нестерпна спека.

678a65f83dd471be60d5fd2f3c2a9e48 Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

Завдяки обробці перед посадкою кращі якості окремих видів проявляться. Будуть ослаблені фактори, що заважають повноцінному розвитку плодоносної культури.

Перевага віддається засобів для захисту від захворювань та шкідників, а також препаратів, що прискорюють ріст.

Найбільш стійкі сорти картоплі

Зрозуміло, що ризик досить великий, але є сорти, що мають особливу опірність.

  • «Чарівник». Активно почав використовуватися з 2000 року, має унікальні смакові якості. Відрізняється високою стійкістю до захворювань, завдяки чому з більшого числа видів виявляється чи не єдиним несприйнятливим. Вміст крохмалю не перевищує 20 відсотків.
  • «Казка». Увійшов в ужиток в 2004 році. Величезний шанс опірності, вміст крохмалю варіюється від 14 до 17 відсотків.
  • «Загадка Пітера». Здобув популярність у 2005 році, досить стійкий.

be7e7418c284a8fc0e60de278b10dc26 Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

Якщо самі «вразливі» регіони? Безсумнівно, такі існують, але все залежить від часових проміжків, коли вплив захворювань і шкідників слабшає.

Приміром, фітофтороз. У 2007 році він став чи не глобальною проблемою в Карелії, Архангельську, Вологді і Калінінграді. Але через два роки хвороби не вдалося порушити ці міста.

Як обробити картоплю перед посадкою за допомогою марганцівки

Марганцівка — одне з найбільш дієвих народних засобів, що допомагають захистити плоди від впливу шкідників. 5 г даного інгредієнта прийнято розводити у воді, щоб отримати розчин. Їм рослини ретельно обприскують.

64ff17ee5b52b4c7bb72e58341123b5b Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

Фітоспорин і престиж для картоплі

Обробка бульб перед посівами є самим безпечним періодом. Фунгіциди захищають культуру від недуг на всіх етапах вирощування та її мають побічних ефектів для городників.

Повинно передбачатися безпечне вживання, перш ніж буде зібраний перший урожай. Препарати, що використовуються найбільш часто — Фітоспорін-М, Максим і Престиж. Їх можна легко поєднувати з іншими засобами, що сприяють поліпшенню захищеності і активному росту.

Чим обробити бульби картоплі перед посадкою від фітофтори

Фітоспорін-М володіє системним впливом. Ефективний проти бактерій і грибків, застосовується досить широко. Протруювання плодів і насіння проводиться способом обприскування. Суміш повинна зберігатися не менше 2 годин.

5767b68bd2894e3a3908be9d611160c7 Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

При яскравому освітленні препарат втрачає корисних властивостей, тому процедуру бажано проводити в темному місці. Засіб випускається у вигляді пасти.

Аналогічними особливостями наділені такі ліки, як Бактофіт та Інтеграл. Ні в якому разі не можна їх комбінувати з власниками міді, інакше не вийде вплинути на збудників хвороб.

Фунгіцидом «Максим» також оберігають культури від гнилі, парші, чорної ніжки, ризоктоніозу. Восени, перед тим, як почати зберігати плоди, їх обприскують настоєм, приготованим з розчиненого у воді (1 л) 4 мл препарату

Навесні, перед посадкою, компоненти змішують у рівній пропорції і обробляють їм бульби. Отримана суміш може зберігатися не більше ніж протягом доби.

Престиж є одним з найпопулярніших комплексних засобів. Він підвищує стійкість до хвороб і захищає рослини від шкідників.

a003c3fa74fe3f88ea991d46e9ecf623 Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

Бажано використовувати його для пізніх або середніх сортів. Для ранніх він не вважається сприятливим, оскільки його дія триває не більше 60 днів. Період захищеності становить 40 днів, після чого благотворний вплив слабшає.

Кошти від колорадського жука і дротяників

Колорадського жука і дротяників відлякують певні культури. Уникнути появи шкідників простіше, ніж намагатися позбутися цілих популяцій.

Без профілактичних заходів (знищення бур’янів, зниження кислотності ґрунту, своєчасний збір урожаю) теж в даній ситуації не обійтися.

  • Гірчиця. Її необхідно висаджувати восени, простежити за вирощуванням, зрізати і закласти в грунт на зиму. Повторити процедуру потрібно навесні. Головна її особливість полягає в тому, що перегнившая культура виділяє ефірні масла, що негативно впливають на шкідників. Для цих цілей можна використовувати також гречку, шпинат або буркун.
  • Бобові культури. Посаджені поблизу боби, горох і квасоля виявляться корисними не тільки під час боротьби з колорадським жуком і дротяником, але і в разі дефіциту азоту.
  • Жоржини. Аромат цих кольорів для шкідників нестерпний.

Для ефективного захисту від шкідників, рекомендується використовувати Матадор Гранд. Це системне засіб, що володіє особливим протигрибковою властивістю і лякливо шкідливих комах.

На 30 картопляних бульб — 200 мл води і 30 мл готового препарату. Щоб прискорити процес, дозування збільшують.

af670c8bc0ade39f59cdd3097a9e1a5a Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

Інші протруйники, часто застосовуються садівниками — Круїзер і Командор. Їх можна без проблем комбінувати зі стимуляторами росту та фунгіцидами.

Як прискорити ріст бульб картоплі стимуляторами

Вибір здійснюється на користь органічних речовин, так і мінеральних. Перші використовуються у разі, якщо грунт добре підготовлена до посівам і забезпечена необхідними добривами.

У протилежній ситуації перевагу віддають мінеральних стимуляторів, наприклад, суперфосфату, багатим корисними мікроелементами.

Поширені біостимулятори (рекомендується застосовувати за 2 дні до посадки):

1. Янтарна кислота. Представлена у вигляді білого кристалічного порошку. Її застосування забезпечує стійкість до хвороб і змін кліматичних умов, прискорює ріст кореневої системи і цвітіння кущів.

744e8775f95a2fb99ef40313bd3a1bc1 Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

Перед тим, як здійснити посадку, бульби обприскують розчином, тримають під плівкою протягом 2-х годин, після чого починають висаджувати. Препарат не володіє токсичною дією.

2. Байкал. Стимулятор росту, доступний за прийнятною ціною. Крім підживлення культури він сприяє утворенню в ґрунті перегною. З фунгіцидами його поєднувати небажано.

Щоб обробити бульби і насіння, необхідно приготувати спеціальну суміш (25 крапель препарату на літр води).

5d6ab679ee6667b35b174263025a5577 Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

Плоди замочити на 3 години, потім відразу здійснити посадку. Можна використовувати засіб повторно, коли з’явиться зелень. Це нейтралізує вплив небезпечних бактерій.

3. Гумат натрію або калію (рідина). Перед тим, як висадити рослину, його потрібно окропити з пульверизатора двічі.

4. Потейтін. Обробка (1 мл ліки на 0,75 л води) проводиться для того, щоб підвищилася опірність картоплі раптових перепадів температур і показниками вологості.

До того ж це ідеальна профілактика грибкових захворювань. Рівень врожайності стає високим, прискорюється появу сходів.

669e3c7a16589cf15f56b014bb60a3fa Обробка картоплі перед посадкою: чим обробити картоплю від хвороб і шкідників

5. Миконом. Містить корисні мікроелементи: бор, цинк, марганець. Їх вплив на плоди дозволяє культурі рости швидше.

6. Энерген Аква. Відомий природний стимулятор, що забезпечує зростання і активний розвиток рослин. Має антистресову дію. Нутрієнти, що містяться в ліках, прискорюють процеси сходів.

Бульби без проблем проростають і дають потужні корені, що особливо ефективно, коли починають формуватися кущі. Культура зможе протистояти різким змінам температури, будь то зливи, спекотливі дні або похмурі, а також хвороб і шкідників.

У бульбах не накопичаться шкідливі нітрати, що є суттєвою перевагою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради