Можна родичам померлого нести труну – чому не можна так робити?

Похорони людини — не тільки важкий, але і відповідальна справа. Необхідно розпорядитися про те, кого запросити, розподілити обов’язки, замовити і оплатити поминки. Все це вимагає від родичів померлого стійкості. Щоб впоратися з усіма завданнями, варто звернутися до забобонів.

95b3723d64b50d773e0698a3ba434fcc Можна родичам померлого нести труну – чому не можна так робити?

Народна мудрість підкаже, як і коли необхідно проводити траурну церемонію. Так, наприклад, звернувшись до прикмет, з’ясовують, чи можна нести труну з тілом родичам померлого. Відповідь на це питання залежить від безлічі деталей.

Кому можна, а кому не можна нести труну померлого

За прикметами, деяким родичам дозволяється нести труну з тілом покійного, іншим, навпаки, це робити не можна.

  • Батьки померлого не повинні нести труну з тілом. Їх місце — на початку процесії. Якщо вони покладуть на свої плечі померлого, то в подальшому їх будуть переслідувати невдачі. Розпочнеться чорна смуга в житті, з-за якої не вдасться досягти прогресу в професійній діяльності.
  • Тітки чи дядька небіжчика не рекомендується нести труну. Це може призвести до тривалого горю про втрату рідного. Це призведе до погіршення рівня життя і негативних змін у світогляді. Людина стане думати про негативні сторони життя більше, після чого йому доведеться переконувати себе.
  • Якщо труну з померлим приносить далекий родич, то його чекає зустріч зі старим приятелем. Вони добре проведуть час разом, проте в кінці розмови буде відчуватися різниця в положенні співрозмовників. Це наштовхне обох на думки, які потім вплинуть на вчинки.
  • Знайомі, які не спілкувалися близько з небіжчиком, можуть нести труну. На них не поширюватиметься негативний вплив від траурного обряду, тому вони можуть не боятися за власне життя.
  • Приятелям також не забороняється переносити труп до місця поховання. Подібна дія рідко є символом долі, однак у деяких випадках воно вказує на позитивні прийдешні події. Людина може сподіватися на появу вірних друзів в колі спілкування, завдяки яким буде простіше пережити втрату.
  • Колега може брати участь у жалобній процесії, переносячи труну, однак це негативно позначиться на його оточенні. Багато близькі люди відмовляться від спілкування з людиною. Його статус у суспільстві значно знизиться.
  • За прикметами, ні батькові, ні матері другої половинки не можна нести труну з небіжчиком. Подібний вчинок призведе до погіршення відносин в сім’ї. Між родичами постійно будуть спалахувати конфлікти, засновані на нерозумінні. Вони ще довго не зможуть знайти компроміс.
  • Якщо труна буде перенесена руками дружини або чоловіка померлого, то під час траурної церемонії комусь з гостей загрожує небезпека. На похороні здоров’ю одного з запрошених буде завдано шкоди. Щоб відновитися і знову нормально функціонувати, організму потрібен час і додаткові ресурси.
  • Брата або сестру другої половинки чекатимуть серйозні бесіди про майбутнє, якщо вони погодяться переносити труну. Подібні бесіди не тільки виведуть людину з себе, але і негативно вплинуть на їх відносини з членами сім’ї.
  • Інші родичі з боку чоловіка можуть переносити тіло померлого під час похорону. Це позитивно вплине на їх матеріальне забезпечення. Вони знайдуть спосіб збільшити власні доходи.

Чому родичам не можна нести труну

За прикметами, що пояснює, чому родичам не можна нести труну, подібний вчинок може вплинути на подальшу долю людини. Його можуть очікувати негативні події, які виб’ють із звичного ритму життя або негативно позначаться на відносинах з оточуючими. Уточнити ознаку можна, спираючись на те, ким людина припадав покійному.

Думка церкви

Як вважають священнослужителі, всім кровним родичам не можна нести труну. Це посилить духовний зв’язок з померлим, що робить людину більш уразливою для скорботи і туги за минулим.

Поховання померлого — подія, яка вимагає від рідні уваги, адже неправильний вчинок позначиться на подальшому житті людини і його сім’ї.

Тільки звіряючись з прикметами, можна правильно організувати траурну церемонію і при цьому не накликати ні на кого біду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради