ТОП-10 багаторічних рослин, придатних для висадки біля дачного водойми

Деякі рослини згодні миритися з підвищеною вологістю ґрунту. Цю особливість слід враховувати при створенні квітника, розташованого біля водойми. Існують трав’янисті види рослин, що віддають перевагу рости на сильно зволожених ділянках. Їх-то і потрібно використовувати в оформленні берегової лінії природного або штучно створеного ставка, струмка, водоспаду.

Вербейник

Вербейник монетчатий стелиться по землі, утворюючи щільний килим з густо сплетених гнучких стебел. Цвіте весь липень не великими, але яскравими жовтими квітками. Пагони вкорінюються самостійно, перешкоджаючи осипання ґрунту на крутих схилах берегів.

Ірис сибірський

Кущ привабливий все літо, оскільки його мечоподібні листя не менш ефектні, ніж витончені квіти. Рослина утворює пишні куртини заввишки до 1 м, використовується в створенні фону для низькорослих грунтопокривних рослин. Красиво виглядає в монохромних групових посадках.

Хоста

Дуже добре ростуть біля водойм всі види хост. Вони люблять затінені ділянки, а при постійній вологості ґрунту прекрасно себе почувають і на сонці. Основне гідність хост, це широкі листя, зібрані в прикореневу розетку. Листя буває різного забарвлення: зелена, з синявою, жовта, з білою облямівкою і вкрапленнями. Дуже гарні сорти з гофрованим листям.

Папороть

Папороть не цвіте, але йому цього і не потрібно: світло-зелені ажурні листя гарні самі по собі. Під їх покровом слабо розвиваються бур’яни, тому догляд за ділянкою спрощується. Якщо папороті використовуються з іншими декоративними рослинами, рекомендується висаджувати низькорослі різновиди, щоб вони не пригнічували ріст своїх сусідів.

Горець зміїний

Біля води швидко заповнює територію горець зміїний. Це багаторічна рослина, дрібні рожеві квітки зібрані в колосовидні суцвіття, що підносяться над щільною масою листя. Висаджується на добре освітлених ділянках, оскільки зовсім не переносить затінення.

Калюжниця болотна

Рослина добре тим, що чудово себе почуває і на березі, і на мілководді. Жовті квіти з’являються в квітні, коли більшість рослин ще тільки починає прокидатися після зимового спокою. На добре зволоженою родючому грунті утворює мальовничі куртини з яскраво-зеленим листям.

Герань

В оформленні водойм часто використовується герань, особливо болотний підвид з ніжними бузковими квітками. Гімалайська і чудова герань також непогано почуває себе на прибережних ділянках. Цінність рослини в тому, що воно цвіте майже все літо.

Брунерра

Якщо берег водойми частково затінений, в озелененні можна використовувати бруннеру крупнолисту або сибірську. Під час цвітіння вона схожа на незабудку, але наділена більш красивими листям. Завдяки виразною листі рослина декоративно протягом всього вегетативного періоду.

Деревій

Невибагливий дербенник іволістний легко приживається і не вимагає особливої уваги. Він згоден рости навіть у воді. Дуже красивий під час цвітіння, яке триває майже все літо. Високі яскраві суцвіття помітні здалеку і затьмарюють собою іншу рослинність.

Астильба

Астильба вирізняється високою стійкістю до підвищеної вологості грунту, тому ідеально підходить для посадки на березі ставка. Також вона досить тіневитривала, чим не можуть похвалитися багато інші декоративні чагарники. Цвіте вона красивими пухнастими суцвіттями білого, рожевого, жовтого або червоного кольору. По закінчення цвітіння кущі не губиться в загальній масі насаджень, оскільки володіє гарними різьбленими листям світло-зеленого кольору.

Біля штучного водоймища складно створити умови для вологолюбних рослин, оскільки грунт не насичується вологою природним шляхом. В озелененні таких ставків рекомендується застосовувати рослини з помірною потребою в поливах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради