Чи варто купувати смартфони Samsung

stoit li pokupat smartfony samsung183 Чи варто купувати смартфони Samsung

Останнім часом на просторах мережі часто трапляються суперечки на тему якості смартфонів Samsung. Як розуміє в цьому людина, я просто не можу пройти повз. Я хотів би висловити свою думку про якість телефонів Samsung, і допомогти вам розібратися з питанням:» чи Варто купувати смартфони Samsung?»

Зміст

 • Смартфони Samsung і оновлення
 • Якість коду у смартфонів Samsung
 • Смартфони Samsung і безпека
 • Чи варто купувати Samsung
 • Смартфони Samsung і оновлення

  Для початку вам буде корисно ознайомитися зі статтею: Samsung Exynos and AOSP Explained: A Story of Betrayal. В ній розробники дуже докладно і детально описують, як саме в Samsung все, що можна зробити неправильно зроблено саме так. Наприклад, Samsung часто використовує програмні прошарку для трансляції API при оновленні версій Android. Після численних оновлень зміни накопичуються, програмні прокладки стають все товщі, а продуктивність відповідно — все гірше. Саме із-за численних прошарків оболонка від Samsung з часом починає працювати з рук геть погано навіть на найпотужніших пристроях. Це відбувається зовсім не тому, що Samsung їх якось спеціально штучно уповільнює; просто інакше вони робити не вміють.

  Якість коду у смартфонів Samsung

  Ми обговорили зіпсута UI (інтерфейс), відсутність оптимізації та низька якість драйверів. Як ще можна зіпсувати Android? Виявляється, легко. Досить просто бути Samsung.

  Якщо багато виробників роблять софт і драйвери з підручного матеріалу і палиць, то програмістам Samsung палиць не завезли. На виході виходить оболонка, умудряющаяся помітно пригальмовувати і подлагивать на процесорі, потужність якого перевершує CPU ультрабуків.

  Напевно, ви зараз думаєте: ну звичайно, Samsung всі дурні, один автор статті такий розумний! Всі чи не всі, але рівень програмісти у Samsung вже точно нижче нульової позначки. Згадаймо історію з власною розробкою компанії, ОС Tizen, про яку писали буквально наступне:

  Можливо, це найгірший код з тих, що мені доводилося бачити. Всі помилки, які можна було допустити, були допущені. Очевидно, що код писав або перевіряв той, хто нічого не розуміє в безпеці. Це все одно, що попросити школяра написати для вас програмне забезпечення.

  Звичайно ж, Samsung не могли не відреагувати на таку заяву. Після опублікування результатів дослідження на Motherboard, компанія Samsung почала роботу над виправленнями. Результат вражає: код Tizen більше не «найгірший в історії». Тепер це просто жах, а не жах-жах.

  «При чому тут Tizen?,- запитаєте ви. — Адже говоримо ми про Android? І справді, та частина З Samsung, яка написана фахівцями Google, цілком працездатна. Але справа в тому, що Samsung прагне максимально переробити ОС від Google, замінивши все, що можна, програмами власного виготовлення, переробивши систему як візуально, так і зсередини. Результат? Лаги, пригальмовування, незграбні і непослідовні візуально-графічні рішення в інтерфейсі і численні баги.

  А додатки-дублікати? Коли я купував свій перший смартфон на Android, я відразу заплутався. Чому є «контакти» і «контакти»? Навіщо два різних браузера? Чому є «годинник» і «годинник»? Для чого два поштових клієнта? З часом поважають себе виробники перестали включати додатки власної розробки, які дублюють основну функціональність Android. Але не Samsung, наполегливо вставляющая власний веб-браузер (навіщо? Він що, вміє перекладати сторінки з іноземних мов або синхронізувати паролі з хмарою Google?), власний поштовий клієнт і масу інших утиліт власної розробки.

  А знаменита кнопка Bixby, випадкове натискання якої активує асистента? Відключити цю кнопку можна, але для цього потрібно спочатку настроїти Bixby, а для цього — завантажити і встановити безліч сміттєвих програм від Samsung, про які я вже розповідав.

  Смартфони Samsung і безпека

  Окремо відзначу чудову знахідку Samsung в області безпеки.

  В будь-якому іншому смартфоні, сертифікованому Google, для розблокування завантажувача потрібно спочатку вирішити OEM Unlocking в налаштуваннях, потім перевантажитися в fastboot, розблокувати завантажувач командою fastboot oem unlock або подібної — і відразу ж позбутися всіх даних. Знищення даних при розблокування завантажувача — найважливіший елемент безпеки, що дозволяє захистити дані від несанкціонованого доступу через рут або кастомное рекавері.

  В Samsung (принаймні, в моделі Galaxy S8) розблокування завантажувача робиться так: дозволити OEM Unlocking в налаштуваннях і… і все. Можна завантажуватися в кастомное рекавері, ставити рут, витягувати дані. Зяюча діра в безпеці, залишена як ніби спеціально, — причому страждають від неї зовсім не любителі поставити рут або кастомний прошивку, а звичайні користувачі, дані яких можуть бути запросто злиті з використанням розблокованого завантажувача.

  Чи варто купувати Samsung

  Якщо після всього переліченого ви все одно вважаєте варіант Android від Samsung «нормальним» — мені нема чого додати. Користуйтеся на здоров’я.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради