Томат грушоподібний Кримська роза: урожайність, опис агротехніки, відгуки

Кримська роза — оригінальний сорт томатів грушоподібної форми. Рекомендований для захищеного грунту. Висока культура володіє поруч достоїнств і недоліків. Ознайомтеся з ними, а також з описом агротехніки і думкою садівників.

tomat grushevidnyjj krymskaya roza: urozhajjnost, opisanie agrotekhniki, otzyvy10 Томат грушоподібний Кримська роза: урожайність, опис агротехніки, відгуки

Опис сорту, його особливості

Томат Кримська роза вивели в Москві на початку «нульових». Це не гібрид. З 2002 р. сорт має сертифікат Госсорткомиссии РФ. Рослина допущено до посадки у всіх регіонах країни. В тому числі для вирощування в промислових масштабах.

Увага! Томат рекомендований для посадки під плівкові укриття. Також можна використовувати стаціонарні теплиці з полікарбонату або скла. В саду під відкритим небом культуру доречно вирощувати тільки в південних регіонах.

Кущ томату середньорослий, з сильним корінням, потребує вершковании на фінальному етапі плодоношення. Утворює листя середнього розміру. Суцвіття простого типу. Перше формується над 8-9 листочком.

Плоди середньої величини. Зрідка досягають маси в 300 р. Зазвичай — вдвічі менше. М’якоть томатів щільна і смачна. Шкірочка міцна, блискуча. Помідори зав’язуються китицями по 3-4 шт.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (112 днів) Полудетер-минантный (до 1,5 м) Універсальний Для плівкових укриттів 120-350 12-14 при різних способах вирощування Рожевого кольору, грушоподібний, среднеребристый, від 4-х гнізд

Переваги і недоліки сорту

Смак у стиглому стані — головне достоїнство томатів. Структура їх м’якоті, смак і аромат дозволяють приготувати свіжі або консервовані салати, засолити або закрити урожай під кришку, перетерти його в пасту, сік або соус. Інші заявлені селекціонерами позитивні характеристики сорту:

 • Підвищена частка корисної речовини лікопіну у порівнянні з іншими помідорами.
 • Загальна урожайність вище середнього. З куща за сезон знімають 3-4 кг.
 • Неякісних томатів на гілках не більше 10-20%.
 • Розтягнуте плодоношення. Рослина готове зав’язувати плоди до заморозків. Садівникам приходить заздалегідь вершковать стебла, щоб встигнути зібрати достиглі томати.
 • Хороша лежкість. Нормальна транспортабельність.
 • Знижена сприйнятливість до більшості захворювань.
 • Невибагливість вирощування. Стійкість до кліматичних стресів.
 • Недоліки томату:

  • потреба у видаленні пасинків, формуванні;
  • необхідність підв’язки.

  tomat grushevidnyjj krymskaya roza: urozhajjnost, opisanie agrotekhniki, otzyvy11 Томат грушоподібний Кримська роза: урожайність, опис агротехніки, відгуки

  Увага! У м’якоті томатів мало насіння. Це позитивна риса для гурманів, але негативна якість для бажаючих розмножити сорт.

  Особливості агротехніки і відгуки про культуру

  Томат вирощують розсадою. Оптимальні строки посіву — кінець зими або перші тижні березня. У грунт рослину висаджують в травні, коли підуть останні заморозки. Рекомендована схема посадки: 40?55 див. На 1 кв. м ділянки розміщуйте не більше 4-х кущів. Подальший догляд складається з стандартного набору маніпуляцій.

  Регулярно пасынкуйте культуру. Формувати її краще в 2 стебла. Не забудьте про підв’язці до опори. Це необхідно робити в перші дні життя куща в землі.

  Рада. На практиці встановлено: рослина добре відгукується на полив.

  Садівники залишають про це томаті відгуки різного змісту. Ольга з Псковської обл. показала фото свого врожаю і оцінила сорт на «4+» з 5. Плодоносити кущ почав пізніше, ніж повинен був. Кисті з’являлися по всій довжині рослини. Після вершкования жінка отримувала урожай з пасинків до жовтня.

  Олена (Новосибірськ) теж відзначила тривалість плодоношення. При цьому смакові якості врожаю пізньої осені не погіршилися. Але формувати помідори кущ теж почав пізно. У Ольги з Ярославля рослина виявилося болючим і неврожайним. Умови вирощування невідомі.

  Кримська роза — красивий і смачний томат. У нього гарні характеристики, але не всі з них підтверджені практикуючими городниками.

  Кримська роза: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради