Як позбавитися від запаху в пральній машині-автомат: найбільш ефективні способи

Багато господинь не знають, як позбавитися від запаху з пральною машинкою-автомат. Іноді ситуація настільки запущена, що сморід виходить від свіжовипраної одягу. Якщо білизна можна випрати заново з використанням кондиціонера-ополіскувача, то з машинкою доведеться повозитися довше. Найчастіше з проблемою можна впоратися самостійно з допомогою професійних і народних засобів, однак в деяких випадках не уникнути виклику спеціаліста з ремонту побутової техніки.

Чому з’являється неприємний запах з машинки-автомат

Тухлий запах із пральної машини в основному з’являється внаслідок розвитку патогенних мікроорганізмів: бактерій, грибка. Для них найкраще середовище — тепло і вологість, тому пралка є ідеальним місцем їх проживання.

kak izbavitsya ot zapakha v stiralnojj mashine avtomat: samye ehffektivnye sposoby4 Як позбавитися від запаху в пральній машині автомат: найбільш ефективні способиЗ-за регулярного прання в теплій воді, яка не нагрівається більше 40°C, мікроби не гинуть.

Також на виникнення запаху впливають додаткові фактори, зокрема, неправильне користування побутовою технікою.

Помилки експлуатації

Неприємний запах часто з’являється внаслідок того, що дверцята після прання завжди закривають. Пральна машинка просто задихається.

Ось ще типові помилки при користуванні пральної технікою:

 • Волога гумова манжета, в якій застряє невеликий за розміром сміття з водою. Якщо вона не протирається насухо, може з’явитися не тільки неприємний запах, але і грибок. При сильному поширенні цвілі необхідна заміна манжети.
 • Складування брудної білизни всередині машинки. В результаті цього часто страждає не тільки техніка, але і сама одяг, в якій починають швидко розвиватися і поширюватися бактерії.
 • Економія електроенергії. Патогенні мікроорганізми гинуть тільки в процесі прання на 90°C. Якщо завжди прати на маленьких температурах (30-40°C), виникає гилостный запах, як наслідок, розростання колоній бактерій.
 • Пральна техніка стоїть нерівно, внаслідок чого частина води залишається на дні. Це і викликає гниття.

kak izbavitsya ot zapakha v stiralnojj mashine avtomat: samye ehffektivnye sposoby5 Як позбавитися від запаху в пральній машині автомат: найбільш ефективні способиНеобхідно час, щоб вся вода з барабана пральної машини випарувалася, тому дверку слід тримати відчиненими хоча б кілька годин.

Невідповідний порошок або гель для прання

Нерідко запах вогкості в пральній машині утворюється від неякісного миючого, яка налипає на внутрішніх деталях і від постійної сирості гасне. Те ж саме відбувається, коли в процесі прання кладуть занадто багато порошку. Більше миючого засобу не означає, що це краще.

Навіть хороші склади залишаються в лотку. З кожним пранням відкладень стає більше, утворюється цвіль. Щоб цього не сталося, досить двічі місяць мити лоток.

Забруднення, накип і засмічення

Затхлий запах з пральної машини часто з’являється внаслідок накопичених забруднень. Якщо піддон для порошку можна промити самостійно, то для очищення інших деталей техніки іноді потрібна допомога майстра. Перевірити ступінь забрудненості каналу для подачі миючих складів легко за допомогою ліхтарика. Прочистити його можна йоржиком.

Раз на півроку треба очищати фільтр для зливного насоса, в якому накопичуються дрібні деталі від одягу, волосся, монетки. Якщо його не чистити, всі ці предмети починають киснути і незабаром пахнути тухлятиною. Також за забившегося фільтра пральна машинка може просто перестати працювати.

kak izbavitsya ot zapakha v stiralnojj mashine avtomat: samye ehffektivnye sposoby6 Як позбавитися від запаху в пральній машині автомат: найбільш ефективні способиГнильний запах часто з’являється від накипу, що утворюється на Тені. Це наліт з дрібного сміття і домішок жорсткої води. Коли прання здійснюється при низьких температурах, відчувається запах гару.

Старіння деталей

Пралка може неприємно пахнути, якщо зносилися деякі її деталі, наприклад, шланг зливу. На його стінках часто налипають залишки порошку з дрібним сміттям, що стає причиною тухлого запаху.

Проблема з комунікаціями в квартирі

Бувають випадки, коли неприємний запах з’являється не з-за проблем з технікою. Причина криється в комунікаціях і каналізації. Тухлим пахне старих іржавих труб, а техніка просто передає сморід. Якщо справа дійсно в трубах, запах виходить з усіх раковин і ванни.

kak izbavitsya ot zapakha v stiralnojj mashine avtomat: samye ehffektivnye sposoby7 Як позбавитися від запаху в пральній машині автомат: найбільш ефективні способиЗ-за такого гідрозатвори запах комунікацій не потрапляє в барабан пральної машинки.

Сморід з каналізації нерідко виникає унаслідок помилок у процесі підключення шланга пральної машини до зливу. Якщо під’єднання правильне, воно має форму літери U. Тут доведеться звернутися до сантехніку.

Як прибрати запах з пральної машини-автомат побутовою хімією

Почистити пральну машину від запаху можна професійними засобами. Ось найефективніші з них:

 • Містер ДЕЗ для глибокого очищення;
 • Dr. Beckmann — засіб для чищення пральної техніки;
 • Magic Power для видалення накипу з нагрівального елемента;
 • Topperr 3004 — порошок для чищення пральних машин Bosch і Miele;
 • Luxus Professional — універсальний очищувач накипу;
 • Kaneyo — гель від японського виробника з хлором, який добре бореться з неприємним запахом;
 • Nagara. За допомогою японського миючого засобу можна позбутися 100% мікробів, цвілі, бруду і запахів.

Добре в очищенні побутової пральної техніки допомагають таблетки для посудомийки. Вони дезінфікують, видаляють накип, неприємний запах. У барабан кладемо 5-6 таблеток, запускаємо режим прання гарячою водою з додатковим полосканням. Потім необхідно насухо протерти всі деталі. Проводити таку процедуру слід кожен місяць в цілях профілактики накипу.

Позбавлення від запаху підручними засобами

Багато хто не знає, як прибрати неприємний запах з пральної машинки. Завжди можна скористатися народними методами. Слід протирати приготованими складами всі доступні місця всередині барабана, манжету і відсік для порошку.

Також можна запустити побутову техніку вхолосту, а замість порошку всипати соду, лимонну кислоту або налити хлорний відбілювач.

Оцет або лимонна кислота

Позбутися від смороду з пральної машинки можна за допомогою лимонної кислоти. Таким методом чистити побутову техніку можна раз в 4 місяці. 100 г кислоти засипаємо в відсік для прального порошку, запускаємо програму з гарячою водою. Після закінчення прання включаємо повторне полоскання, після чого барабан і манжету насухо протираємо ганчіркою. Люк закривати не слід як мінімум добу.

Якщо пральна техніка використовується кожен день, профілактичну чистку за допомогою лимонної кислоти можна проводити раз у кілька місяців, лише кислоти потрібно брати не більше 2 ст. л.

Для усунення запаху можна також скористатися оцтовою кислотою 9%. За допомогою оцту можна прибрати вапняні відкладення, знищити цвіль і бактерії. Ця кислота застосовується для пральної машинки раз на півроку. В іншому випадку є ризик пошкодження гумових деталей техніки. Чищення проводиться наступним чином:

 1. 200 мл 9% оцту заливаємо в лоток замість порошку.
 2. Машинку встановлюємо на режим до 90°C.
 3. Після закінчення етапу «прання» натискаємо паузу, щоб вода залишилася в барабані на 2 години.
 4. Після ставимрежим «полоскання».
 5. Як тільки прання закінчиться, слід викрутити фільтр для зливного насоса, промити його. У ньому можуть застрягти шматки відвалилася вапняного нальоту.
 6. Ще раз запускаємо додаткове полоскання.

Яблучний оцет добре підійде в якості кондиціонера для одягу. 3-4 ст. л. оцтової кислоти заливається в спеціальне відділення, білизна полоскается в стандартному режимі.

Питна сода

Завдяки гидрокарбонату натрію можна помити пралку, позбавити її від цвілі і вапняного нальоту. Необхідно розчинити 200 г соди в склянці теплої води, обробити цією сумішшю барабан, відсік для порошку, гумову манжету. Потім в лоток засипати 200 г соди, запустити режим з окропом. Після зливу необхідно додаткове полоскання.

Щоб запаху точно не залишилося, можна до соді додати кілька крапель будь-якого ароматної ефірної олії.

Хлорка

Багато не знають, як очистити пральну машину від накипу, цвілі і заодно вивести запах. Допомагають хлорвмісні засоби. Добре підходить для цієї мети Білизна — спеціальний склад для очищення сантехніки. В піддон для прального порошку засипаємо 100 г засобу, запускаємо режим з окропом. Після того, як цикл закінчиться, необхідно ще одне полоскання. Ущільнювач і барабан насухо протираємо.

Хорошим способом позбавлення від цвілі є протирання лотка і нутрощів машинки розчином хлорки і води (1:2). Складом ретельно обробляються всі частини техніки до повного очищення.

Працювати з хлористими сполуками треба в рукавичках і з відкритими вікнами (дверима). Якщо є алергія, від такого методу очищення слід відмовитися.

Мідний купорос

Якщо ви не знаєте, як усунути запах з пральної машинки, можна скористатися мідним купоросом. Розводити його треба в пропорції 30 г порошку на 1 л теплої води. Отриманим розчином обробити всю внутрішню поверхню пралки, залишити приблизно на добу. Після закінчення цього часу, засипати порошок або гель і включити програму на 60-90°C з дворазовим полосканням.

Прання вхолосту при високій температурі

kak izbavitsya ot zapakha v stiralnojj mashine avtomat: samye ehffektivnye sposoby8 Як позбавитися від запаху в пральній машині автомат: найбільш ефективні способиТаку прання можна проводити раз в 30 днів.

Видалити запах з побутової техніки можна, якщо поставити машинку працювати без одягу при максимально високому температурному режимі. Завдяки цьому методу внутрішні деталі пральної машини очищаються від забруднень.

Профілактика появи неприємних запахів

Щоб уникнути смороду з пральної машинки, необхідно дотримуватися деяких правил експлуатації:

 • Не складувати брудні речі усередині пральної машинки. Для цього існують білизняні пластикові корзини.
 • Не прикривати дверку побутової техніки безпосередньо після прання. Треба тримати люк відкритим хоча б добу.
 • Слід після виймання речей насухо витирати барабан і гумову манжету ганчірочкою. Це запобіжить появі цвілі.
 • Для білизни слід застосовувати якісні порошки та гелі, не забувати про хімічні побутові засоби, що запобігають утворенню накипу.
 • Стежити за дозуванням порошку і ополіскувача.
 • Періодично мити відсік для миючих складів твердою щіткою.
 • Холосту прання машинки проводити один раз на місяць, тільки на максимально можливій температурі без порошку. Можна додати лимонну кислоту або оцет.
 • Періодично треба чистити фільтр насоса, де накопичується велика кількість сміття, що призводить до розвитку патогенних мікроорганізмів. Якщо самим зробити це складно, краще викликати майстра.

Також до професійних послуг варто звертатися, якщо з’явився неприємний запах з пральної техніки і від нього не виходить позбутися за допомогою хімічних та підручних засобів. Можливо, причина в зносі деталей або комунікацій.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради