Чи можна виростити банан з покупного і як правильно посадити рослину в домашніх умовах?

Приваблива ідея про те, як виростити банан в домашніх умовах, відвідувала, можливо, не одного садівника-любителя. Адже це багаторічна екзотична рослина не тільки плодоносить, але і володіє привабливим зовнішнім виглядом, прикрашаючи інтер’єр. У статті ми розберемо, як виростити банан в домашніх умовах з покупного банана, а також розглянемо процедуру, як посадити банан.

Чи можна вдома щось виростити з покупного банана?

На жаль, виростити цей фрукт у квартирі з насіння покупного банана, неможливо. Покупні фрукти не мають кісточок, тому відповідь на питання, як виростити банан з насіння, єдиний – ніяк. Деякі садівники-любителі стверджують, що є технологія, як правильно посадити банан з банана в домашніх умовах. Застосувавши цю технологію, нібито можна виростити повноцінне рослина, яка буде плодоносити навіть в звичайній квартирі. Що ж необхідно для вирощування банана в домашніх умовах? В розділі 4 детально розглянуто процес, як виростити банан з насіння декоративних сортів.

В яких країнах ростуть банани, що являє собою червоний банан і як їх правильно зберігати в домашніх умовах?

Карликові види для вирощування в домашніх умовах

Якщо хочеться дізнатися, як виростити банан з карликових сортів, рекомендуємо звернути увагу на нові сорти, які пристосовані до середньоєвропейських умов навколишнього середовища. Наприклад, дітище українського селекціонера А. В. Патія «Київський карлик», виростає до півтора метрів у висоту. Ще більш низькорослий ? «Суперкарлик Київський» того ж сорту, його можна виростити до одного метра у висоту. Банан карликовий в домашніх умовах невибагливий до догляду, але потребує рясному поливі і температурі повітря 25-28 С.

mozhno li vyrastit banan iz pokupnogo i kak pravilno posadit rastenie v domashnikh usloviyakh 5 Чи можна виростити банан з покупного і як правильно посадити рослину в домашніх умовах?

Так виглядає росток банана “Київський карлик”

Для банана «Київський карлик» догляд в домашніх умовах зводиться до трьох речей:

 • освітлення;
 • підтримання температурного режиму;
 • поливу.

Він здатний плодоносити вже в трирічному віці при цвітінні від 3 до 12 місяців. Незважаючи на свою мініатюрність, деревце приносить повноцінний урожай до 150 солодких плодів звичайного розміру. Ще одним поширеним сортом карликового дерева є «Кавендіш», у висоту рослину можна виростити до 2,5 метрів. Довжина листя карликових сортів становить 1,5-1,8 м, а завширшки вони зазвичай 35-50 див.

Як розмножується бананова рослина?

Існує 2 підтверджених способу розмноження: з допомогою прикореневих відростків і поділом кореневища. Розмноження насінням фахівці відносять до маловероятному результату, особливо видобутих з покупного фрукта.

Найбільш простий спосіб, як посадити банан в домашніх умовах, – використовувати частину кореневища. Цей метод розмноження використовується в промислових масштабах, на бананових плантаціях.

Особливість рослини в тому, що його стебло, званий «різома», розташовується під землею. Він виконує роль кореневища, а росте рослина з допомогою так званого псевдостебля (закручених пучком листя), де утворюється суцвіття. Різома зберігає життєдіяльність до 40 років. Щоб розуміти, як посадити банан будинку, треба знати ці тонкощі.

Де можна взяти насіння і як їх посадити?

Вирощування бананів в домашніх умовах більш імовірно з карликових саджанців. Що стосується насіння квіткових магазинів, з них виростають тільки декоративні рослини, які не плодоносять.

Туристи, які бувають у азіатських країнах, наприклад, в Індії, Таїланді, можуть зустріти банани-міні з великими чорними кісточками всередині. З таких кісточок, ймовірно, можна виростити банани будинку, але у вітчизняних умовах це малоймовірно.

Дамо відповідь на принципове питання: який шанс виростити банан в домашніх умовах з покупного плоду? Виходить, що нульовий.

Імпортовані в Росію плоди не містять кісточок або насіння. Ті численні рекомендації і відео, які можна зустріти в інтернеті про те, що можна відокремити зернятка з покупного фрукта і виростити з них рослина, – не більше, ніж міф. На всіх цих відео докладно показано витяг темних зерняток, які експериментатори називають насінням, але не показаний процес проростання цих псевдосемян, поява і розвиток паростка.

З насіння можна виростити тільки декоративні рослини. Лише з цієї позиції ми відповімо ствердно на питання, чи можливо виростити банан в домашніх умовах з насіння. Необхідний інертний субстрат, який купують у будь-якому садівничому магазині. Щоб стерилізувати, суміш обдають парою, висушують, додають перліт. Потім для профілактики обприскують розчином марганцівки.

mozhno li vyrastit banan iz pokupnogo i kak pravilno posadit rastenie v domashnikh usloviyakh 6 Чи можна виростити банан з покупного і як правильно посадити рослину в домашніх умовах?Не лінуйтеся самостійно підготувати субстрат для посадки:

 1. Готують суміш торфу і піску (1:3), перемішують.
 2. На дно горщика діаметром приблизно 10 см кладуть дренажний матеріал.
 3. Потім поміщають субстрат (шар 5-6 см).

Щоб отримати повноцінний декоративний банан, вирощування в домашніх умовах починається з скарифікації насіння:

 1. На щільній оболонці насіння роблять легкі насічки голкою, манікюрної пилкою або іншим гострим предметом, щоб росток зміг пробитися крізь шкаралупу.
 2. Насінина вдавлюють в субстрат, залишаючи доступ світла.
 3. Рясно поливають.
 4. Потім накривають горщик плівкою для покращення схожості.

Треба стежити за денною та нічною температурою, у світлий час 27-33 C, а вночі 20-25 C. Кожні 3-4 дні треба відсунути плівку, щоб провітрювати грунт. При пересиханні можна збризкувати верхній шар з пульверизатора. Якщо з’являться ознаки цвілі, негайно приберіть цю ділянку, а грунт обприскати розчином марганцівки. Методику можна застосувати до насіння декоративних рослин, придбаних в спеціалізованому магазині.

Банан, як рослина, в домашніх умовах сходить довго ? до трьох місяців. Зате після зміцнення зеленого паростка вже через 6-8 днів рослину можна пересаджувати в землю або в більш просторий контейнер.

Як виростити з аркуша?

Немає підтверджених відомостей, що окремого аркуша можна виростити самостійне рослина. Тепер розглянемо догляд за бананом в домашніх умовах.

Особливості догляду

mozhno li vyrastit banan iz pokupnogo i kak pravilno posadit rastenie v domashnikh usloviyakh 7 Чи можна виростити банан з покупного і як правильно посадити рослину в домашніх умовах?Рослина вважається невибагливим, хоча вимагає дотримання деяких правил. Для кімнатного банана догляд в домашніх умовах складається з чотирьох заходів:

 1. Поливу. Необхідний при підсихання верхнього шару на 1-2 див. Росток любить рідкісний, але достатній полив підігрітою водою. В зимову пору поливи можна скоротити, щоб не загнили коріння.
 2. Температурного балансу. Для нормального росту необхідна t25-30 с. Якщо температура опускається нижче 15 С, розвиток паростка сповільнюється.
 3. Освітленості. Рослина виставляють тільки на південній або східній стороні під природне освітлення. Взимку потребує додаткової підсвічуванню. При цьому паросток не любить прямих променів сонця, а його краще влітку розташовувати в півтіні.
 4. Підгодівля настоями трав (люпином, лободою), биогумусами проводиться у зволожений ґрунт, щоб не обпалити кореневище. Як біогумусу фахівці рекомендують натуральний перегній, тільки не курячий або свинячий.

Не забувайте розпушувати грунт, а також протирати пил з поверхні листя. Оскільки для рослини догляд удома гарантує безпеку від хвороб, тільки в рідкісних випадках може завестися павутинний кліщ (якщо вологість понижена). Якщо рослина висаджено в землю на садовій ділянці, воно може вражатися грибками, деякими комахами (чорними довгоносиками).

Особливості вирощування імбиру в домашніх умовах і як росте дерево манго, вирощене в квартирі.

Корисне відео

На відео експеримент: садять насіння, які приготовані самостійно з перезрілого плоду банана. Одну частину насіння посадили свіжими, а другу частину добу тримали у воді:

Висновок

 1. Ймовірність того, що вдасться виростити банан будинку, є, якщо мова йде про молодого саджанці карликового сорту.
 2. Найкращий спосіб: поділ кореневища або з готового карликового сорту.
 3. Роздум про те, як виростити з насіння покупного плоду, ? прерогатива садівників-мрійників. А ось декоративні сорти успішно вирощуються з насіння, але не плодоносять.
 4. Молоде рослина потребує поливу, освітлення, температурного балансі, підгодівлі, але в цілому не доставляє особливого клопоту господарям.
 5. З допомогою карликових сортів можна виростити плоди звичайного розміру, а розміщувати такі рослини зручно прямо в міській квартирі.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради