Скарб інків F1 – блиск золота на вашій грядці. Опис раннього томату і рекомендації овочівників

Щоб стати щасливим володарем Скарби інків, вам не доведеться підкорювати непреступные Анди. Досить придбати пакетик з насінням томата від агрофірми «Партнер», і виростити на своїй землі жовто-помаранчеве помідорне диво. Опис культури і тонкощі вирощування дізнаєтеся зі статті.

sokrovishhe inkov f1 – blesk zolota na vashejj gryadke opisanie rannego tomata i rekomendacii ovoshhevodov48 Скарб інків F1 – блиск золота на вашій грядці. Опис раннього томату і рекомендації овочівників

Характеристика гібридного томату

Гібридний біф-томат відноситься до високорослим рослинам універсального типу вирощування. Однак, якщо ви перебуваєте в регіоні з ризикованим землеробством, варто віддати перевагу культивування томата в теплиці. До того ж индетерминантному рослині в ОГ складніше забезпечити надійну опору і укриття в разі негоди.

Томат ранньостиглий – вже через 90-95 днів від повних сходів можна поласувати новим урожаєм. Перша кисть зав’язується досить високо – над 7 листом, і формує 4-6 плодів. Міжвузля короткі, і наступні супліддя розташовуються через кожні 3 аркуша.

Наливаються томати, як і більшість великоплідних, довго. Незрілі світло-зеленого відтінку, а дозрілі відкриваються погляду у всій красі – насичено-помаранчеві, з жовто-червоними смужками. Форма ближче до серцеподібної, ніж до округлої, т. к. багато помідори «тягнуть носик». Ребристість помірна, зеленої плями біля основи немає. Очікування, коли томат дійде до потрібної кондиції, з лишком компенсується високою врожайністю (до 18 кг з 1 кв. м.) і тривалим плодоносінням.

На розрізі томат дуже красивий, м’ясистий, з щільною м’якоттю. Незважаючи на багатокамерність, насіння практично не видно. У смаку домінує цукристість, кислинка майже не відчувається. Середні показники маси помідорів – 260-400 г, окремі екземпляри досягають 700-750 р.

Увага! Шкірка у томата тонка, але щільна. Оригінатор гібрида заявляє про стійкості до розтріскування, але при високій вологості і перетримування на кущі тріщини на плодах зустрічаються часто.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Раннеспе-лый, 90-95 днів Индетерми-нантный,

180-200 см

Універсальний Для теплиць і відкритого грунту 260-400 Теплиця: 16-18 кг, ОГ: 14 кг Жовто-оранжевий. Округло-серцеподібна форма

Про переваги та недоліки

Для багатьох городників привабливість, відмінність смаку і гідна врожайність томата вже є вагомими аргументами для вирощування гібриду на своїх грядках. Однак він володіє і іншими достоїнствами:

 • Стійкий до багатьох поширеним томатним хвороб – вертицильозу, ВТМ, фузаріозу, фитоспорозу і альтернаріозу.
 • Добре зберігається і дозаривается.
 • Транспортабельний.
 • Стійко переносить спеку.
 • На кущі плоди тримаються міцно, не обсипаються.
 • sokrovishhe inkov f1 – blesk zolota na vashejj gryadke opisanie rannego tomata i rekomendacii ovoshhevodov49 Скарб інків F1 – блиск золота на вашій грядці. Опис раннього томату і рекомендації овочівників

  Помидороводы-любителі часто скаржаться на високу ціну насіння, т. к. безпосередньо у агрофірми можна замовляти великими партіями, що невигідно тим, хто хотів би придбати 1 пакетик. Тому цей факт зазначається городниками як головний недолік томату.

  Агротехніка та відгуки досвідчених хліборобів

  Складнощів у вирощуванні або в догляді Скарб інків не представляє. І тим не менш, є кілька нюансів, на які варто звернути увагу:

  • висаджувати сіянці не більше 3-х штук на 1 кв. м.;
  • формувати рослина в один (в ідеалі) або в два стебла;
  • необхідно нормувати кількість томатів в кисті, щоб отримати рівномірні великі плоди на кущі;
  • у теплиці верхівку головного стебла прищипувати після 7-й кисті, і після 5-ї в ОГ, залишаючи зверху один лист.

  Народна думка про томаті можна довідатися з численних відгуків у мережі.

  • Тетяна з Пермського краю пише: «Ціна насіння «кусається», але схожість була 100%. Вирощувала в 1 і 2 ствола. Урожай не рекордний, і не супервеликі плоди вийшли, але такі красиві, що я ледь не щодня робила фото цих чарівних томатів. Смак перевершив всі мої очікування – давно не пробувала таких солодких помідорів».
  • Микола з Комсомольська-на-Амурі ділиться: «Не знаю, з-за погоди, або з інших причин, але багато плодів було растрескавшихся, до того ж цей гібрид одним з перших захворів бурою плямистістю. Тріснуті томати довго не лежать, треба відразу їх є або переробляти. При транспортуванні помідори легко мнуться і, відповідно, починають псуватися. Загалом, не впевнений, що буду в наступному сезоні їх вирощувати».
  • Марія з Ростовської області зазначає: «Неймовірно смачний томат, одна м’якоть! Чистий цукор! Шкірочка, коли їси його, зовсім не відчувається. Просто ідеальний для салатів. І проблем з вирощуванням у мене з ним ніяких не було. Обов’язково у наступному сезоні посаджу більше кущів».

  Короткий знайомство з томатом підійшло до фіналу. Якщо ви ще остаточно не визначилися з рішенням, бути чи Скарбу інків на вашій землі, подивіться тематичне відео.

  Скарб інків F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради