Як накрохмалити тканина: м’який спосіб, жорсткий

Щоб надати певних елементів одягу та інтер’єру більш охайний і святковий вигляд, необхідно накрохмалити тканина, з якої вони виготовлені. Речі, оброблені таким незвичайним способом, хоч і є пережитком минулого, але все ж не втратили актуальності. Жінки більш старшого покоління добре знайомі з цією технологією, але молоді господині не завжди знають, як правильно приготувати засіб для просочення тканин.

kak nakrakhmalit tkan: myagkijj sposob, zhestkijj59 Як накрохмалити тканина: мякий спосіб, жорсткий

Для чого крохмалять домашній текстиль?

Застосування крохмального розчину в домашніх умовах обумовлено рядом переваг і проявом позитивних моментів догляду за білизною, тюлем та іншими речами. Під час підкрохмалювання на тканинних волокнах осідають важкі частинки полісахаридів і утворюють своєрідний захисний бар’єр від пилу і забруднень. Таким чином, при наступному пранні виробів їх легше випрати. Ще одним важливим плюсом є те, що річ набуває білосніжний вигляд, довше зберігає пружну структуру.

Якщо говорити про негативні аспекти крохмальної обробки, то мова йде про зменшення воздухопропускаемости накрохмаленого вироби. На практиці доведено, що для накрахмаливания не підходять легкі літні вбрання, натільна білизна (так як надається крохмалем жорсткість буде служити приводом для дискомфорту) і вироби з темних тканин (при невмілому використанні розчину на одязі залишаться білі розводи).

Перед обробкою крохмальним розчином текстиль ретельно стирається і очищається від видимих забруднень.

Способи і рецепти

kak nakrakhmalit tkan: myagkijj sposob, zhestkijj60 Як накрохмалити тканина: мякий спосіб, жорсткийГосподині використовують у побуті різні види білого порошку.

У домашньому побуті зустрічаються різноманітні засоби, які допоможуть подкрахмалить одяг та її елементи. Це може бути як картопляний, так і кукурудзяний, пшеничний або рисовий крохмаль. Для додання тканинним виробам більш охайного і естетичного вигляду рекомендовано використовувати перший з перерахованих. Цей продукт має низьку собівартість і має більш яскраво вираженими загустевающими якостями.

В залежності від тканини і сфери застосування тканинного вироби прийнято розрізняти декілька видів крохмальної обробки: м’який, середній і жорсткий. Для кожного з цих способів розроблений свій рецепт і алгоритм, як правильно проводити ручну процедуру просочування закрепительной емульсією. Від правильно підібраного варіанту залежить не тільки зовнішній вигляд виробу, але й тривалість його подальшої експлуатації.

М’який спосіб

Ця технологія застосовується в роботі з постільною білизною та віконними фіранками. Для розчину необхідна чайна ложка сухого компонента і 1 літр рідини, яку поділяють на дві частини (200 і 800 мл). На першому етапі весь крохмаль розводять у склянці води до повного його розчинення, а іншу порцію води доводять до кипіння. Повільно ввести крохмальний концентрат у окріп, і остудити розчин до температури 25-30 градусів. Після, перелити розчин у таз і замочити в ньому постільна білизна на пару хвилин, а тюль на півгодини. Після закінчення часу вироби дістати з ємності, струсити, розрівняти заломи і висушити.

Середній спосіб обробки

kak nakrakhmalit tkan: myagkijj sposob, zhestkijj61 Як накрохмалити тканина: мякий спосіб, жорсткийДля обробки в’язаних серветок готують розчин з водою у співвідношенні 1:1.

Цей вид оптимально підходить для просочення мереживних виробів, сорочок. Для робочого розчину необхідно столова ложка сухого інгредієнта і такий же об’єм води. Алгоритм приготування незмінний. Єдине, на що слід звернути увагу, так це на час знаходження речей у крохмальної рідини: тонка тканина замочується на пару секунд; кухонні серветки, сорочки — на чверть години; мереживні і ажурні вироби — не менше 20 хвилин. Для обробки волана або мережива, робочу деталь просочують за допомогою губки або марлевого відрізу, складеного в кілька шарів.

Жорсткий спосіб

Оброблені таким чином речі довго тримають форму і радують своїх господарів. Крохмалити таким методом можна подъюбники і коміри. Технологія створення залишається колишньою, тільки змінюється пропорція інгредієнтів. У першому варіанті потрібно 2 столові ложки крохмалю, а в другому, на літр води беруть 50 г сухої речовини і чайну ложку борної солі натрію. В останньому випадку, сухі компоненти розводять в окремих ємностях, а після з’єднують з гарячою водою. Матерію замочують до повної просочування і, діставши з тазу, злегка віджимають. Після такого виду обробки речі просушують до напівготовності, а на завершальному етапі проводять термічну обробку за допомогою праски.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради