Чому дарувати годинник – погана прикмета: давньоукраїнські забобони

5f69942693a2bc919ced8123289297b1 Чому дарувати годинник  погана прикмета: давньоукраїнські забобони Вибір подарунка для близької людини – завдання приємна, але не завжди проста.

Адже хочеться, щоб подарунок був:

 • практичним
 • статусним
 • корисним для «винуватця торжества»
 • привабливим на вигляд
 • актуальним

На перший погляд, годинник – ідеальний подарунок, який відповідає цим вимогам. Але не все так просто! Існує повір’я, що дарувати годинник – погана прикмета, чому? Пропонуємо розібратися докладніше.

Прикмети і забобони про подарованих годиннику

У цій публікації ми поговоримо про повір’я, пов’язаних з різними видами хронометрів, адже в якості подарунка можна отримати не тільки симпатичні ручні годинники. Часом близькі люди так намагаються порадувати обдаровуваного, що підносять настінні годинники, а інші примудряються відшукати навіть старовинний брегет (кишеньковий годинник з боєм).

Що кажуть древні світові повір’я

У різних народностей можуть бути абсолютно унікальні уявлення і погляди на один і той же факт. Наприклад, прикмети про дощ, що застав людину в дорозі, мають безліч різних тлумачень навіть в різних регіонах нашої країни, не кажучи вже про забобони зарубіжних жителів. А ось щодо прийме про годинник подібних розбіжностей не спостерігається. Як не дивно, в тому, що дарувати годинник – погана прикмета, Захід погоджується зі Сходом і навіть південними країнами.

За прикметами, які прийшли до нас із Стародавнього Сходу, такий дар символізує відлік хвилин або секунд до смерті. Іншими словами, піднести такий сумнівний подарунок може тільки той, хто мріє наблизити кончину обдаровуваного.

Існує ще одна інтерпретація східного погляду на такий подарунок, як годинник. Народна поголоска говорить, що подарований хронометр може символізувати швидке розставання з близькою людиною. Нібито ходики відраховують години та хвилини до швидкої розлуки дорогих один одному людей.

А ось чому вчить західне повір’я. Подарунок годинник – прикмета згубна. Адже стрілки ходиків надзвичайно гострі, а тому здатні розрізати все хороше: відносини, почуття, здоров’я, та просто вдалу життя. По західному повір’ям, навіть гарні, якісні годинники чи не краще, ніж подарунок у вигляді ножа, ножиць, кинджала. Словом, все те, що ріже – це не подарунок, а загроза благополуччю не тільки приймаючої сторони, але і самого дарувальника.

Давньоруські прикметиdcc8f3a07cf3880da466d0ae5fd50847 Чому дарувати годинник  погана прикмета: давньоукраїнські забобони

А що думали люди, які проживали на території України: чи можна дарувати годинник? Прикмети і забобони слов’ян не надто відрізняються від повір’їв інших народів. На жаль, думка думку наших предків з приводу такого дару було невтішним.

За одними повір’ями, даруючи годинник, людина віддає разом з ними дещицю часу, відпущеного йому долею, тобто фактично вкорочує власне життя. А якщо вірити іншою легендою, отримуючи в подарунок хронометр, ви приймаєте також невдачі, біди або хвороби дарувальника.

Сучасні повір’я

Так, не дивуйтесь. Чимало сучасних людей теж вірять у прикмети і це не дивно. В процесі життя, після численних спостережень до багатьох приходить розуміння про те, що абсолютно будь-яка подія породжує певні наслідки.

Отже, вважається чи в наш час вдалою ідеєю подарувати годинник? Прикмета стверджує зворотне. Найвідоміші з сучасних забобонів також невтішні, як переконання, що прийшли з глибини часів:

 1. Якщо піднести подібний презент літнім батькам, то це істотно прискорить відхід з життя принаймні когось одного з них. Точно невідомо, чому так склалося, але дане марновірство особливо непримиренно по відношенню до настінних годинах: народна мудрість категорично забороняє купувати їх як подарунок для літніх людей.
 2. До весілля або вінчання такий подарунок теж не обіцяє нічого хорошого. Гострі стрілки скоро переріжуть ті невидимі ниточки любові, поваги і довіри, які пов’язують новоспечених молодят.
 3. Інші вважають, що вручити в дар ходики – значить вселити одаряемому почуття розчарування по відношенню до самого себе, зіпсувати відносини з винуватцем торжества .
 4. Або ще така думка: вручаючи годинник, ви добровільно віддаєте рік-другий своєї дорогоцінної життя.

Як бачимо, ні дарувальнику, ні одаряемому подібний презент не принесе нічого, крім розчарувань, втрат або серйозних життєвих неприємностей.

Дарувати годинник: прикмета для чоловіків

Здавалося б, сильна стать, ну які можуть бути прикмети або забобони? Однак життя навчає інакше: перед потойбічними силами уразливі абсолютно все. Ось що може бути, якщо подарунок у вигляді годинника, нехай навіть дорогих і фірмових, отримає чоловік:

 1. Серйозні неприємності по службі, в кар’єрі, на шляху до життєвого успіху. У давнину мала місце легенда, згідно з якою ходики, подаровані монаршої персони, починали відраховувати хвилини до його повалення або добровільного зречення від трону. За подібний «подаруночок» можна було поплатитися головою.
 2. Втрата авторитету, поваги серед рідних, друзів, колег. Провину за цей небажаний ефект покладають на замкнуту лінію циферблата. Нескінченно біжать по колу стрілки як би закриють від вас можливість розвитку, знищивши тим самим ваш успіх, статус, становище в сім’ї і на службі.
 3. Одне з найбільш неприємних наслідків подарунка у вигляді годинок: цей дар здатний зменшити і чоловічу силу одержувача, знищити його репродуктивне здоров’я, а заодно і привабливість у представниць протилежної статі.

Чому дарувати годинник – погана прикмета для жінок

483ba8b3d479e736bb8fef1ba578b743 Чому дарувати годинник  погана прикмета: давньоукраїнські забобони Прекрасним дамам подібні подарунки вручати не слід, хоча навряд чи хтось буде сперечатися, що витончені годинники в дорогій оправі – бажана річ для більшості спокусників. Ось які неприємні події можуть їх потім очікувати:

 1. Отримуючи в дар ходики, літня леді, сама того не відаючи, починає свій особистий відлік до швидкої кончини. Важка і смертоносна енергія немов акумулюється навколо! Це призводить до того, що життєвий шлях жінки скорочується на кілька років.
 2. Проблеми в сім’ї, причіпки, склоки між батьками і підросла дочкою. Якщо ж години в дар отримає юна дівчина, яка ще не справила повноліття, то неприємності будуть переслідувати дівчину не тільки в родині, а й в навчальному закладі, в стосунках з вчителями, однокурсниками.
 3. Дівчина на виданні, якій вручили подібний дар, незабаром помічає, як кудись, немов піщинки у пісковому годиннику, вислизає жіноча сила, привабливість, манкость для протилежної статі. Так, підступний хронометр і в цьому випадку прискорить внутрішні ритми, що призведе до ранньої втрати молодості і краси.
 4. Молода жінка, яка вступає в шлюб, теж не повинна отримати в подарунок ходики. Якимось невідомим чином годинник можуть сприяти порушенню жіночих циклів, настанню безпліддя, розладу відносин з новоспеченим чоловіком.

Як запобігти наслідкам небезпечного дару

Найпростіший спосіб – до настання торжества попередити запрошених про те, що презент у вигляді хронометра для вас небажаний. Але як бути, якщо подібний дар вже отримано? А якщо відмовлятися незручно, оскільки подарунок вам підніс близька людина або авторитетний начальник? Не хвилюйтеся, вихід є! Якщо вам все ж доводиться прийняти обрані спеціально для вас ходики, вручите дарувальнику будь-яку дрібну монетку – як символічну плату. Таким чином подарунок перетвориться в покупку, а можливі прикрощі обійдуть вас і дарувальника стороною.

Ось ми і розібралися в цьому непростому питанні – дарувати годинник погана прикмета, чому? Як видно, повір’їв, прикмет, поглядів на подібний дар чимало, вони абсолютно різні, походять від різних народів і часів. Але в цілому все прикмети єдині: презент-годинник не принесе щастя ні дарувальнику, ні винуватцю торжества. Не варто ігнорувати прикмети, що склалися століттями, адже недарма кажуть, що наші предки володіли особливою мудрістю.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради