Як почистити штори без зняття, на вазі

Штори зараховуються до самим примхливим і вимогливим в плані догляду предметів інтер’єру. Перед придбанням краще заздалегідь дізнатися: як, чому, і наскільки часто потрібно буде чистити гардини від пилу і бруду. Якщо це легкі фіранки, їх можна випрати. Для важких виробів потрібно чистка штор на дому – професійна або самостійна – без зняття.

Причини забруднення і необхідність очищення

ffd6b234aaf19bfbc76d237f8b7b82c3 Як почистити штори без зняття, на вазіОсновні причини появи брудних плям на шторах: пил, кіптява, сигаретний дим

Найбільш часто до забруднення штор та текстильних жалюзі призводить пил, що проникає в приміщення з вулиці. На них також можуть з’явитися плями від випадкових бризок їжі і напоїв або торкань брудними руками.

На текстилі обов’язково осідає сигаретний дим. Він покриває оздоблення віконного отвору великою кількістю чорних цяток і огортає його неприємним запахом.

Якщо в будинку маленькі діти, на якому текстильному виробі можуть з’являтися сліди від фарб, плями від їжі та напоїв. Швидко брудняться штори на кухні. Там на них осідає жир і кіптява. Змішуючись з пилом, вони стають причиною формування стійких забруднень, від яких важко позбутися.

Чому потрібно чистити штори:

 • Вироби накопичують пил, стаючи інкубатором для мікроорганізмів. Це улюблене місце проживання кліщів, які здатні стати причиною різних хвороб.
 • У штор є властивість електризуватися. Як результат, вони притягують пил і шерсть домашніх тварин. Якщо не проводити своєчасну чистку виробів, це може стати причиною алергії.
 • Рясні забруднення і засаленість призводять до того, що гардини починають виділяти огидний запах.

При правильному догляді виріб збереже первісний зовнішній вигляд, яскравість відтінків і прослужить набагато довше.

Самостійна очищення штор без зняття

362846ef624fd0eebaaf2cf34b209853 Як почистити штори без зняття, на вазіЖорсткі ламбрекени не перуть, для них підійде метод сухого чищення

Щоб провести чистку віконного текстилю на вазі, знадобляться спеціалізовані способи:

 • чищення із застосуванням піни;
 • очищення парою;
 • сухий метод.

Вибираючи технологію, необхідно враховувати, що для кожного виду тканини підійде певна методика. Це пояснюється тим, що при застосуванні невідповідного способу матеріал може «сісти» або втратити зовнішню привабливість. Не рекомендується зволоження рулонних шторок, портьєр з парчі, муару, шовку і оксамиту. Прання не застосовується до жорстких ламбрекенів і гобеленам.

Високоякісні дорогі штори зазвичай поставляються з маркуванням, яка вказує на спосіб очищення.

Літера F означає, що для виробу використовується тільки сухий спосіб. Буква Р – чищення із застосуванням перхлоретилену. Для штор, промаркованих W, допускається використання розчинників на водній основі.

Крім складу тканин потрібно враховувати і конструкції штор. Наприклад, римські варіанти найкраще пропилососити або застосувати для їх очищення парогенератор.

Якщо проводити очищення гардин, не знімаючи їх, також потрібно буде почистити кріплення, карниз і інші дрібні деталі. Для цього потрібно протерти їх м’якою вологою тканиною.

Використання парогенератора

9623bcfa92c60dd149d700aa217af95e Як почистити штори без зняття, на вазіЧистка штор пором

Зручний метод почистити портьєри в домашніх умовах або в офісі. Під впливом гарячої пари під тиском штори з тканини і нетканих матеріалів, включаючи пластик і метал, легко очищаються без застосування миючих складів. Але під паровим впливом багато тканини значно «сідають».

З цієї причини спосіб застосовується тільки до матеріалів, що не піддається усадці. Крім цього, використовувати пароочисник можна для видалення нестійких забруднень. Якщо на шторі жирні або інші плями, які важко вивести, краще користуватися іншим способом.

Очищення за допомогою піни

Один з популярних і ефективних способів. Щоб виконати таку процедуру вдома, рекомендовано скористатися «Ванішем» для чищення штор або його аналогом.

Для очищення завіс допускається застосування тільки нейтральною побутової хімії.

Склад збивається в стійку піну, извлекающую частинки пилу навіть з самих глибоких складок. Вона потім зчищається м’якою щіткою. Хоча очищення піною виконується без використання води, все ж виріб може «сісти». Тому перш ніж застосовувати таку методику, потрібно дізнатися складу матеріалу.

Сухий метод

1e3bd1664af8e6e39cbb17ff5b0215ed Як почистити штори без зняття, на вазіМетод сухої хімчистки штор

Якщо прання портьєр або застосування іншого способу очищення з яких-небудь причин неможливо, краще всього скористатися такою методикою. Вона передбачає обробку тканини спеціалізованим порошкоподібною розчинником, який після вбирання бруду забирається пилососом.

Але ці сполуки токсичні, легко спалахують, тому необхідно дбайливе ставлення. Краще, щоб роботу проводили фахівці.

Народні методики

58fd446c85fc7aaf2484ef896d60cad1 Як почистити штори без зняття, на вазіПеред використанням будь-якого засобу для виведення плям, реакцію на текстилі завжди потрібно перевіряти на непомітному місці

Чистка мильним розчином допустима, якщо матеріал не піддається впливу вологи і не дає усадки. Так можна освіжити зовнішній вигляд штор з делікатних тканин, навіть якщо вони незвичайного багаторівневого пошиття, коли зняти і знову їх повісити важко.

Щоб вивести плями бруду в домашніх умовах, можна застосувати:

 • Сіль. Прекрасно видаляє винні і жирові сліди. Найбільшого результату можна досягти при нанесенні на свіжу пляму.
 • Господарське мило. Ефективно справляється з більшою частиною забруднень. Знадобиться нанести на пляму невелику кількість засобу, трохи потерти і змити.
 • Спирт. Можна застосовувати проти плям жиру.
 • Бензин. Позбавляє від плям фарби і жиру.
 • Суміш аміаку і столового оцту. Прибирає масляні забруднення.

Щоб вивести складні забруднення, можна скористатися засобом для виведення плям, а також ацетоном та іншими розчинниками. Попередньо потрібно випробувати на непримітному місці.

Невеликі забруднення на немудрих гардини можна прибрати народними методами. Однак складні і важкі портьєри все-таки слід довірити професіоналам. Скориставшись їх послугами, вдасться запобігти пошкодження тканини.

Покрокова інструкція

45b391f24883a48650284efffd206347 Як почистити штори без зняття, на вазіПриклад ярлика до шторам і розшифровка умовних позначень

Щоб процес займав якомога менше часу і був більш ефективним, очищення має проводитися послідовно:

 • Визначення виду тканини, ступеня зношеності, типу забруднень.
 • Вивчення рекомендації від виробника, зазначеної на етикетці.
 • Вибір методу залежно від результатів аналізу відповідного засобу.
 • Тестування на непримітному ділянці на предмет стійкості фарб.
 • У разі позитивного результату експерименту проводиться очищення всієї штори обраним способом. Попередньо важкі портьєри варто пропилососити. Невеликі цятки можна прибрати за допомогою зубної щітки і будь-якого агресивного миючого засобу.

  При використанні парогенератора після очищення невеликий треба промакивать тканинною серветкою для зняття розм’якшеною бруду. Клапоть повинен бути світлим, без малюнка, щоб він не відбився на шторі. Піну можна наносити губкою для посуду.

  Професійна хімчистка

  7556e664d63266cfe81dc3327c909613 Як почистити штори без зняття, на вазіМожна замовити професійну хімчистку штор на дому

  Хімічна очистка проводиться з демонтажем та подальшої розважуванням портьєр, або це може бути хімчистка штор без зняття з виїздом на дім. У першому випадку процедура проходить наступним чином:

 • Фахівці клінінгової компанії приїжджають в заздалегідь обумовлений час, оцінюють фронт робіт і складають кошторис.
 • Роблять якісне фото вікна, щоб після чищення портьєри були повішені ідентично.
 • Виробляють демонтаж фіранок і забирають на фабрику.
 • Після хімчистки привозять і вішають на місце ідеально чисті і свіжі гардини.
 • Середня вартість такої послуги – від 300 рублів за квадратний метр, що включає монтаж і демонтаж. Оплата проводиться після схвалення результату замовником.

  Спеціалізована хімчистка штор в домашніх умовах можлива і без зняття з виїздом працівника на будинок. Вона проводиться також із застосуванням парогенератора або сухого розчинника. Попередньо проводиться вакуумне знепилювання. Прайс складається в залежності від виду тканини. Дешевше всього очистити щільні синтетичні штори – від 200 рублів за квадрат. При сильних забрудненнях ціна зростає на 20 відсотків.

  Переваги професійної хімчистки:

  • можливість повернути свіжість громіздким шторам у великих залах або домашніх кінотеатрах;
  • швидке очищення багатоярусних ламбрекенів;
  • безпечна чистка різних типів конструкцій і матеріалів, включаючи ті, для яких при оформленні використовувалися пайетки і стрази;
  • акуратна робота зі шторами, покритий спеціальним захисним шаром.

  У професійних майстрів є досвід роботи, тому вони вибирають максимально ефективні та безпечні методики, які дозволяють швидко вивести найбільш складні забруднення. У середньому очищення важких портьєр триває близько 4 годин.

  Догляд за шторами

  e949013aebbd407c45cf2fc7c2dec0a6 Як почистити штори без зняття, на вазіСистематична чистка штор допоможе уникнути ризику появи алергічних реакцій на пилових кліщів

  Прикраса віконного отвору необхідно регулярно провітрювати. Широко відкрийте вікно або балконні двері і зробіть в квартирі протяг, залиште на пару годин. Це допоможе усунути пил з тканини і освіжити штору.

  Такі заходи допоможуть портьєрам довше бути чистими:

  • Періодичне проходження пилососом із застосуванням спеціальних насадок для чищення текстилю. Можна обернути насадку тонкою тканиною, закріпивши гумкою для волосся. Це робиться, щоб жорсткі щетинки звичайної насадки не стали причиною пошкодження тканини.
  • Систематична прибирання в кімнаті. Чим чистіше в будинку, тим менше пилу накопичується на гардинах.
  • Протирання від пилу карнизів, кілець і інших кріпильних елементів.

  На кухні бажано встановити пластикові жалюзі, які нескладно відмивати від цяток жиру і гарі.

  На думку експертів, раз в півроку текстиль в будинку треба піддавати професійному чищенню. Вона ліквідує хвороботворні мікроби і поверне тканини привабливий зовнішній вигляд. Як правило, процедуру поєднують з осінньої і весняної прибиранням у домі.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради