Утеплення дачного будинку для зимового проживання: вибираємо теплоізоляцію правильно

Багато людей, які володіють власними дачними будинками, спочатку будували їх у розрахунку на проживання тільки в теплі місяці. Проте з часом може виникнути потреба перебування в такому будинку і в зимовий період, і саме для цього необхідно грамотно утеплити такий будинок, щоб у ньому можна було жити і взимку. В результаті втрати тепла стануть менше, отже, і витрати на опалення знизяться

Вибір утеплювача і способи теплоізоляції

У першу чергу потрібно вибрати, як саме буде утеплятися будинок. Це не важко, оскільки таких методів всього два:

  • Зовнішнє утеплення. Чисто технічно, варіант найбільш оптимальний.
  • Внутрішнє утеплення. Набагато гірше, оскільки часто характер будови не дозволяє дістатися до всіх точок будинку, але застосовується у випадках, коли у будинку є дуже дороге оздоблення і не представляється можливим зняти її, не пошкодивши при цьому.

uteplenie dachnogo doma dlya zimnego prozhivaniya: vybiraem teploizolyaciyu pravilno5 Утеплення дачного будинку для зимового проживання: вибираємо теплоізоляцію правильноФото: termosys.ru

Наступним пунктом йде вибір теплоізолюючого матеріалу. А ось тут і починаються складності, тому що різновидів таких матеріалів на ринку сьогодні безліч. Асортимент настільки великий, що легко заплутатися. Однак, все зводиться до кількох основних варіантів, найуспішнішим, з досвіду тих, хто вже утеплювати свою дачу:

  • Утеплення мінеральною ватою. Матеріал дуже ефективний у плані утримання тепла та ізоляції будинку від холоду. Крім того, він абсолютно не горить, що важливо для дерев’яних будівель. Крім того, цвіль на ньому не заводиться. Однак, і тут не все так просто. Головний мінус цього матеріалу в тому, що він дуже добре вбирає вологу, а значить, повинен бути ізольований від її прямого попадання. Також, у деяких людей може бути на нього алергія, але тільки при прямій роботі. Захиститися можна з допомогою спеціальних масок і захисних костюмів.
  • Керамзитовий утеплювач. Матеріал досить дешевий, особливо хороший для утеплення підлог, дозволяючи при цьому зробити їх рівніше. Однак, мінусом виступає дуже велика вага цього матеріалу, тому використовують його тільки в капітальних спорудах. Так і теплопровідність у нього вище, ніж хотілося б.
  • Піноплекс. Матеріал, також досить часто використовується сучасними дачниками для утеплення будинків. Дуже погано горить, міцний і стійкий до вологи. Однак, його повітронепроникність здатна зробити приміщення занадто задушливими і затхлими.

Правильна робота з утеплювачем

Залежно від типу будівлі і його особливостей визначається, які роботи необхідно провести для того, щоби будову було придатне для проживання в ньому взимку. Однак основні види робіт зводяться до кількох етапів.

В першу чергу – поли. Найдешевшим варіантом тут стане керамзит або дерев’яна тирса, якщо перший не дозволяє використовувати характер споруди. Найкращим варіантом у цьому випадку буде мінеральна вата, вона буде ефективніше, але вийде набагато дорожче. Найчастіше, чи утеплювач укладається серед лагів, або закладається під стяжкою. Точно таким же чином ізолюють горище.

Для стін кращим варіантом буде мінеральна вата, особливо, якщо при будівництві використовували брус або силікатні цеглини. Утеплювач просто кладеться поверх цих матеріалів, а зверху його обшивають сайдингом або вагонкою.

Найскладнішим етапом є робота з вікнами та дверима. Саме вони джерело втрати великої кількості тепла. Найголовніше тут зробити так, щоб вони щільно прилягали до дому, а також прибрати всі можливі щілини. Найкраще вставити професійні вікна, які також захистять від зовнішнього шуму, і якість ізоляції мати будуть набагато вище.

Однак, краще відразу подумати на майбутнє, і якщо дозволяє бюджет, будувати відразу так, щоб потім не переробляти будинок ще раз. Утеплення, закладене в первинну конструкцію будинку набагато ефективніше, а крім того, не вимагає ніякої перепланування, а фінансові витрати на ділі виходять набагато нижче.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради