Томат великоплідний Болгарське диво: характеристики, опис агротехніки і відгуки про культуру

Любителі великоплідних томатів звернуть увагу на сорт Болгарське диво. Це справжній біф-помідор з м’ясистою соковитою м’якоттю. За описом дачників він відрізняється гарним смаком і невибагливістю на грядці. Детальніше про томаті — у статті.

tomat krupnoplodnyjj bolgarskoe chudo: kharakteristiki, opisanie agrotekhniki i otzyvy o kulture32 Томат великоплідний Болгарське диво: характеристики, опис агротехніки і відгуки про культуру

Детальний опис сорту

Болгарське чудо — один з популярних аматорських сортів. Сьогодні його насіння поширюють кілька агрофірм-виробників і колекціонери. Хороші відгуки заслужив посадковий матеріал від селекціонера-любителя Валентини Редько. У Держреєстрі томат не значиться.

Біф-томати красиві і зовні, і зсередини. Фото ілюструє: з-за великої кількості ребер їх форма часто химерна. Помідори зав’язуються китицями по 3 шт. Смак солодко-кислий.

Увага! Рожево-малиновий плід може досягати 1 кг ваги при веденні рослини в одне стебло. Але загальна врожайність у цьому випадку нижче, ніж у випадку формування томата в 2-3 стовбура.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-120 днів) Индетерми-нантный (до 2 м) Універсальний Для відкритого грунту (на півдні) і теплиць 400-700 15 в парнику, 13 в саду Рожевого кольору, форма плоськоокруглая, сильноребристая, від 8-10-ти гнізд

Переваги і недоліки біф-сорти

Закрити банки томати не вдасться з-за їх габаритів. Зате з малиновою м’якоті виходять красиві, духмяні пасти, соуси, підливки, соки. Цьому сприяє і підвищений вміст сухих речовин. У свіжому вигляді томати теж смакують відмінно.

Інші позитивні характеристики сорту:

 • Високі показники врожайності. З однієї рослини збирають до 5,5 кг. Томати зав’язуються настільки добре, що бажано нормувати кисті.
 • Великий розмір плодів. При цьому вони досить щільні і добре зберігаються у зірваний вигляді. Транспортабельність біф-томатів теж нормальна.
 • Тривалість плодоношення. Кущ «працює» до перших заморозків.
 • Технологія вирощування дозволяє знизити ризик фітофторозу навіть при накладенні термінів плодоношення культури та під час щорічної спалахи цього захворювання.
 • Є у томата і недоліки:

  • його неефективно вирощувати у відкритому типі грунту в умовах середньої смуги або більш прохолодних зон;
  • кущам необхідна міцна опора і догляд у вигляді формування та ретельного пасинкування;
  • без нормування квіткових кистей урожай буде меншим.

  tomat krupnoplodnyjj bolgarskoe chudo: kharakteristiki, opisanie agrotekhniki i otzyvy o kulture33 Томат великоплідний Болгарське диво: характеристики, опис агротехніки і відгуки про культуру

  Особливості агротехніки, відгуки про сорт

  Вирощуйте томат тільки розсадою. Відповідний вік для її пересадки в сад — 60-65 днів. На присадибній ділянці рекомендується залишати між паростками по 70 див. Так ви розмістите на 1 кв. м 2-3 куща. Оптимальна кількість стволів — 2.

  Рада. Після формування видаляйте всі відростки.

  В мережі є відгуки різного характеру про цьому сорті. Світлані не вдалося зібрати великий урожай у підмосковній теплиці. З кожного куща вона зірвала по 5-6 томатів. Плоди вийшли великими і смачними. У Олени з Костроми помідорів зав’язалося більше, хоча й не стільки, скільки було заявлено селекціонерами: 4-5 кистей з 2-3 біф-плодами. Їх зовнішній вигляд, розмір і смакові властивості дачниця сподобалися.

  У інших садівників результати виявилися кращими. Наталя зі Швеції виростила соковиті і смачні томати. Клімат в її місцевості схожий на погоду в Ленобласті. Рослина довго плодоносило і радувало великими помідорами (близько 500 г), хоча насіння всередині виявилося замало. Любов з Молдови зазначає разнокалиберность біф-плодів на одному кущі. Сорт їй теж сподобався.

  Ірина вирощувала кущ, у відкритому грунті. Врожайність вийшла вище середньої. В іншому томат вона оцінила на «відмінно». А дачниця Ольга зібрала повноцінні плоди навіть в умовах загущеною тепличної висадки. Кущі формувала по 2 стовбура, розміщувала через 30 див.

  Болгарське диво володіє завидними достоїнствами. Томат затребуваний серед садівників, незважаючи на свій аматорський статус.

  Болгарське диво: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради