Подушка сова своїми руками: викрійки з розмірами, з кишеньками, як зшити

Оригінальна подушка, викликає позитивні емоції, — стильна деталь, призначена для прикраси інтер’єру. Текстильні, джинсові, фігурні — вони можуть бути різними. Приміром, декоративні подушки у вигляді сов дуже прості у виконанні. Зшити такий виріб зможе навіть недосвідчений новачок. Розглянемо, як може бути виготовлена подушка сова своїми руками, а також в яких варіаціях її можна зробити.

Як зшити сову подушку своїми руками

Сьогодні існує безліч різних варіантів, як може виглядати іграшка-совушка. Розмір виробу і його зовнішній вигляд залежить від типу викрійки і використовуваного матеріалу.

Подушка може бути квадратної, круглої форми. Деякі виготовляють іграшку у вигляді самого тварини, або наносять на тканину аплікацію. Під час творчого заняття потрібно користуватися фантазією і не боятися експериментувати. Однак перед виготовленням виробу слід продумати образ сови, а також намітити положення крил і дзьоба. Розібратися з усіма нюансами допоможуть представлені нижче майстер-класи «Подушка сова своїми руками».

Інструменти і матеріали

Розмір іграшки підбирають індивідуально. Все залежить від кількості наявного матеріалу. Запропоновані викрійки подушки сови своїми руками призначені для паперу з розміром А3.

Для рукоділля знадобляться:

 1. Викрійка, нанесена на міліметровий папір. Крім цього, викрійка для подушки совушки повинна містити припуск тканини для швів.
 2. Гудзики або намистини. Ці деталі необхідні, щоб зробити птиці очі.
 3. Голки і нитки різних кольорів.
 4. Кілька відрізків тканини яскравих кольорів. Підійде будь-яка щільна тканина.
 5. Наповнювач. Рекомендується використовувати синтепон.
 6. Клей для тканини.
 7. Ножиці, олівець.

В якості матеріалів для шиття використовують махрову тканину, фетр, джинс. Після підготовки всіх необхідних інструментів можна приступати до створення сови.

Викрійки для подушки совушки своїми руками

Є безліч викрійок і фото-схем, які допомагають створити подушку сова своїми руками.

c62cc2177e897db1c2808736175f223f Подушка сова своїми руками: викрійки з розмірами, з кишеньками, як зшитиВикрійка подушки підійде для паперу з розміром А3 a596dd7a810d2ae79c7a07855bdd1d7a Подушка сова своїми руками: викрійки з розмірами, з кишеньками, як зшитиВикрійка для звичайної іграшки у формі совушки

Найпростіша подушка совушка своїми руками

Інтер’єр дитячої кімнати відмінно доповнить проста іграшка у вигляді сови.

Для її створення потрібні такі матеріали та інструменти:

 • однотонна тканина;
 • матеріал іншого відтінку для очей, мордочки і дзьоба;
 • фетр двох різних кольорів;
 • синтепон;
 • ножиці, нитки і голки.

Перед тим, як приступити до створення сови подушки своїми руками з тканини, необхідно підготувати викрійку.

c2311ad835c6d6d61146667a775475f8 Подушка сова своїми руками: викрійки з розмірами, з кишеньками, як зшитиВикрійка для виготовлення основних елементів

Викрійку переносять на основну тканину. Для цього дві деталі тулуба обводять олівцем, а потім вирізують з припуском на шви. Деталі для дзьоба, мордочки і очей переносять на фетр. Їх вирізають без припусків на шви.

До основної деталі-тулубу приколюють шпильками мордочку, дзьоб і очі. Коли всі елементи опиняться на своїх місцях, можна приступати до шиття. Деталі зшивають за допомогою машинки. Бажано вибрати зигзагоподібний шов.

Готове зображення птиці складають з другою половинкою тулуба лицем до лиця. Деталі зметують між собою. При цьому потрібно залишити невеликий отвір для набивання і вивертання вироби. Готову іграшку наповнюють синтепоном, отвір зашивають вручну.

Лапки можна красиво намалювати, вирізати з цупкого жовтого фетру і пришити до нижньої частини іграшки.

Фігурна подушка у вигляді сови своїми руками

Для створення фігурного подушки сова потрібно викрійка в натуральну величину. В якості матеріалу використовують два різновиди щільної тканини. Для виготовлення очей беруть фетр, а для вій — замінник шкіри. Для оформлення зіниць беруть чорні гудзики.

1127c50329843da77b77c2ceb704cc5f Подушка сова своїми руками: викрійки з розмірами, з кишеньками, як зшитиОсновну деталь вирізають, склавши тканину вдвічі

Головною особливістю фігурної подушки є те, що тіло сови складається з двох основних деталей. Перед початком роботи слід перенести викрійку на тканину, враховуючи припуски для швів. Два крила малюють в дзеркальному відображенні.

Як тільки лекала з’являться на тканині, їх можна вирізати. Першим ділом до основної деталі тулуба пришивають дзьоб, а потім очі і крила. Зробити оченята-гудзики виразніше допоможуть вії із замінника шкіри. При бажанні замість нього можна використовувати шерсть. Всі деталі пришивають, виконуючи по контуру шов зигзаг. Вручну пришивають тільки очі-гудзики.

Наступний крок — шиття сови. Форму складають лицьовим боком всередину і зшивають. Головне – не забути залишити внизу вироби отвір. Іграшку вивертають, а потім наповнюють синтепоном. Перед набиванням деталь можна пропрасувати праскою. Отвір зашивають вручну.

Рада! Для спрощення завдання можна накладні елементи приклеювати. Однак пришиті деталі виглядають акуратніше; при бажанні іграшку доповнюють декоративними мереживними смужками або бантиками.

Як зшити різнобарвну подушку сову своїми руками

Багато мам виготовляють для своїх малюків різнокольорові м’які іграшки. Представлена нижче викрійка подушки сови призначена для виготовлення своєрідного бортика. Для шиття потрібно бавовняна тканина різних кольорів і кулькова набивання.

Для початку слід накреслити викрійку на тканині, а потім вирізати. Не слід забувати про наявність припусків на шви. Тобто вирізані елементи повинні бути більше паперових трафаретів.

Дрібні деталі, такі як крила, очі, лапи, повіки і дзьоб пришивають до лицьовій стороні сови відразу. Тканина для частин тіла повинна бути різнобарвною. Тулуб зшивають між собою, приклавши елементи обличчям один до одного. Вивернувши заготівлю, іграшку наповнюють набиванням.

ee2e8a839afddad067e1d0254851eff0 Подушка сова своїми руками: викрійки з розмірами, з кишеньками, як зшитиВикрійка, що дозволяє зшити оригінальна прикраса для дитячого ліжечка

Як зшити подушку совушку в стилі печворк

Печворк — клаптева техніка шиття, що дозволяє створювати вироби з невеликих фрагментів тканини різних кольорів і розмірів. Для виготовлення подушки совушки в стилі печворк знадобиться викрійка з правильно підібраними розмірами, бавовняна тканина різних кольорів, фетр, папір і ножиці.

Першим ділом переносять викрійку на папір, або просто роздруковують її на форматі А3. Спочатку вирізають тулуб птаха, а потім всі інші деталі. Основу совушки розкроюють з припусками на шви, а всі інші елементи без них. На лицьовій стороні деталі намічають, де будуть розташовуватися очі, дзьоб і сама мордочка. Варто експериментувати з колірною гамою.

Як тільки всі елементи встануть на свої місця, приступають до пошиву. На швейній машинці налаштовують шов для аплікації, або дрібний зигзаг. За допомогою цього шва на мордочці вишивають вії. Її зшивають з тулубом таким же зигзагоподібним швом.

Після мордочки пришивають очі, дзьоб і живіт. Дві деталі тулуба також зшивають між собою, витягують нитки навиворіт і обрізають. Залишилося набити іграшку наповнювачем і прикрасити. Вушка можна оформити пензликами, створеними з ниток.

Як зшити подушку сова з джинси

Денім — щільна і тверда тканина, з якої шиють не тільки одяг, але і предмети інтер’єру. Для створення подушки сови з джинси потрібно викрійка з розмірами, сам матеріал і наповнювач.

Викрійку роздруковують на принтері на папері формату А3. Деталі вирізають, а потім фіксують на джинсової тканини за допомогою шпильок. Такі елементи, як крила, пір’я і дзьоб вирізують з тонкого фетру.

Першим ділом на лицьовій стороні тулуба пришивають очі, зіниці і віки. Після них слід приєднати живіт і дзьоб.

0859e1f308e92c7fc84d9fe6f5b09d20 Подушка сова своїми руками: викрійки з розмірами, з кишеньками, як зшитиВикористовувати цю викрійку краще для створення іграшки з деніму

Крила і лапки сови будуть об’ємними. Їх зшивають окремо і заповнюють синтепоном. Деталі тулуба пришивають один одному, залишаючи знизу і з боків отвору. У них у подальшому будуть вставлені лапки і крила.

Ідеї по прикрасі вироби

В якості прикрас підійдуть атласні стрічки, бісер, мереживо паєтки, бантики і вишивка. Досить незвично виглядають совушки з бахромою, що імітує пір’ячко. Вушка птахи часто прикрашають мініатюрними квітами, бантиками або китицями.

7e30cb78dae31a32e9585fd571d5dda7 Подушка сова своїми руками: викрійки з розмірами, з кишеньками, як зшитиПарочку строгих совят, виготовлених з фетру, можна прикрасити ґудзичками, пензликами 636f562f2697d25cdadbda5efd0ac771 Подушка сова своїми руками: викрійки з розмірами, з кишеньками, як зшитиСовушек з деніму можна прикрасити мереживом

Оригінальні подушки совушки, зшиті своїми руками

Існує безліч різноманітних ідей, як прикрасити виріб у вигляді сови.

5d918bc6ab0a9042da09be33c27ee138 Подушка сова своїми руками: викрійки з розмірами, з кишеньками, як зшитиОригінальний совеня з кишеньками для пультів відмінно впишеться в інтер’єр вітальні кімнати b47f2b8d6437f5df4c3cd01bf87cb4c4 Подушка сова своїми руками: викрійки з розмірами, з кишеньками, як зшитиСплячі совята, зшиті їх бавовни, відмінно впишуться в інтер’єр дитячої кімнати ef29c03b2d274d3210e81093eee619d5 Подушка сова своїми руками: викрійки з розмірами, з кишеньками, як зшитиТекстильна сова, набита холлофайбером і оздоблена мереживом ручної роботи

Висновок

Подушка сова своїми руками – оригінальна виріб, здатна прикрасити інтер’єр кімнати. Сьогодні в моду увійшли цікаві моделі забавок у вигляді тварин і птахів. В роботі допоможуть різні викрійки сови подушки з кишеньками для пультів, для дитячої кімнати, в стилі печворк. Найбільше такі вироби подобаються дітям. Вони засинають з ними вночі, а вдень грають.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради