Чому слайм не густіє і що робити, щоб виправити лизун

Самостійне приготування слаймов – популярна розвага, підсумком якого може стати нова іграшка… або зіпсований настрій, якщо рецепт не вдався. Чому слайм не густіє навіть при готуванні за перевіреними рецептами, залежить від якості компонентів і професіоналізму слаймера. Іноді помилки, допущені в процесі виготовлення, можна виправити. Якщо нічого зробити не вдається, лизун доведеться викинути і почати рецепт спочатку, враховуючи допущені помилки.

Можливі причини, чому лизун рідкий

Лизун не загусає, якщо:

 1. Були порушені пропорції і порядок змішування інгредієнтів.
 2. У компонентів закінчився термін придатності. Наприклад, не варто намагатися приготувати флаффи-слайм з простроченої піни для гоління. Такий продукт втратив свої властивості, потрібні для лизуна.
 3. Змінена технологія виробництва.

Як готувати слайм, щоб він нормально загус

Щоб результатом приготування став саме слайм, а не в’язка рідина або твердий немнучкий шматок, необхідно:

 1. Правильно підбирати компоненти. Мильні засоби і клей повинні бути густими, не простроченими.
 2. Дотримуватися технологію приготування лизуна.

У самостійній готуванні важливо все – порядок змішування інгредієнтів, їх пропорції і спосіб з’єднання. Важливо також враховувати, що деякі компоненти не поєднуються.

Порядок додавання компонентів

Незалежно від рецепту, порядок приготування слайма такий:

 1. Створюється основа – змішуються мильні інгредієнти, клей, пластилін або інші речовини. На цьому ж етапі додають барвник, блискітки та інші прикрашають компоненти. Основа повинна бути однорідною, оскільки від цього параметра залежить якість готового слайма.
 2. Додається загусник. Це може бути сода, тетраборат натрію, борна кислота, крохмаль, цукор, сіль. Сильнодіючі речовини, такі, як боракс або тетраборат, додають по краплях, решта – по половині чайної ложки.

Після додавання згущувача слайм вимішується до появи потрібної консистенції.

Пропорції

Важливо співвідношення компонентів один до одного. Вивчаючи рецепт, за яким буде приготований лизун, треба звертати увагу на інструкцію. У ній зазначено кількість кожного речовини в грамах, ложках, краплях. Недотримання пропорцій призведе до зовсім іншої консистенції.

Можна додавати компоненти експериментальним шляхом, щоб домогтися потрібної тянучести і приховати липкість, але такий підхід годиться для досвідчених слаймеров. Новачкам він не допоможе.

Правильне перемішування

Змішувати інгредієнти потрібно з допомогою виделки або лопатки, а після загустіння суміші – руками. Заважати потрібно під час додавання згущувача, а також 10-20 хвилин після його використання. Перемішування потрібно для рівномірного просочування основи загусником і посилення хімічної реакції між компонентами. У процесі перемішування лизун стає все більш пластичним і тягнеться.

Якщо не заважати желе на етапі загусання, маса не отримає потрібну консистенцію. Виправити стан лизуна після цього неможливо.

Які інгредієнти не підходять

Сполучуваність інгредієнтів є в рецептах. Практично з будь-якої комбінації можна зробити лизуна, якщо знати потрібні пропорції речовин. Варто оцінити їх консистенцію. Рідкий клей для лизуна не годиться, так само як і жорсткий пластилін, а також водянисті гелі для душу. Доведеться відмовитися від використання «органічних» і «натуральних» шампунів «без парабенів і консервантів». Вони погано миляться і не мають потрібної консистенцією для створення лізунов.

Що робити, щоб згустити лизун

За деякими рецептами вимішування і правильного поєднання інгредієнтів недостатньо. Якщо слайм не набув потрібної густоти, знадобиться остудити його або додати додаткові інгредієнти.

Охолодження

Якщо в складі слайма є желатин, крохмаль чи зубна паста, потрібно дати йому «дійти» в холодильнику. Для цього контейнер з желе поміщають на нижню полицю і тримають там 4 години. Потім потрібно знову перемішати лизун, поки він не стане розтягуватися. Якщо іграшка після цього не хоче купувати потрібну консистенцію – доведеться рятувати ситуацію додатковими компонентами.

Добавки

Щоб згустити готовий слайм, можна додати в нього речовини, що підвищують пружність і в’язкість рідини. У число цих інгредієнтів входять:

 • Сода. Всипати по половині чайної ложки, ретельно вимішуючи масу по 5-10 хвилин після кожного додавання.
 • Крохмаль. Додати столову ложку в готовий слайм на основі шампуню або желатину. Вимісити і залишити в холодильнику на 1 годину. При потребі повторити 2-3 рази.
 • Борна кислота. Її вмішують по краплях, оскільки при надмірній кількості цієї речовини лизун окам’яніє, і повернути йому життєздатність буде неможливо.

Інші секрети

Якщо слайм не загусає протягом довгого часу, в процесі вимішування можна використовувати косметичне масло. Якщо змазати їм руки, замішування проводиться легше, а іграшка швидше набуває потрібну консистенцію.

3 кращих рецепта лізунов

Вперше вибираючи рецепти слайма для самостійного готування, краще зупинитись на простих інструкціях з мінімумом інгредієнтів. Добре працюють такі рецепти:

 • Взяти 50 г повітряного пластиліну і 3 ст. л. ПВА. Змішати компоненти до однорідної консистенції і додати 2-3 краплі тетраборату натрію. Вимішувати руками 10-20 хвилин, поки слайм не загусне.
 • 25 г клею ПВА з’єднати з барвником – гуашшю на кінчику ножа або 2-3 г харчової фарби з пакетика. Розмішати до однорідного кольору, вилити 2-3 краплі тетраборату натрію. Заважати і розтягувати, поки лизун не стане густим і одночасно тягучим.
 • Змішати 4 ст. л. ПВА з 1 ст. л. зубної пасти. Додати освіжувач повітря – 20 пшиков із стандартного балончика. Лизун готовий після того, як перестає липнути до рук і при цьому добре розтягується.

При виготовленні лізунов за цими рецептами важливо не тільки дотримуватися технологію, але і дотримуватися правил безпеки. Не можна допускати до процесу готування слаймов дітей до 3 років. При виготовленні необхідно захищати очі окулярами (можна сонцезахисними). Щоб не дихати випарами від інгредієнтів, приготування проводять у добре провітрюваних приміщеннях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради