Як вивести полинявшее пляма

Нирки у кожному будинку є пральна машина, нею сучасна людина активно користується. У неї завантажуються речі або одяг, в спеціальний контейнер порошок засипається. За допомогою кнопок управління агрегат приводиться в дію. Він виробляє операції, згідно заданому режиму. Зазвичай, якщо все було виконано правильно, після прання вивантажується чиста білизна. Але бувають випадки, коли на ньому залишаються вибілені розлучення. Вивести полинявшее пляма буває досить складно. У 70% випадків винна не техніка, а хімічний засіб, яке було використане. Але це не єдиний фактор-провокатор псування речей.

Основні причини появи плям полинявших

33ddc366829e5aff8a00b1d8055456f4 Як вивести полинявшее плямаПісля прання кольоровий одяг може злиняти

Після прання на одязі можуть з’являтися різні плями: іржаві коричневі, темні масляні, жовті (на білих сорочках і простирадлах), сизі, рожеві і червоні.

Але найчастіше залишаються на темній одежі білі розводи.

Зрозуміти, чому речі линяють, допоможе наступна таблиця.

Види плям Можливі причини їх появи Як запобігти виникненню цієї проблеми
Кольорові розводи на білому білизна Прання при високій температурі різнокольорових речей. Якщо разом були складені білі простирадла і чорні шкарпетки, в процесі прання вони полиняють, простирадла забарвляться нерівномірно, їх білизна буде безповоротно втрачена. Потрібно складати в барабан речі одного відтінку, прати окремо світлі і темні тканини, при прання кольорової білизни виставляти температурний режим не вище 40 градусів.
Руді, іржаві, коричневі плями Наявність іржі на внутрішніх стінках трубопровідної магістралі, що забезпечує подачу холодної води у будинку. Потрібно встановити на магістраль холодної води фільтр. У старих будинках фахівці радять встановлювати два фільтра грубої і з тонкого очищення.
Сині плями або фіолетові плями на білому білизна Вибір порошку з коректором кольору. Деякі виробники додають в порошки хімічні або оптичні відбілювачі. Вони допомагають маскувати жовтизну, і робити білизну на тон світліше. Але якщо людина перевищує завантажувальну норму або використовує не той температурний режим, гранули коректора кольору погано розчиняються і з’являються на світлому одязі. Купувати порошок, у складі якого немає синіх або червоних гранул.
Білі розводи на темному одязі Перевищення дозування кошти. Вона повинна відповідати вазі завантаженої білизни. Якщо порошку більше, ніж потрібно, на темних футболках або брюках залишаються розводи. Вони можуть з’явитися, якщо машинка перевантажена: з-за щільної утрамбування чиста вода не потрапляє в «серце» кома. Дотримуватися дозування завантаження порошку і не перевантажувати машинку білизною.
Жовті плями на шовку, вовни, пуховиках, інших речах, зшитих з делікатних тканин Неправильно підібраний пральний порошок, неправильно виставлений температурний режим. Використовувати рідкі засоби для прання і виставляти температуру прання, зазначену на ярлику виробу, відмова від режиму віджиму, вибір додаткового режиму полоскання.
Інші плями Речі можуть забруднитися під час вилучення їх з барабана, коли господиня дістає їх брудними руками. Мити руки перед розвантаженням машини.

Машина сама може забруднити речі, якщо у неї брудна манжета, пліснявий лоток, забитий фільтр. Запобігати появі таких забруднень допомагає регулярний догляд за технікою.

Як правильно відмити полинявшие речі

Існує багато способів, що дозволяють вивести полинявшее пляма на білому, темному або кольоровому білизна. Багато з них можна застосувати, використовуючи те, що завжди є під рукою.

Господарське мило та оцет

Наповнити таз теплої води, розчинити в ній стружку господарського мила, додати ложку столового оцту, замочити в готовому розчині темний одяг, ретельно виполоскати його, а потім ще раз поласкаем в машинці.

Якщо немає оцту, здатна замінити його харчова сода. Перш ніж прати в такому розчині темне білизна, важливо ретельно розчинити порошок. Інакше ефекту не буде.


Лимонна і щавельная кислота

Засіб підходить для видалення жовтих плям на світлому одязі. Готується воно з склянки теплої води, в неї додається ложка будь кислоти, ретельно перемішується, у готовому розчині змочується ватний диск, їм протираються брудні місця. Після річ ретельно хлюпочеться під проточною водою.

Нашатирний спирт

a7561b13893160806e134b9cdf057097 Як вивести полинявшее плямаНашатирний спирт дозволить позбутися від плям

Його можна спробувати при бажанні прибрати з білого білизни кольорові розводи. Спочатку готується розчин з половини склянки води і чайної ложки спирту. Потім у нього рясно змочується вата, вона викладається на проблемну ділянку. Через десять хвилин річ прополіскують під проточною водою. Якщо з першого разу не вийшло домогтися потрібного ефекту, процедуру доведеться повторити.

Для позначених цілей підходить і перекис водню. Одна столова ложка речовини розмішується в третині склянки холодної води, в готовому розчині на 10 хвилин замочується брудний ділянку, після він промивається проточною водою.

Безпечна хімія

У продажу є ополіскувачі – кошти, формула яких спеціально була розроблена для вирішення означеної проблеми. Користуватися ними нескладно: після того як закінчилася прання, потрібно додати в контейнер розчин, заново включити режим «полоскання» і подивитися, що вийде в результаті. Така процедура дозволяє швидко видаляти плями на кольоровому одязі.

Щоб повернути білизну світлих речей, потрібно використовувати відбілювачі, у складі яких відсутня хлор і присутній кисень. Він розчинить барвник та вибілить поверхню тканини.

Як запобігти появі плям від порошку білої або кольорової тканини

Існує ряд нескладних правил, дотримання яких дозволяє запобігати виникненню полинявших плям. Не можна при завантаженні машини доверху набивати барабан брудною білизною. Важливо залишати трохи вільного місця, щоб речі могли добре поласкаться.

Завжди легше змивається рідкий порошок, у продажі є велика кількість гелів і розчинів, придатних для машинного прання.

Фахівці радять дотримуватися дозування засипки миючого засобу і вибирати його складу з урахуванням типу стираної тканини.

Ще одна важлива обставина: якщо немає обмеження по температурі прання, потрібно вибирати режими вище 30 градусів. Тільки в гарячій воді порошок здатний повністю розчинитися.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради