Прикмети перед іспитом: що можна і не можна робити, щоб добре здати

Незалежно від того, наскільки добре вчився студент протягом року, страх перед іспитом буде у кожного. Емоційне напруження нагнітають батьки і вчителі, розповідаючи, як багато в житті залежить лише від однієї позначки. Тому не дивно, що студенти використовують всі доступні засоби, в тому числі ритуали і обряди, для здачі іспиту.

Щоб спіймати удачу за хвіст, потрібно дотримати ряд процедур, які сприятимуть гарному результату не тільки на звичайному іспиті, але і на ЄДІ, співбесіді.

71d28242af16abb918405350d210e4d2 Прикмети перед іспитом: що можна і не можна робити, щоб добре здати

Залучення удачі перед випробуванням

Здати іспит на відмінно допоможуть перевірені десятками поколінь студентів способи:

 • Змова «Халява». Вночі перед випробуванням заліковка виставляється у відкрите вікно, при цьому слід вказати пальцем на потрібну позначку і голосно прокричати фразу: «Халява, прийди». Далі заліковку необхідно закрити, перев’язати червоною ниткою і покласти під подушку.
 • Підніматися вранці з ліжка треба з лівої ноги. Вмиватися, чистити зуби, одягатися краще лівою рукою.
 • Допоможе впоратися з іспитом порожня баночка з дрібкою солі, маку і землі. Ємність може бути будь-яка, головне, щоб вона поміщалася в кишеню. Насипаючи інгредієнти, приговаривайте: «Все зі мною, все при мені».
 • Лаяти перед іспитом недбайливого студента прийнято з часів Союзу. Вважається, що так концентрується життєва енергія на сприятливий результат.
 • Удача любить цифру 5, тому багато студентів взяли за традицію класти під стопу звичайний п’ятак.

Ще один цікавий спосіб залучення удачі – це спеціальний одяг. Багато професійні спортсмени кладуть в кишеню щасливий хустку, надягають особливі шкарпетки або бейсболку.

Якщо в гардеробі є костюм, в якому вже був зданий не один іспит «на відмінно», варто надягти саме його.

Вважається, що такий одяг вже ввібрала в себе позитивну енергетику, до якої тягне удачу.

Що не можна робити перед іспитом

Щоб добре здати іспит, важливо враховувати, що крім обрядів є дії, які не тільки відлякують удачу, але і не дають засвоїтися нових знань. Щоб «увібрати» весь навчальний матеріал, варто уникати наступних дій:

 • після вивчення матеріалу можна залишати підручники і конспекти відкритими;
 • не потрібно готуватися до випробування під час їжі, перегляду телевізора або приятельських розмов;
 • не можна нікому показувати заліковку, навіть самим близьким людям, інакше є ймовірність пристріту;
 • зайнятися прибиранням у приміщенні, де проходить підготовка, краще після випробування. Підмітаючи підлогу, витираючи пил і виносячи мотлох, людина викидає знання в сміттєвий контейнер.

Звичайно, щоб здати іспит, не доведеться жити довгий час в неприбраною кімнаті. Забобонні студенти проводять ретельне прибирання перед початком підготовки.

bea7bad4a52c800fd400f800a72c7d3b Прикмети перед іспитом: що можна і не можна робити, щоб добре здати

Можна голитися

Ця тема порушена в багатьох прикметах і не обійшла стороною студентів. Вважається, що голитися і змінювати зачіску перед іспитом – найдурніший вчинок з усіх. Згідно приймете, волосся зберігають накопичені знання, тому краще поберегти їх до отримання відміток.

Багато віруючих студенти перестають стригти волосся і голитися за пару днів до початку сесії і беруть в руки верстат тільки по її закінченні. До речі, помічено, що викладачі з сходженням відносяться до неголеним і неподстриженным учням.

Чи можна митися перед іспитом

Як вже зрозуміло, багато прикмети на успіх на іспиті тісно пов’язані з особистою гігієною. Не стало винятком і прийняття душу. Звичайно, це зовсім не говорить про те, що купатися суворо заборонено.

Забобонним людям рекомендується митися до обіду за день до іспиту. А відразу після цього треба знову сісти за підручники і повторити вивчений матеріал. Увечері перед іспитом душ або теплу ванну краще не вживати зовсім.

Вранці студент може вмитися. Щоб ноги «легко йшли на іспит», можна занурити їх у таз з прохолодною водою. При цьому всі дії виконуються лівою рукою.

Чому не можна мити голову

Те ж саме відноситься до миття голови. Звичайно, екзаменаційний дрес-код схиляється більше до урочистого, а брудна голова явно псує весь вигляд, але якщо добре вимити її за два дні до події і потім плідно позайматися, негативних наслідків можна уникнути.

Мити голову перед іспитом не можна, тому що прибираються чи заплутуються всі накопичені знання. Якщо все-таки студент вирішить ризикнути, то потрібно відразу ретельно розчесатися, а потім засісти за підручники, щоб відновити «змиті» знання.

Щасливі прикмети, в день іспиту

Чималу роль у позитивному результаті грає впевненість. Вона може прийти, якщо помічати такі прикмети, що пророкують успіх:

 • вночі приснилося, що іспит складено успішно, значить, так воно і буде;
 • вдалою прикметою вважається сон, де корабель пливе в штиль;
 • якщо вранці безвітряна сонячна погода;
 • коли по дорозі на іспит руда кішка дорогу перебігла.

Також збільшити шанси на отримання хорошої відмітки можна, якщо в день іспиту посміхнутися собі в дзеркало, прочитати молитву або змова на удачу.

7170ab8617755a5b5043d7c29d867695 Прикмети перед іспитом: що можна і не можна робити, щоб добре здати

Як привернути успіх на іспиті

Ритуали по залученню удачі не закінчуються на вході в екзаменаційний кабінет. Переступаючи поріг аудиторії (з лівої ноги), потрібно робити наступне:

 • перехреститися, вимовляючи «Бог попереду, а я позаду»;
 • тягнути квиток лівою рукою, перенісши вагу на ліву ногу;
 • заходити одразу ж після відмінника, при цьому потиснути йому руку, переймаючи його удачу;
 • не вибирати довго квиток, а тягнути той, який першим попався на очі;
 • витягаючи листок, триматися за дерев’яний предмет, наприклад, парту;
 • захопити з собою улюблену ручку;
 • дівчатам слід надягти спідню білизну червоного кольору;
 • упустити ненароком заліковку на порозі кабінету;
 • ліву руку натерти чимось липким, наприклад, медом, щоб щасливий квиток прилип до неї.

Всі ці дії потрібно робити таємно: якщо екзаменатор зрозуміє, що студент виконує ритуали, удача відразу зникне.

Талісмани

Крім згаданого вище п’ятака і щасливих шкарпеток, є й інші талісмани, перевірені попередніми поколіннями студентів:

 • Фенечка, сплетена з непарної кількості ниток, візерунків, кольорів і намистин.
 • Кільця. Круглі замкнуті прикраси володіють потужною енергетикою. Вони утворюють захисний коло проти злих сил і притягують позитив. Перед іспитом потрібно зняти кільце і гарненько на нього дути.
 • Червона нитка або шнурок. Давно відомий оберіг від пристріту додасть впевненості і притягне ще більше удачі.

Взагалі, талісман може бути суто індивідуальним. Головне, щоб він вбирав у себе позитивну енергетику носія, в яку той щиро вірить. Тоді такий атрибут не тільки принесе удачу, але і додасть сил.

5bd54ee3b99864b8a3f43ea0460da9d7 Прикмети перед іспитом: що можна і не можна робити, щоб добре здати

Дорога на іспит

Прикмети перед іспитом підкреслюють важливість дороги до навчального закладу. В дорозі потрібно дотримати умови, які принесуть удачу:

 • Забувши щось вдома, не повертайтеся. Якщо ця річ дуже важлива, заходити додому з витягнутим язиком, обов’язково подивившись у дзеркало.
 • Якщо попереду чорна кішка перебігла дорогу, потрібно постукати по дереву і плюнути через ліве плече 3 рази.
 • Вийшовши з будинку, зверніть увагу на першого зустрічного. Якщо це буде чоловік чи жінка вагітна – до удачі, співробітники поліції, МНС або бездомний – до провалу.
 • Не можна наступати на каналізаційні люки. Якщо таке сталося, потрібно торкнутися поруч стоїть предмета, щоб відігнати невдачу.

Крім цього, на іспит важливо йти в гарному настрої, з чистими думками та посмішкою на обличчі. Так людина сама генерує позитивну енергетику, і хто знає, може, вона навіть вплине на екзаменатора.


Безумовно, такі випробування у навчанні тягнуть за собою сильну емоційну навантаження. Як пояснюють психологи, прикмети перед іспитом на удачу можуть і не нести ніякого надприродного підтексту, але дотримання ритуалів – прийом, що дозволяє людині зберігати самовладання і вірити в хороший результат.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради