Чим відмити силіконовий герметик

Герметизуючі склади, призначені для заповнення порожнеч і скріплення різних деталей один з одним, володіють хорошим зчепленням з поверхнею. З звичайних покриттів їх можна відтерти, використовуючи скребки і абразивні матеріали. Щоб прибрати герметик з ванни без заподіяння шкоди емалевому або пластиковому покриттю, доводиться комбінувати механічні способи із засобами хімічного впливу. Видаляти його потрібно, застосовуючи тільки інструменти і речовини, відповідні покриттю.

Коли потрібно змити герметик у ванній кімнаті

ac07dec0e8b477d92230335873d3c497 Чим відмити силіконовий герметикВиди герметиків

Герметизуючі матеріали застосовуються для заповнення порожнин при стикуванні корпусу ванни зі стінами, а також для приклеювання панелей і куточків по її периметру. За своїм складом вони бувають:

 • силіконові,
 • акрилові,
 • поліуретанові.

Застосування герметиків залежить від виду з’єднуються ними матеріалів. Наприклад, кислотні силіконові полімери не використовуються на металевих поверхнях, так як з часом роз’їдають їх.

Швидко і повністю очистити старий герметик з ванною необхідно при таких обставинах:

 • Неправильно виконана герметизація. При незаповнених порожнинах або відшарування матеріалу на погано очищеному покритті доводиться знімати весь нанесений герметик.
 • Руйнування матеріалу після тривалої експлуатації ванни. Ізолюючий шар темніє і покривається тріщинами.
 • Поява цвілі і грибка на загерметизированных стиках. Найкращий спосіб боротьби – видалення старого ізолюючого шару та нанесення нового.
 • Випадкове попадання матеріалу на внутрішню поверхню ванни при ремонтних роботах.

У будь-якому з цих випадків без побоювання можна видалити складу з кахельної плитки, скла або міцного пластику. Прибрати силіконовий герметик з поверхні самої ванни так просто не вийде. Єдине виключення – свіжий, ще не застиглий складу можна відтирати звичайною ганчіркою або губкою, злегка змоченою в будь-якому розчиннику.

Як краще очищати затверділий полімер

0d752c5a1eaa330f6c8d2ecf8c4cf328 Чим відмити силіконовий герметикЩоб прибрати силіконовий герметик, його спочатку необхідно розм’якшити хімічними засобами

Головне достоїнство силіконового герметика в тому, що після затвердіння він міцно прилягає до будь-якої поверхні, а що утворився полімеризований шар практично не піддається розчинників. Зазвичай для видалення будь-якого прилип матеріалу досить використовувати або фізичний вплив, або хімічні речовини. Але просто відмити силіконовий герметик з поверхні ванни не вийде. Якщо відтирати його тільки механічними інструментами, можна пошкодити емаль або м’який пластик. Тому доводиться комбінувати ці два способи. Хімічні реагенти призначені не для розчинення застиглого полімеру, а для його розм’якшення. У такому стані він вже не так щільно прилягає до поверхні, і відчищати його шкребками буде легше.

Щоб повністю відмити силікон від будь-якої ванни, потрібно діяти в такій послідовності:

 • Почистити всі ділянки, на які було завдано ізолюючий шар, видаляючи те, що легко відстає при оттирании. Не рекомендується докладати значних зусиль, так як щільно прилип матеріал може відійти разом з емалевим покриттям.
 • Зрізати гострими предметами верхню частину силікону, намагаючись не торкатися до самої поверхні ванни.
 • Нанести на залишки герметика розчинник, підходящий для матеріалу покриття. Щоб він не випаровувався, потрібно вкрити всю поверхню ганчіркою.
 • Виждати час, необхідний для розм’якшення силікону. В середньому 1 – 2 години.
 • Зняти розм’якшений силікон, використовуючи скребки, терки і жорсткі губки.
 • Очищену поверхню ретельно промити мильним або содовим розчином, щоб знищити всі сліди, що залишилися після видалення силіконового герметика.
 • З обережності попередньо краще випробувати весь цикл чищення на невеликому і малопомітній ділянці. Переконавшись, що обрані інструменти і хімічні речовини, що не завдають шкоди покриттю, можна чистити і відмивати силіконовий герметик зі всієї поверхні ванни.

  Застосовувані інструменти

  Перед застосуванням хімічних препаратів необхідно видалити частину силікону механічним способом. Прибирати верхній шар герметика можна за допомогою таких пристосувань і інструментів:

  • Шпателі та скребки. Дерев’яні, пластикові і металеві. Зручні як для початкового видалення, так і на завершальному етапі, коли доводиться отскабливать розм’якшений силікон.
  • Ножі. З їх допомогою зрізають верхній шар полімеру, залишаючи незайманим тільки те, що безпосередньо прилягає до поверхні.
  • Медичні скальпелі. Тонкий інструмент для акуратного видалення герметика поруч з покриттям ванни. Залишають тільки мінімальний шар у самої поверхні.
  • Шматки пемзи. Дозволяють відтирати верхню частину затверділого шару. Користуватися ними треба обережно, в жодному разі не зачіпаючи саме покриття ванни.
  • Наждачний папір. З великим зерном – фактично замінник пемзи. Дрібнозерниста призначена для видалення тонкого шару біля самої поверхні.
  • Ластик. Малопридатний для повноцінного видалення, але їм цілком можна стерти тонкий шар або окремі невеликі ділянки.

     Для очищення скляних або кахельних поверхонь у ванній можна скористатися будівельним феном. Герметик, нагріте до температури 200 – 300 °С, теж розм’якшується, і його можна видалити шпателем.

  Для очищення акрилових ванн використовуються тільки пластикові або дерев’яні шпателі скребки. Зрізати верхній шар герметика з акрилу найкраще медичним скальпелем. Він легко зрізає будь-полімер, не торкаючись делікатною поверхні. Абразивні інструменти і металеві скребки використовувати не можна ні в якому разі.

  Свіжі плями, які потрапляють у ванну при ремонті, можна відразу видалити звичайною ганчіркою або губкою. Для надійності краще злегка змочити їх у будь-якому розчиннику.

  Ганчірки та ганчір’я знадобляться для укривання шару герметика при його обробці засобами, розрахованими на тривалий час.

  Побутова хімія для видалення герметика

  dba439e9e833189665ee15ba262c5b1e Чим відмити силіконовий герметикОдин з ефективних розчинників, які застосовуються для видалення герметика

  Змити затверділий силікон можна, застосовуючи технічні розчинники. Спосіб їх нанесення – губкою, щіткою або розпилювачем.

  • Уайт-спірит. Ефективно розм’якшує застиглий полімер. Це быстроиспаряющаяся рідина, тому рекомендується закривати його після нанесення ганчіркою або обробляти невелику ділянку, час від часу додаючи на нього рідину.
  • Ацетон. Діє так само, як і уайт-спірит, але не такий летючий і більш агресивний. Його не можна застосовувати для очищення акрилових ванн та пластикових поверхонь.
  • Бензин або гас використовуються при відсутності інших розчинників.

  Застосовувати можна й спеціалізовані склади, призначені для різних герметиків. Однак принцип дії той же самий – вони розм’якшують затверділий полімер, який потім потрібно видалити механічним способом. Для більшості герметиків самі виробники випускають і спецсоставы, видаляють їх найбільш ефективно.

  З популярних засобів для розм’якшення силікону можна відзначити:

  • Пента-840,
  • Sili-kill,
  • Dow Corning OS-2,
  • Soudal,
  • CRC Gasket Remover.

  Всі вони мають у своєму складі різні кислоти, призначені для розчинення кислотовмісних полімерів. Щоб видалити з поверхні ванни поліуретановий герметик, необхідні кошти на основі лугу. Якщо лужного розчину немає під рукою, можна використовувати рідини і гелі для прочищення засмічень в фанових трубах – Кріт, Тирет та інші.

  Після видалення герметика будь-яким способом, отчищенный ділянку ванни потрібно обов’язково промити мильним розчином, щоб усунути жирні сліди.

  Народні засоби

  Очищати ванну і інші поверхні від старого герметика можна і підручними речовинами з домашнього господарства. Вони не так ефективні, як промислові розчинники та спеціалізовані засоби, але все ж здатні довести полімер до м’якого стану. Після цього він легко видаляється механічним способом.

  Для обробки використовуються:

  • Поварена сіль. Насипається всередину тампона, зробленого з складеною в кілька шарів марлі. Потім його злегка зволожують і протирають ділянки з затверділим полімерним шаром.
  • Харчова сода. Діяти потрібно так само, як і при обробці поверхні кухонної сіллю.
  • Оцтова есенція. Змочують ганчірку або дрантя, які потім накладають на що залишився тонкий шар герметика. Через 1 – 2 години можна спробувати відтерти його від ванни. Якщо це відразу не вдалося, потрібно намочити весь ділянку оцтом ще раз.
  • Спирт теж здатний розм’якшувати затверділі полімери. Обробляти поверхню з герметиком потрібно по тій же схемі: змочити матерію в спирті, вкрити нею отчищаемый ділянку, через деякий час відтерти механічними інструментами.
  • Дихлофос. Старе засіб боротьби з комахами можна застосовувати і для обробки затверділих полімерів. Але робити це потрібно тільки при гарній вентиляції і працювати в захисній масці.


  Підручні народні засоби вимагають часу для впливу на застиглий герметик. Але можна прискорити цей процес, якщо попередньо нагріти стінки ванни у отчищаемых місцях.

  Догляд за ванною

  При проведенні робіт по герметизації стиків та встановлення декоративних куточків і панелей важливо не допустити потрапляння герметика на внутрішню поверхню чаші. Для цього слід укрити її поліетиленом.

  Повністю виключити випадкове потрапляння складно. Тому необхідно мати під рукою ганчірку і пляшечку з будь-яким розчинником. При виявленні патьоків силікону на чаші ванни, потрібно негайно прибрати їх сухою ганчіркою, а потім протерти місце забруднення ганчіркою, змоченою уайт-спіритом або гасом.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради