Поради по вирощуванню пандануса в домашніх умовах

sovety po vyrashhivaniyu pandanusa v domashnikh usloviyakh48 Поради по вирощуванню пандануса в домашніх умовахДалеко не всі люди вітають вирощування пандануса. На те є певні причини: наявність у квітки колючих листя і досить великі розміри дорослого екземпляра. Також існує думка про те, що рослина здатна чинити негативний енергетичний вплив на людину. Вирощувати чи ні панданус? Це питання кожен квітникар вирішує сам. Невибаглива у догляді рослина не доставить особливих проблем в домашніх умовах. Здоровий, красивий панданус з-за спірального розташування листя іменований також гвинтовий пальмою, здатний вписатися в різні інтер’єри, стати предметом гордості для власників.

Опис гвинтовий пальми

Представники роду Панданус (сімейство Пандановые) ростуть на Східному півкулі. Величезні гаї з чудових пальм в прибережних, болотистих зонах можна зустріти на території Сейшельських островів, Мадагаскару, Маврикія. Місцеве населення використовує велику листя пандануса для виготовлення предметів побуту, будівельних робіт — з рослинного матеріалу робляться даху, килими, човни, тощо Плоди деяких різновидів пальми є їстівними, застосовуються в якості приправ. Їх вживання в їжу людиною нетямущим категорично заборонено через отруйності певних видів.

Панданус являє собою вічнозелений багаторічник. Екземпляри, які ростуть у природі, досягають значної висоти (13 м і більше). В домашніх умовах можна отримати пальму розмірами максимум 3 м. Коріння щільні, товсті, занурені в грунт на значну глибину. Панданус має як підземним, так і повітряним кореневищем.

sovety po vyrashhivaniyu pandanusa v domashnikh usloviyakh49 Поради по вирощуванню пандануса в домашніх умовах

Рослині властива формування короткого гладкого ствола. Крона гвинтовий пальми утворюється за рахунок ремневидных листя з яскраво-зеленим забарвленням (до 120 см завдовжки, максимум 8 см завширшки). Бока листової пластини покриті короткими гострими колючками. В природі у рослини утворюються чоловічі, жіночі квітки і плоди великих розмірів, зовні схожі з округлим ананасом.

Увага! Цвітіння пандануса в приміщенні — вкрай рідкісне явище.

Рекомендований мікроклімат

Вирощування пандануса не доставить проблем в домашніх умовах, якщо рослині буде надано достатньо простору. Вазон з пальмою варто поставити у простору кімнату з високою стелею. Нижче подано рекомендації щодо організації оптимального мікроклімату для пандануса.

  • Освітлення. Квітникарю, зважився вирощувати пальму, потрібно врахувати, що прямі промені сонця, так само як і недолік світла, негативно позначаються на стані рослини. Культурі підійде західне або східне вікно: їй до вподоби яскраві, але розсіяні промені.
  • Температура. Панданусу рекомендовано перебування в кімнаті при +16?С взимку, +20?С влітку. Теплолюбна пальма погано реагує на холодні протяги, але чудово себе почуває при нетривалому, регулярного провітрювання.
  • Грунт. Панданусу слід надати вазон, наповнений грунтом з додаванням глини. Допускається купівля готового субстрату для пальм. Також ви можете самі зробити потрібну грунтову суміш. Для цього потрібні рівні пропорції піску, перегною, листової, дернової грунту.

sovety po vyrashhivaniyu pandanusa v domashnikh usloviyakh50 Поради по вирощуванню пандануса в домашніх умовах

  • В домашніх умовах квітка спокійно реагує на будь-які показники вологості. Рослина не боїться перебування в кімнаті з сухим повітрям. Вітаються обприскування примірника двічі в місяць.

Важливо! Під час розпилення води з пульверизатора потрібно виключити попадання в пазухи листя. Застійна рідина здатна спровокувати гнильні процеси.

Правила вирощування

Під час поливу квітки в домашніх умовах використовується відстояна вода. У жаркий сезон грунт у вазоні зрошується через день. В холоду режим поливу скорочується: процедура проводиться через 3-4 доби. Наявність підсохлій землі у вазоні — сигнал полити панданус.

Рослина потребує регулярних підгодівлі. У літній період поживний склад вноситься двічі протягом місяця. Взимку добриво грунту скорочується до разу на 30 днів. Допускається застосування рідкого універсального складу для пальм.

Зростаючому панданусу знадобиться пересадка (методом перевалки). Молодому примірнику новий горщик зі свіжим грунтом видається щороку. Дорослий квітка визначається в інший вазон після 2-3 років. На необхідність пересадки вказує повне оплетание кореневищем земляного кома.

sovety po vyrashhivaniyu pandanusa v domashnikh usloviyakh51 Поради по вирощуванню пандануса в домашніх умовах

Для розмноження пандануса використовують такі способи:

  • насіннєвий;
  • поділ куща;
  • живцювання.

Увага! Перший з перерахованих методів вважається найбільш складним. Недосвідченому квітникарю слід скористатися живцюванням або вдатися до поділу куща.

Прикмети: за і проти

Далеко не всі квітникарі вітають присутність пандануса в будинку. Існує думка про те, що ця квітка — енергетичний вампір, що володіє здібностями поглинання позитивних емоцій. Людина вразливий, схильний до стресів, може відчувати почуття дискомфорту, пригніченості, перебуваючи в безпосередній близькості. Деякі езотерики впевнені, що спиралевидное напрямок росту листя є причиною вихрового розподілу негативної важкої енергії в кімнаті.

sovety po vyrashhivaniyu pandanusa v domashnikh usloviyakh52 Поради по вирощуванню пандануса в домашніх умовах

З-за колючок по краях листків пальма демонструє закруті «гострої» енергії. Це властивість негативно позначається на характері, звичках осіб з колючим, їдким вдачею. М’яким, податливим людям перебування поруч з панданусом може піти на користь. Безвольна людина, завдяки квітці, зможе змінити характер — зробити його більш твердим, рішучим. Вважається, що панданус допомагає розвинути цілеспрямованість, розум, робить мислення більш чітким, ясним.

Увага! Вирощування пальми особливо рекомендовано представникам сузір’я Козерога.

Чудовий панданус зможе запросто прижитися в квартирі. Дуже важливо, щоб рослині було надано відповідне місце, де воно буде почувати себе комфортно, покращуючи (а не погіршуючи) домашню енергетику, перебуваючи в гармонії з господарями.

А ви враховуєте прикмети при виборі кімнатних рослин?

Панданус: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради