Огірок Алігатор F1: особливості крупноплідного гібрида, відгуки

Алігатор F1 — гібрид огірка з красивими великими плодами. Відрізняється підвищеною стресостійкістю. Ознайомтеся з його докладним описом, позитивними і негативними сторонами, агротехнікою і точкою зору простих городників.

ogurec alligator f1: osobennosti krupnoplodnogo gibrida, otzyvy38 Огірок Алігатор F1: особливості крупноплідного гібрида, відгуки

Опис гібрида: рослина і плоди

Своє ім’я огірок Алігатор F1 отримав неспроста. На вигляд цей овоч — подовжений циліндр з тонким відрізком у районі підстави (див. фото). За допомогою краплі уяви можна визначити схожість з рептилією. Гібрид вивели фахівці московської агрофірми СеДеК. У 2010 р. він включений в селекційний Держреєстру.

Увага! У товарній лінії насіння того ж оригінатора є ще один гібрид — Алігатор 2. За зовнішніми ознаками схожий на огірок «тезку», але має китайське походження.

Листя рослини темні, невеликі. Огірки цього сорту — красиві довгі зеленці. В одній листовій пазусі дозріває 1-3 плода. Особливості:

 • тонка шкірочка;
 • поверхню покривають великі горбки з помірним опушенням і білими шипами;
 • на кінці огірка видно кілька світлих смуг;
 • структура м’якоті соковита, ніжна, приємна;
 • смак солодкий;
 • у плодів сильний аромат.
За типом росту Довгоплетистий
За типом розгалуження Средневетвистый
За типом запилення Бджолозапильний
Схема посадки 70?50 см
Вага, довжина і форма плоду 300-310 м, 35-40 см, видовжено-циліндричний, крупно – або средньогорбчатий, зелений, глянсовий
Термін дозрівання Ранньостиглий (46-55 днів)
Використання Салатний
Місце висадки ОГ, плівкові укриття
Хвороби Високий імунітет до оливкової плямистості, борошнистої роси, ВОМ, підвищений — до несправжньої борошнистої роси
Тип цвітіння Жіночий
Врожайність 14-16 кг/м2

Представлені виробником переваги і недоліки

Смакові характеристики огірка Алігатор F1 селекціонери і споживачі оцінюють позитивно. Він чудово смакує у свіжому вигляді: в нарізках, салаті або поїданні з куща. М’якоть не схильна гірчити. Якщо вам потрібно законсервувати або засолити урожай, його доведеться подрібнити в часточки, в іншому випадку огірки просто не помістяться в банку. Маринувати гібрид не рекомендують — з-за поганого смакового балансу в поєднанні з оцтовою кислотою. Цим і обмежуються відчутні мінуси культури.

Переваги огірка:

 • Стійкість до ряду городніх недуг.
 • Несприйнятливість до негативних погодних факторів.
 • Розтягнутість строків плодоношення. Зеленці зав’язуються і спіють до кінця сезону.
 • Висока врожайність. Вихід товарної якості плодів — від 70% і вище.
 • Підвищена лежкість і транспортабельність.
 • ogurec alligator f1: osobennosti krupnoplodnogo gibrida, otzyvy39 Огірок Алігатор F1: особливості крупноплідного гібрида, відгуки

  Тонкощі і особливості агротехніки

  Виробник рекомендує вирощувати огірки на європейській території країни, від півдня до півночі. Практикуючі садівники довели: сорт повноцінно розвивається в нестабільних умовах Сибіру і Уралу. Призначення для посадки огірка — відкритий тип ґрунту або тимчасові плівкові укриття. Городникові необхідно відразу підготуватися до великій висоті і потужності батогів.

  Рада. Для посадки підбирайте сонячне, не сире місце. Грунт повинен бути прогрітий хоча б до +12°С. Розміщуйте 2-3 рослини на 1 кв. м.

  Посів насіння на розсаду Висадка розсади в парник/теплицю Посадка розсади в ОГ Пасинкування Збір врожаю (в теплиці / в ОГ)
  Квітень-травень Кінець травня — середина червня Початок червня Перша половина липня/кінець липня
  *терміни для європейської частини РФ

  Відгуки дачників

  Землероби охоче залишають відгуки про цей гібрид. KNAZNA (Вітебськ, Білорусь) вирощує огірок кілька років поспіль. Посів проводить у тепличний грунт 10-12 травня. Дачниця зазначає: майже кожна квітка з часом стає плодом. Гібрид подобається їй за всіма показниками.

  Любов (Челябінськ) пробувала різні способи посадки огірка. Віддає перевагу плівкову теплицю. В умовах регіону терміни початку плодоношення зсуваються на серпень. В іншому вона задоволена культурою.

  Огірок Алігатор — популярний в народі салатний гібрид. У нього багато позитивних якостей і мало мінусів.

  Алігатор F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради