Запах з раковини на кухні: як усунути, чому з’являється

Багатьох господинь турбує проблема, коли поширюється неприємний запах з раковини на кухні. Подібний випадок виникає також у ванній. Причин такого явища кілька, але головною з них виступає засмічення каналізації. Щоб усунути проблему, можна скористатися послугами професійного сантехніка. Але відомі народні методи, з допомогою яких можна позбутися від неприємного запаху.

a99f614ce5382e8178316329d6f9ee1f Запах з раковини на кухні: як усунути, чому зявляється

У першу чергу потрібно впевнитися, що «аромат» виходить саме з раковини. Якщо в нижній частині установки в трубах є тріщини, звідти також просочується специфічний запах і поширюється по кухні.

Чому з’являється запах?

Запах каналізації з раковини на кухні виникає часто. Головними причинами такого явища виступають наступні фактори:

 • освіта засмічення в сифоні;
 • похибки при установці сантехнічних елементів;
 • розтягнення гофрованих труб;
 • розгерметизація стояка;
 • раковина застосовується рідко;
 • повітря в системі каналізаційної системи.

Частіше запах з раковини на кухні з’являється в результаті неправильної експлуатації сантехніки. В процесі миття посуду і продуктів відокремлюються дрібні частини і осідають на дно сифона, з часом розвивається процес гоніння — головне джерело неприємного запаху в кімнаті. Тому варто користуватися захисною сіточкою. Ситуація ускладнюється, якщо у ванній і кухні встановлена загальна каналізація, яка переповнюється.

Що робити?

7744b3ebae9bd0f2644ab8df4ed21499 Запах з раковини на кухні: як усунути, чому зявляєтьсяПри незначному запаху застосовуються спеціальні засоби, усувають засмічення в трубах.

Якщо погано пахне з раковини, варто застосовувати заходи. Спочатку пропускають через сифон окріп. Популярністю користуються спеціальні засоби, які допомагають підняти залишки і видалити їх. Перш ніж застосовувати методи очистки, варто визначити точну причину. Якщо «аромат» на кухні наростає і вже стає настирливим, краще звернутися до сантехніку.

Промивка сифона

Засмічення вважається головною причиною, тому потрібно навчитися правильно його усувати. Спочатку слід ознайомитися з будовою сифона, конструкції бувають литі і розбірні. У першому випадку доведеться знімати елемент повністю. Якщо ж сифон розбірний, достатньо буде відкрутити відстійник. Для цього знадобитися гайковий ключ. Процедура очищення проходить за такою схемою:

 • Підготувати порожнє відро, встановити його під сифоном.
 • Відкрутити чашку або зняти деталь, почекати, поки протече вода.
 • Спеціальною щіткою і миючим засобом відмити сифон.
 • Промити труби по обидві сторони пристрою.

В якості миючих засобів використовуються ті, що борються з жировими відкладеннями.

Герметизація

feaab33740fba281189de8fe871362d5 Запах з раковини на кухні: як усунути, чому зявляєтьсяГерметизація стічних труб необхідна процедура, яка не допускає просочування вологи.

Стик між трубами і зливом повинен бути загерметизований і не пропускатиме воду. В іншому випадку просочується волога і з’являється неприємний запах. Щоб його прибрати, варто обробити ущільнювачем. Часто застосовується фум, це спеціальна стрічка, якою можна ретельно обмотати трубу. Але, ефективніше герметизувати сантехнічним герметиком. В залежності від матеріалу виділяють 4 види:

 • Силіконовий. Дорогий варіант, але найбільш довговічний. Гарантує надійне зчеплення труб зі зливом.
 • Акриловий. Економічний вибір, поступається силіконовому по еластичності. Тому під впливом вологи виникає ймовірність тріщин.
 • Універсальний. Це силіконово-акриловий герметик, що ідеально підходить для кухонних сантехніки.
 • Поліуретанові. Міцний матеріал, служить довго, але вимагає спеціальних умінь при установці.

Нанесення герметика має здійснюватися за правилами. Спочатку сантехніку потрібно розкрутити і розкласти по деталям. Потім стики обробити спиртом, це дасть можливість очистити їх від дрібних забруднень і знежирити поверхню. Наносити герметик потрібно спеціальним шпателем. Після установки буде відчуватися технічний запах, тому приміщення краще провітрити.

Як усунути засмічення?

Якщо в сифоні утворила пробка, і по кімнаті поширюється неприємний запах, її необхідно прибрати. Усунути невеликий засмічення можна парусом або сантехнічним тросом. Це пристосування повинно бути на кожній кухні. Щоб пом’якшити пробку можна використовувати хімічні склади. Самим кардинальним методом вважається розбирання сифона і усунення засмічення механічним способом.

Захист сифона від пересихання

ff8bf4a1e955d3aa2c29f37ffbfb41bc Запах з раковини на кухні: як усунути, чому зявляєтьсяЗапах з’являється при пересиханні гідрозатвори, що трапляється, якщо мийкою користуються дуже рідко.

Якщо в будинку постійно використовується мийка, то пересохнути гідрозатвор не може, досить 1 раз в 2-3 дні пропускати воду. Найчастіше така проблема з’являється на дачних ділянках. Якщо протягом тривалого часу не користуватися раковиною, то вода просто випаровується і запах з каналізації проходить безпосередньо на кухню. Щоб такого не сталося, потрібно наповнити гідрозатвор рідиною, яка не випаровується. Це може бути звичайне рослинне масло.

Після повернення варто пропустити через сифон гарячу воду з миючим засобом, щоб очистити труби від жиру.

Використання побутової хімії

Спеціальні засоби можна придбати в господарських відділах. Їх дія спрямована на усунення засмічення, дезінфекцію та промивання труб. Якщо з каналізації смердить, варто купити одне із запропонованих засобів, але перед застосуванням обов’язково вивчити інструкцію. До складу входять абразивні частинки, здатні зіпсувати тонкий матеріал сифона. Для чищення застосовуються такі засоби:

 • чистячі гранули;
 • рідкі засоби;
 • гель для прання;
 • засіб для миття посуду.

Народні рецепти

93ba2ac70b5315dbd114fa8c0914e640 Запах з раковини на кухні: як усунути, чому зявляєтьсяДрібні засмічення можна усунути підручними засобами, одним з яких є кухонна сіль.

Серед підручних продуктів, які досвідчені господині активно використовують для очищення раковини, великою популярністю користуються наступні:

 • харчова сіль;
 • кухонна сіль;
 • лимонна кислота;
 • оцтовий розчин.

Народні рецепти доцільно застосовувати в тому випадку, коли засмічення незначні. Від великих відкладень вони не врятують. Однак вони мають ряд переваг. По-перше, вони ефективні для жирових відкладень, тому регулярно застосовуються в якості профілактики. По-друге, не здатні пошкодити труби, навіть якщо мова йде про тонкому пластиковому матеріалі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради