Як повернути товар на Алиэкспресс

Покупки в інтернет-магазинах на кшталт лотереї: звичайно, шанс виграшу тут вище, але все одно іноді ми отримуємо не те, що хотіли. Як повернути товар на Алиэкспресс, якщо він не відповідає опису? Чи можна взагалі це зробити, або якщо куплено вже куплено, і єдине, як можна висловити своє невдоволення — написати негативний відгук, зіпсувавши рейтинг продавця?

kak vernut tovar na aliehkspress7 Як повернути товар на Алиэкспресс

Найчастіше для повернення товару є дві причини:

 • він не був доставлений в строк, покупець вже отримав назад свою оплату.
 • він не відповідає опису або параметрам замовлення — колір, розмір, щільність;

Замовлення не отримана вчасно

Спочатку розглянемо варіант, коли товар не доставлений в зазначений термін: наприклад, продавець заявляє 30-35 днів доставки, а пройшло вже 40. Звичайно, ми знаємо, як «оперативно» працює наша пошта, та розуміємо, що проблема може бути саме в ній — продавець на швидкість її роботи вплинути не може. Тим не менше, і покупця це не особливо повинно хвилювати: на торговій сторінці Aliexpress продавець вказувати час доставки з запасом, і повинен в нього вкластися. Якщо замовлення відправлений з треком і трек відстежується, по ньому видно, що він вже покинув Китай і направляється до одержувача, можна продовжити час очікування — для цього в списку замовлень потрібно вибрати потрібний, натиснути «Далі», а потім «Запитати продовження Захисту покупця». Це дозволить перебувати під захистом арбітражу Алиэкспресс аж до фактичного отримання посилки.

Якщо продавець не відповідає, а час іде — потрібно відкривати спір. Його можна відкрити ще і протягом 15 діб після закінчення відліку таймера — цей момент важливо не пропустити: потім вже нікому нічого не довести. У суперечці потрібно позначати справжню причину — тоді можна розраховувати або на повторне відправлення товару, або на повернення коштів. Якщо другий варіант — тоді покупцеві потрібно повернути товар. Робити це доведеться за свій рахунок. Звичайно, можна нічого не повертати, адже ніхто цього не доведе. Але так не чесно. Тут вже питання совісності покупця. Можна зробити простіше: не забирати посилку на відділенні — тоді вона автоматично через місяць буде відправлена назад.

Товар на картинці і в реальності відрізняється

kak vernut tovar na aliehkspress8 Як повернути товар на Алиэкспресс

Спочатку важливо вирішити, критичне це відмінність. Якщо різниця у відтінку тканини — суперечка починати, швидше за все, не має сенсу. А якщо зовсім інші розміри, якість виконання, колір — тоді, звичайно, потрібно відстоювати свої інтереси: повернути продукцію і отримати назад витрачені на неї гроші.

Набагато простіше вирішити спір, якщо у продавця високий рейтинг і давня реєстрація на ресурсі: він буде дорожити своєю репутацією і постарається якомога швидше закрити питання, щоб не отримати негативний відгук. Має сенс спочатку написати особисте повідомлення продавцю. Він може запропонувати:

 • обміняти товар на інший, якісний;
 • повернути гроші, отримані за товар;
 • запропонувати знижку на подальші покупки в цьому магазині.

Що цікаво — якщо замовлення не дорогий, продавець може не вимагати повернути йому посилку, а просто вислати новий продукт – так йому буде простіше.

Вирішити питання в приватній бесіді легше, ніж звертатися в арбітраж Алиэкспресс. Але продавець може попросити спочатку поставити хороший відгук, а потім він все зробить. Не варто погоджуватися на таке: спочатку повертаєте гроші або надсилаєте новий товар, і тільки потім відгук. Інакше можна й не дочекатися компенсації — як показує практика, не всі китайці сумлінні, але дуже багато вміють красиво говорити і переконувати, що все буде добре.

Відкриття спору

kak vernut tovar na aliehkspress9 Як повернути товар на Алиэкспресс

Повернути поганий товар можна тільки через суперечку-диспут. Для цього спочатку слід продумати свої вимоги.

Якщо спір відкривається до одержання товару: наприклад замовлення загубився в дорозі, можна вимагати повного повернення коштів. Якщо товар отримано, розраховувати треба лише на часткову компенсацію вартості — наприклад, 50%. Особливо, коли товар цілком функціональний і відрізняється від заявленого тільки зовнішнім виглядом.

Якщо просити компенсацію повернення частини грошей, такий спір швидше задовольняється. Вагомими аргументами будуть фотографії або відео, що демонструють низьку якість продукту.

Продавець може вибрати одну з наступних тактик:

 • погодитися на вимоги;
 • умовити змінити умови;
 • відмовитися від суперечки;
 • просто мовчати.
 • На другий варіант не варто «вестися» ні в якому разі. Продавець мовчить і не хоче дискутувати? Саме час звернутися в арбітраж. Тут вже без фотографій не обійтися, але якщо арбітраж визнає провину продавця і погодиться з бажанням покупця повернути товар, після відправлення посилки і введення трек-номера у систему Алиэкспресс оформить повернення коштів.
  Якщо продавець згоден на повернення, у вас є 7-10 днів на відправлення посилки на його адресу.
  Треба обов’язково надіслати товар за цей час: затримайте термін відправки — гроші повернуться до продавця.

  Повернення товару продавцеві

  За правилами Aliexpress, при поверненні товару — навіть якщо замовлення поклали відвертий брак — пересилання здійснюється за рахунок покупця.
  Тому важливо оцінити, наскільки доцільно витрачатися на неї, до того ж, вона обов’язково повинна бути оформлена з трек-номером для відстеження.
  Також важливо врахувати, що на те, щоб повернути не підійшов товар, покупцю дається 30 днів. Після закінчення цього терміну спір закривається, і є ймовірність залишитися без замовлення і без будь-якої компенсації. Витрати на пересилку, можуть становити від 200 до 1500 рублів залежно від служби доставки, упаковки, ваги посилки.

  Покроковий план дій:

 • Взяти у продавця реквізити та адреса, необхідні для відправки посилки.
 • Ретельно і акуратно упакувати товар. Якщо можливо, зняти процес упаковки на фото або відео.
 • При оплаті посилки обов’язково взяти на пошті трек-номер та надіслати його продавцю.
 • Всі свої дії фіксуйте у відкритому диспуті: вони будуть доказом для адміністрації Алиэкспресс. Диспут не МОЖНА закривати, поки ви не отримаєте гроші.

  Якщо після отримання продавцем товару, пройшов місяць, а гроші на рахунок не прийшли, спочатку необхідно переконатися у банку, що надходжень точно не було, а потім писати запит адміністрації Aliexpress — швидше за все, сталася якась помилка, і гроші обов’язково скоро з’являться: цей ресурс дорожить своєю репутацією набагато більше, ніж кожен окремо узятий продавець на ньому.

  Купуючи тут, можна не сумніватися: інтереси клієнта цінують, і якщо прийшов дійсно не задовільний товар, його завжди можна повернути. Правда, доведеться витратити на це час і гроші – починаючи дискусію, до цього варто бути готовим. Часто, набагато розумніше і простіше, буде повернути частину грошей і залишити товар у себе.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради