Що входить до прибирання під’їздів: правила і нормативи

Порядок і чистота в під’їздах багатоквартирних будинків повинна підтримуватися відповідно до санітарних норм і прийнятим Стандартам. На практиці все менш райдужно. Мешканці часто виявляються обдуреними. Якість прибирання залишає бажати кращого. Коли за неї сплачуються гроші, але необхідні нормативи не досягаються – прикріше подвійно. Мова йде не тільки про дезінфікуючих засобах, дрантя, але і порядку і частоті проведення вологих прибирань.

Що входить до прибирання під’їздів

chto vkhodit v uborku podezdov: pravila i normativy10 Що входить до прибирання підїздів: правила і нормативиЩо входить до прибирання під’їзду і навіщо вона потрібна

Чистота в під’їзді і ліфті вкрай важлива, зважаючи на велику трафіку людей і швидкого забруднення поверхонь. Кожен день підошви взуття розтягують по підлозі бруд, бактерії, яйця гельмінтів і інші мікроорганізми, що несуть загрозу життя і здоров’я. Своєчасна дезінфекція та провітрювання в під’їздах служить профілактикою при летких віруси.

Підтримка під’їзду в чистоті необхідно для боротьби з пилом та сторонніми запахами. Регулярна прибирання особливо актуальна при наявності діючого сміттєпроводу в багатоквартирному будинку.

У новобудовах, де нові стіни та сходи, під’їзди виглядають зовсім інакше, ніж у «хрущовках». Але поняття чистоти для всіх приміщень однаково.

Після прибирання на території:

 • відсутній пил і павутина;
 • прибрано сміття: недопалки, тара з-під їжі, пет і ін;
 • стіни чисті, без написів і малюнків;
 • вікна прозорі, без розлучень;
 • відсутні сторонні запахи;
 • вимита з обох сторін вхідні двері;
 • сходові поручні вимиті і натерті.

Наведення порядку на сходових клітинах включає в себе виконання ряду справ, а саме: вологого прибирання, дезінфекції, очищення стін, вікон, ліфта, і іншого.

Періодичність робіт: особливості режиму надання послуг

chto vkhodit v uborku podezdov: pravila i normativy11 Що входить до прибирання підїздів: правила і нормативиСтандартний графік робіт з прибирання під’їздів

Прибирання не повинна обмежуватися вивезенням гір сміття. Від даного типу робіт очікується постійна підтримка чистоти. Одним з найважливіших критеріїв, пов’язаних з наведенням порядку, є систематичність.

Чим відмити пластилін з пластмасових іграшок

Необхідно складання графіка прибирання території в під’їзді. Крім цього, складається середньостатистичний графік для прибиральниці. Наводити порядок треба строго за планом, не відхиляючись від нього. Є ряд справ, які потрібно виконувати щодня. Деякі підлягають виконанню раз на рік, за запитом.

Щоденне прибирання

Ці роботи повинні виконуватися в першій половині дня, коли мешканці відсутні вдома. В цей час ніхто не перешкодить процесу, який повинен включати такі справи:

 • вологе прибирання віником сходових площадок;
 • очищення території з сміттєпроводом;
 • протирання поручнів – 1 раз у день;
 • вологе прибирання ліфта – протирання стін і підлог;
 • очищення підвіконь і батарей від осілого пилу.

Стежити за наявністю сміття потрібно кожен день.

Щотижнева прибирання

Це роботи, до яких можна віднести миття панелей, протирання стін у ліфті, наведення порядку в парадній і т. д. Оптимально проводити такі роботи 1-2 рази в тиждень.

Мити вікна, плафони і батареї можна з періодичністю 1-2 рази в рік. У процесі необхідно використовувати чистячі і миючі засоби для дезинфесции і знезараження поверхонь.

Прибирання не вимагає спеціальних навичок, але дотримуватися стандартів якості необхідно. Результатом роботи має стати територія без бруду, пилу та павутиння.

Які норми прибирання під’їздів

chto vkhodit v uborku podezdov: pravila i normativy12 Що входить до прибирання підїздів: правила і нормативиРегламент комунальних служб стверджує, що видалення сміття повинно відбуватися 2 рази в тиждень, а вологе прибирання – 2 рази на місяць. У реальному житті, люди часто стикаються з недотриманням цих норм з боку ЖКГ. Недбале ставлення комунальників робить безглуздим весь процес наведення чистоти. Найчастіше люди наймають представників клінінгових компаній або кого-небудь із мешканців для виконання прибирання у під’їзді.

Нормативи з прибирання під’їздів зафіксовані законом у статті 36 Житлового кодексу. Хоча ними мало хто цікавиться, і рідко хто чув про це що-небудь. Оскільки ліфти, підвали, горища, сходові майданчики і марші знаходяться в спільному володінні будинку, відповідальність за їх прибирання лежить на комунальних службах. Важливо знати обов’язки ЖКГ та права мешканців.

Об'єднання кухні і вітальні: дизайнерські рішення для поєднання приміщень в невеликих квартирах, стиль інтер'єру

Особливу увагу при збиранні під’їздів багатоквартирних будинків слід приділити таким речам:

 • застосування дрантя: статевих ганчірок, губок, серветок;
 • наявність чистячих і миючих засобів;
 • використання гумових рукавичок при збиранні;
 • своєчасна заміна віників і швабр при їх зносі.

Неприпустимо однієї ганчіркою з однієї ємності мити стіни, перила, підлоги. По можливості цікавтеся процесом збирання, що і як проводиться, що виконується. Правильно йти від верху до низу. Відхилення від нормативів вважається грубим порушенням.

При виявленні порушень необхідно написати скаргу в керівництво ЖКХ або іншої організації, що здійснює прибирання приміщення. Якщо не буде змін, доцільно розірвати контракт і укласти з іншою компанією.

Прибирання територій біля будинку і в під’їздах відображається у щомісячних платежах за комунальні послуги. Ви маєте повне право на матеріальне відшкодування. Для цього збираються підписи, створюється колективна скарга з відповідними вимогами і справа передається до суду.

Санітарні норми і Гости, стосуються прибирання під’їздів

chto vkhodit v uborku podezdov: pravila i normativy13 Що входить до прибирання підїздів: правила і нормативиПравила і норми технічної Експлуатації житлового Фонду свідчать:

Пункт 3.2.7. Описує періодичність виконання дій за прибирання під’їздів, ліфтів у багатоквартирних будинках. Відхилення від загальновстановленого порядку вважається порушенням санітарно-технічних норм.

Пункт 4.8.14 (затверджений урядом у 2003 році). Стосується регулярного прибирання вікон і підвіконь, опалювальних радіаторів, батарей, плафонів, панелей стін.

Правила утримання під’їздів, підвалів та горищ у 17 пункті вказують на обов’язки власників будинків затверджувати порядок збирання і перелік всіх дій, пов’язаних з наведенням чистоти на території спільної власності. Ці вимоги були затверджені постановою РФ №491 у 2006 році.

У регіонах та обласних центрах житлові нормативи можуть дещо відрізнятися одне від одного. Наприклад, у Москві дотримуються зводу правил технічного обслуговування території спільній власності, затвердженого ще в 1996 році.

ГОСТ Росії «ЖКП. Технічні умови» 51617-2000. Стандарт, в якому вказані всі види робіт, періодичність, порядок використання розчинів, дезінфікуючих засобів, витратних матеріалів. Вимоги і норми провітрювань приміщень, умови роботи та інші питання, що стосуються прибирання спільної власності.

СТ 36 Житлового Кодексу Російської федерації свідчить про те, що власники квартир багатоквартирного будинку зобов’язані підтримувати чистоту і порядок самостійно. Якщо такий варіант не влаштовує, можна укласти договір з ТСЖ або іншою службою. У договорі прописуються вимоги та обов’язки виходячи з мінімальних нормативів, визначених законами та держстандартами РФ.

Які санітарні норми повинні дотримуватися

chto vkhodit v uborku podezdov: pravila i normativy14 Що входить до прибирання підїздів: правила і нормативиВідповідність санітарним нормам – це в першу чергу запорука здоров’я живуть в будинку людей. Велике скупчення сміття і бруду призводить до антисанітарії, появі гризунів і комах. Гризуни знищують проводку, стіни, підлоги, мають неприємний запах і є рознощикам і небезпечних інфекційних захворювань. Таргани і клопи доставляють масу клопоту всім мешканцям будинку.

Як почистити м'які меблі в домашніх умовах: хімічні і народні засоби від плям в залежності від типу тканини

Підтримка під’їзду в порядку допоможе запобігти появі небажаної фауни. Особливо ретельно потрібно ставитися до таких питань в багатоповерхових будинках з сміттєпроводами. У п’ятиповерхівках набагато простіше стежити за чистотою. А там, де в будівлі 20-30 і більше поверхів, працюють цілі клінінгові бригади.

Головне правило чистоти говорить: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Тому від мешканців також багато залежить. Дотримуючись простих правил, ви можете продовжити порядок у себе в під’їзді:

 • Не залишайте сміття на сходових клітинах, за дверима і т. д.
 • Слідкуйте за тим, щоб двері під’їзду була закрита, коли залишаєте його. Це дасть упевненість, що в будинок не проникнуть сторонні люди.
 • Організовуйте спеціальні місця для куріння.
 • Не зберігайте дитячі коляски в прольотах. Вони захаращують простір. Під’їзд не призначений для таких цілей.

Внести свою лепту в чистоту багатоквартирного будинку досить просто. Досить не смітити і не захаращувати сходовий проліт.

Прибирання території простіше делегувати. Професійна клінінгова компанія впорається з поставленим завданням швидко і якісно. Немає потреби обтяжувати себе додатковою роботою, після довгого трудового дня. Відповідальна за прибирання особа візьме всі турботи на себе, щоб мешканці могли займатися своїми повсякденними справами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!