Що входить до прибирання під’їздів: правила і нормативи

Порядок і чистота в під’їздах багатоквартирних будинків повинна підтримуватися відповідно до санітарних норм і прийнятим Стандартам. На практиці все менш райдужно. Мешканці часто виявляються обдуреними. Якість прибирання залишає бажати кращого. Коли за неї сплачуються гроші, але необхідні нормативи не досягаються – прикріше подвійно. Мова йде не тільки про дезінфікуючих засобах, дрантя, але і порядку і частоті проведення вологих прибирань.

Що входить до прибирання під’їздів

chto vkhodit v uborku podezdov: pravila i normativy10 Що входить до прибирання підїздів: правила і нормативиЩо входить до прибирання під’їзду і навіщо вона потрібна

Чистота в під’їзді і ліфті вкрай важлива, зважаючи на велику трафіку людей і швидкого забруднення поверхонь. Кожен день підошви взуття розтягують по підлозі бруд, бактерії, яйця гельмінтів і інші мікроорганізми, що несуть загрозу життя і здоров’я. Своєчасна дезінфекція та провітрювання в під’їздах служить профілактикою при летких віруси.

Підтримка під’їзду в чистоті необхідно для боротьби з пилом та сторонніми запахами. Регулярна прибирання особливо актуальна при наявності діючого сміттєпроводу в багатоквартирному будинку.

У новобудовах, де нові стіни та сходи, під’їзди виглядають зовсім інакше, ніж у «хрущовках». Але поняття чистоти для всіх приміщень однаково.

Після прибирання на території:

 • відсутній пил і павутина;
 • прибрано сміття: недопалки, тара з-під їжі, пет і ін;
 • стіни чисті, без написів і малюнків;
 • вікна прозорі, без розлучень;
 • відсутні сторонні запахи;
 • вимита з обох сторін вхідні двері;
 • сходові поручні вимиті і натерті.

Наведення порядку на сходових клітинах включає в себе виконання ряду справ, а саме: вологого прибирання, дезінфекції, очищення стін, вікон, ліфта, і іншого.

Періодичність робіт: особливості режиму надання послуг

chto vkhodit v uborku podezdov: pravila i normativy11 Що входить до прибирання підїздів: правила і нормативиСтандартний графік робіт з прибирання під’їздів

Прибирання не повинна обмежуватися вивезенням гір сміття. Від даного типу робіт очікується постійна підтримка чистоти. Одним з найважливіших критеріїв, пов’язаних з наведенням порядку, є систематичність.

Необхідно складання графіка прибирання території в під’їзді. Крім цього, складається середньостатистичний графік для прибиральниці. Наводити порядок треба строго за планом, не відхиляючись від нього. Є ряд справ, які потрібно виконувати щодня. Деякі підлягають виконанню раз на рік, за запитом.

Щоденне прибирання

Ці роботи повинні виконуватися в першій половині дня, коли мешканці відсутні вдома. В цей час ніхто не перешкодить процесу, який повинен включати такі справи:

 • вологе прибирання віником сходових площадок;
 • очищення території з сміттєпроводом;
 • протирання поручнів – 1 раз у день;
 • вологе прибирання ліфта – протирання стін і підлог;
 • очищення підвіконь і батарей від осілого пилу.

Стежити за наявністю сміття потрібно кожен день.

Щотижнева прибирання

Це роботи, до яких можна віднести миття панелей, протирання стін у ліфті, наведення порядку в парадній і т. д. Оптимально проводити такі роботи 1-2 рази в тиждень.

Мити вікна, плафони і батареї можна з періодичністю 1-2 рази в рік. У процесі необхідно використовувати чистячі і миючі засоби для дезинфесции і знезараження поверхонь.

Прибирання не вимагає спеціальних навичок, але дотримуватися стандартів якості необхідно. Результатом роботи має стати територія без бруду, пилу та павутиння.

Які норми прибирання під’їздів

chto vkhodit v uborku podezdov: pravila i normativy12 Що входить до прибирання підїздів: правила і нормативиРегламент комунальних служб стверджує, що видалення сміття повинно відбуватися 2 рази в тиждень, а вологе прибирання – 2 рази на місяць. У реальному житті, люди часто стикаються з недотриманням цих норм з боку ЖКГ. Недбале ставлення комунальників робить безглуздим весь процес наведення чистоти. Найчастіше люди наймають представників клінінгових компаній або кого-небудь із мешканців для виконання прибирання у під’їзді.

Нормативи з прибирання під’їздів зафіксовані законом у статті 36 Житлового кодексу. Хоча ними мало хто цікавиться, і рідко хто чув про це що-небудь. Оскільки ліфти, підвали, горища, сходові майданчики і марші знаходяться в спільному володінні будинку, відповідальність за їх прибирання лежить на комунальних службах. Важливо знати обов’язки ЖКГ та права мешканців.

Особливу увагу при збиранні під’їздів багатоквартирних будинків слід приділити таким речам:

 • застосування дрантя: статевих ганчірок, губок, серветок;
 • наявність чистячих і миючих засобів;
 • використання гумових рукавичок при збиранні;
 • своєчасна заміна віників і швабр при їх зносі.

Неприпустимо однієї ганчіркою з однієї ємності мити стіни, перила, підлоги. По можливості цікавтеся процесом збирання, що і як проводиться, що виконується. Правильно йти від верху до низу. Відхилення від нормативів вважається грубим порушенням.

При виявленні порушень необхідно написати скаргу в керівництво ЖКХ або іншої організації, що здійснює прибирання приміщення. Якщо не буде змін, доцільно розірвати контракт і укласти з іншою компанією.

Прибирання територій біля будинку і в під’їздах відображається у щомісячних платежах за комунальні послуги. Ви маєте повне право на матеріальне відшкодування. Для цього збираються підписи, створюється колективна скарга з відповідними вимогами і справа передається до суду.

Санітарні норми і Гости, стосуються прибирання під’їздів

chto vkhodit v uborku podezdov: pravila i normativy13 Що входить до прибирання підїздів: правила і нормативиПравила і норми технічної Експлуатації житлового Фонду свідчать:

Пункт 3.2.7. Описує періодичність виконання дій за прибирання під’їздів, ліфтів у багатоквартирних будинках. Відхилення від загальновстановленого порядку вважається порушенням санітарно-технічних норм.

Пункт 4.8.14 (затверджений урядом у 2003 році). Стосується регулярного прибирання вікон і підвіконь, опалювальних радіаторів, батарей, плафонів, панелей стін.

Правила утримання під’їздів, підвалів та горищ у 17 пункті вказують на обов’язки власників будинків затверджувати порядок збирання і перелік всіх дій, пов’язаних з наведенням чистоти на території спільної власності. Ці вимоги були затверджені постановою РФ №491 у 2006 році.

У регіонах та обласних центрах житлові нормативи можуть дещо відрізнятися одне від одного. Наприклад, у Москві дотримуються зводу правил технічного обслуговування території спільній власності, затвердженого ще в 1996 році.

ГОСТ Росії «ЖКП. Технічні умови» 51617-2000. Стандарт, в якому вказані всі види робіт, періодичність, порядок використання розчинів, дезінфікуючих засобів, витратних матеріалів. Вимоги і норми провітрювань приміщень, умови роботи та інші питання, що стосуються прибирання спільної власності.

СТ 36 Житлового Кодексу Російської федерації свідчить про те, що власники квартир багатоквартирного будинку зобов’язані підтримувати чистоту і порядок самостійно. Якщо такий варіант не влаштовує, можна укласти договір з ТСЖ або іншою службою. У договорі прописуються вимоги та обов’язки виходячи з мінімальних нормативів, визначених законами та держстандартами РФ.

Які санітарні норми повинні дотримуватися

chto vkhodit v uborku podezdov: pravila i normativy14 Що входить до прибирання підїздів: правила і нормативиВідповідність санітарним нормам – це в першу чергу запорука здоров’я живуть в будинку людей. Велике скупчення сміття і бруду призводить до антисанітарії, появі гризунів і комах. Гризуни знищують проводку, стіни, підлоги, мають неприємний запах і є рознощикам і небезпечних інфекційних захворювань. Таргани і клопи доставляють масу клопоту всім мешканцям будинку.

Підтримка під’їзду в порядку допоможе запобігти появі небажаної фауни. Особливо ретельно потрібно ставитися до таких питань в багатоповерхових будинках з сміттєпроводами. У п’ятиповерхівках набагато простіше стежити за чистотою. А там, де в будівлі 20-30 і більше поверхів, працюють цілі клінінгові бригади.

Головне правило чистоти говорить: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Тому від мешканців також багато залежить. Дотримуючись простих правил, ви можете продовжити порядок у себе в під’їзді:

 • Не залишайте сміття на сходових клітинах, за дверима і т. д.
 • Слідкуйте за тим, щоб двері під’їзду була закрита, коли залишаєте його. Це дасть упевненість, що в будинок не проникнуть сторонні люди.
 • Організовуйте спеціальні місця для куріння.
 • Не зберігайте дитячі коляски в прольотах. Вони захаращують простір. Під’їзд не призначений для таких цілей.

Внести свою лепту в чистоту багатоквартирного будинку досить просто. Досить не смітити і не захаращувати сходовий проліт.

Прибирання території простіше делегувати. Професійна клінінгова компанія впорається з поставленим завданням швидко і якісно. Немає потреби обтяжувати себе додатковою роботою, після довгого трудового дня. Відповідальна за прибирання особа візьме всі турботи на себе, щоб мешканці могли займатися своїми повсякденними справами.

pinit fg en rect red 28 Що входить до прибирання підїздів: правила і нормативи

Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою і натисніть: ctrl + enter

Дякуємо!
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: