Користь овочів для організму людини

polza ovoshhejj dlya organizma cheloveka443 Користь овочів для організму людини

Здрастуйте, дорогі читачі! Це перша стаття на моєму блозі про овочі, які ми вирощуємо на своїх грядках або купуємо в магазині.

Кожна людина протягом дня не раз вживає овочі. Рідкісне блюдо може обійтися без нього. Їх цінність визначається наявністю в них вуглеводів, білків, органічних кислот, ефірних масел, ферментів, мінеральних речовин, особливо вітамінів. Всі ці корисні речовини вкрай необхідні для нормального функціонування організму. Особливо вони важливі для зростаючого організму дитини.

Загальні відомості

Вперше в ужиток слово «овоч» увійшло в кінці 16 століття. Таким словом називали плоди рослин і фрукти. А вимовлялося воно – «овошть». З тих пір вживання овочів у їжу є основою слов’янської культури харчування.

Згідно Вікіпедії, овочі – це такий збірний термін, яким позначають їстівні частини рослин. Це – бульби (картопля), коренеплоди (морква, буряк), плоди (огірки, томати), насіння (горох, боби),

Кулінарний термін «овоч» може застосовуватися до їстівних плодів, які з точки зору ботаніки є ягодами.

Деякі овочі їдять лише після термічної обробки (варіння, тушкування, смаження, запікають), інші можна вживати і в сирому вигляді. Важливо знати, що термічна обробка знижує біологічну цінність продукту також, як і неправильне зберігання. Частина корисних речовин втрачається при консервуванні, солінні, маринуванні, квашенні. А ось заморожування в побутових холодильниках зберігає всі поживні речовини.

polza ovoshhejj dlya organizma cheloveka444 Користь овочів для організму людини

Корисні властивості

Користь овочів полягає в лікувальному впливі на організм.

  • Збуджують апетит;
  • Багатий склад вітамінів і мінералів підвищують захисні властивості організму;
  • Клітковина допомагає в роботі шлунково-кишкового тракту;
  • Ефірні масла, що входять до складу деяких овочів (наприклад, часник) володіють бактерицидними властивостями;
  • Мають низьку калорійність, що дуже корисно для зниження ваги при схудненні;
  • Багаті антиоксидантами-речовинами, які очищають організм від різних токсинів і радіонуклідів, і в той же час перешкоджають старінню;
  • Вживання сирих овочів, таких як морква або ріпа, сприяє масування ясен, що запобігає розвитку пародонтиту та кровоточивості ясен;
  • Регулярне вживання перешкоджає розвитку цукрового діабету 2 типу (яблука, боби, квасоля, відварну картоплю в мундирі, ягоди чорниці, виноград);
  • Багатий вітамінно-мінеральний склад і антиоксиданти покращує роботу серцево-судинної системи, сприяє активізації механізмів кровотворення, робить еластичними кровоносні судини.

Вирощуючи овочі на своєму городі, ми отримуємо екологічно чистий продукт, що теж дуже значимо для здоров’я.

Чи овочі володіють якимись шкідливими властивостями, крім індивідуальної нестерпності організмом. Однак доведено, що при постійному вживанні соків з овочів або фруктів може зреагувати підшлункова залоза.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради