Запах з посудомийної машини: як прибрати, причини появи

Посудомийна машина для багатьох господинь є незамінним помічником на кухні. Але після частої експлуатації з’являється неприємний запах усередині приладу. Такий симптом сигналізує про помилки в процесі експлуатації, а також може вказувати на несправності. Існує декілька ефективних методів усунення неприємного запаху, але спочатку потрібно визначити проблему. Щоб аромат не виникало, слід регулярно промивати агрегат спеціальними засобами.

e51df7a288f85854cf7b96e7709431b4 Запах з посудомийної машини: як прибрати, причини появи

В якості профілактики при постійному використанні варто проводити чистку 1 раз в 2 тижні.

Причини появи запаху

Специфічний аромат спостерігається в посудомийній машині під час покупки і при перших сеансах роботи. Запах виходить від нових деталей, зокрема, від пластмаси. Але такі прояви не мають настирливого характеру, і зникають самостійно через 5-7 днів. Більше проблем виникає, якщо з машини пахне гниллю або гаром. Причиною такого процесу можуть виступати такі фактори:

 • Недостатнє очищення посуду перед приміщенням її в ємність для миття.
 • Огріхи в процесі чищення. У віддалених ділянках машини залишаються дрібні частки продуктів.
 • Неправильна установка зливного шланга. В результаті на дні накопичується вода.
 • Приміщення в машину посуду, яка не призначена для такого способу миття.
 • Запах гару з’являється в результаті поломки внутрішніх деталей приладу.

Як прибрати?

102319988a9d92a3d0f9ce9ca8f25a25 Запах з посудомийної машини: як прибрати, причини появиЗапах горілого може бути симптомом виходу з ладу електричної частини пристрою.

Щоб прибрати неприємний аромат, необхідно визначити провокуючий фактор. В залежності від цього буде залежати метод очищення. Якщо виникають підозри на несправність, пов’язану з електрикою, варто звернутися до професіонала. Використовувати після цього прилад заборонено, це може бути небезпечно для життя. Визначити таку проблему можна по запаху гару.

Якщо запах має гнильний характер, мова йде про бутових проблеми, які легко усунути в домашніх умовах. Для цього потрібно підібрати правильний метод і засіб. Але варто знати, що абразивні речовини негативно впливають на металеві деталі посудомийної машини, тому використовувати їх не рекомендується. У число заборонених засобів входять:

 • пральний порошок;
 • чистяча продукція на основі хлору;
 • речовини, здатні роз’їдати гумові матеріали.

Мийка внутрішньої ємності посудомийки

На стінках машинки залишається наліт з дрібних частинок харчових продуктів і жиру. При накопиченні вони починають погано пахнути. Щоб такої проблеми не виникало, необхідно після кожного сеансу ретельно протирати стінки і просушувати. Щоб усунути з’явився неприємний аромат, необхідно:

84a62e83c1d2d97c27fc1a03febec7aa Запах з посудомийної машини: як прибрати, причини появиПеред процедурою потрібно видалити всі внутрішні конструкції.

 • очистити ємність від решіток і полиць;
 • протерти стінки миючим засобом, повторити процедуру з внутрішніми деталями, але в тазі;
 • спочатку витерти наліт між дверними ущільнювачами, а потім промити їх водою.

Очищення фільтра зливного

Це місце, де найбільше накопичується залишків бруду, тому найчастіше саме воно стає причиною неприємного запаху. Щоб посудомийна машина служила довго і при цьому не виникало проблем з ароматом, варто ретельно очищати посуд. Але якщо така проблема виникла, усунути її можна наступним способом:

 • Демонтувати захисну сітку на дні приладу, дістати звідти фільтр.
 • Очистити окропом і милом, застосовуючи йорж.
 • Осушити і протерти хлопчатым рушником, тільки після цього фільтр поміщається на місце.

Перед тим, як витягувати деталі, необхідно детально вивчити інструкцію до електроприладу.

Чистка шланга для зливу

e1e7aba17440fdc06be36d4e5b290dca Запах з посудомийної машини: як прибрати, причини появиПісля закінчення циклу роботи пристрою в гнучкому трубопроводі може залишитися брудна вода.

Запах гнилі з’являється, якщо в ньому збирається вода після миття посуду. Додатково тут також може накопичуватися бруд після миття. Досить доби, щоб залишки почали проявляти аромати. Щоб очистити зливний шланг і таким чином позбутися від неприємного запаху, необхідно від’єднати його від приладу і злити воду в раковину. Потім протерти стінки, використавши довгу дріт. Для дезінфекції краще промити шланг гарячою водою і миючим засобом. Очищати треба обережно, тонкі стінки легко пошкодити дротом або абразивними речовинами.

Побутова хімія

На полицях господарських магазинів можна зустріти велику кількість засобів, розроблених для посудомийних машин. Вони дбайливо усувають наліт, при цьому не шкодять поверхні і не залишають слідів на металі. Порошок, таблетка або гель засипається в ємність для миючого речовини і включається порожній прилад. Після очищення необхідно 2-3 рази обполоснути машину і тільки після мити там посуд. Вибираючи засіб краще орієнтуватися на те, що рекомендує виробник.

Використання підручних засобів

21674d52e85bc06e8d439acd109f707e Запах з посудомийної машини: як прибрати, причини появиНетрадиційні способи є бюджетним і простим вирішенням проблеми.

Магазинна чистяча продукція коштує дорого, тому багато домогосподарки воліють народні рецепти. Вони мають ряд переваг: коштують недорого, є в кожному будинку, дбайливо усувають будь-який запах. При цьому мінімізується вплив хімічних речовин, тому така мийка є безпечною для людей. Головне — не перевищувати норму і не чистити занадто часто.

Столовий оцет

Речовина не тільки усуває неприємні аромати, але і бореться з накипом на нагрівальних деталях машини. Процедура очищення відбувається за схемою:

 • Наповнити склянку оцтом і помістити його в відділ для читання.
 • Включити посудомийку.
 • Після виключення відкрити на 30 хвилин.

Харчова сода

З жирним нальотом і неприємним запахом всередині посудомийки можна боротися копійчаними засобами. Харчова сода є на кожній кухні, щоб ефективно вирішити проблему, достатньо 100 грам речовини. Його насипають на дно машинки і включають звичайний режим миття. Таке очищення має ряд переваг: поверхня стає чистою, вона блищить, крім того, сода володіє дезинфікуючим ефектом. Промивати посудомийку після процедури не потрібно, можна відразу завантажувати брудний посуд. Для профілактики промивати проділ содою можна 1 раз в місяць.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради