Запах з посудомийної машини: як прибрати, причини появи

Посудомийна машина для багатьох господинь є незамінним помічником на кухні. Але після частої експлуатації з’являється неприємний запах усередині приладу. Такий симптом сигналізує про помилки в процесі експлуатації, а також може вказувати на несправності. Існує декілька ефективних методів усунення неприємного запаху, але спочатку потрібно визначити проблему. Щоб аромат не виникало, слід регулярно промивати агрегат спеціальними засобами.

e51df7a288f85854cf7b96e7709431b4 Запах з посудомийної машини: як прибрати, причини появи

В якості профілактики при постійному використанні варто проводити чистку 1 раз в 2 тижні.

Причини появи запаху

Специфічний аромат спостерігається в посудомийній машині під час покупки і при перших сеансах роботи. Запах виходить від нових деталей, зокрема, від пластмаси. Але такі прояви не мають настирливого характеру, і зникають самостійно через 5-7 днів. Більше проблем виникає, якщо з машини пахне гниллю або гаром. Причиною такого процесу можуть виступати такі фактори:

 • Недостатнє очищення посуду перед приміщенням її в ємність для миття.
 • Огріхи в процесі чищення. У віддалених ділянках машини залишаються дрібні частки продуктів.
 • Неправильна установка зливного шланга. В результаті на дні накопичується вода.
 • Приміщення в машину посуду, яка не призначена для такого способу миття.
 • Запах гару з’являється в результаті поломки внутрішніх деталей приладу.

Як прибрати?

102319988a9d92a3d0f9ce9ca8f25a25 Запах з посудомийної машини: як прибрати, причини появиЗапах горілого може бути симптомом виходу з ладу електричної частини пристрою.

Щоб прибрати неприємний аромат, необхідно визначити провокуючий фактор. В залежності від цього буде залежати метод очищення. Якщо виникають підозри на несправність, пов’язану з електрикою, варто звернутися до професіонала. Використовувати після цього прилад заборонено, це може бути небезпечно для життя. Визначити таку проблему можна по запаху гару.

День таксиста в 2020 році: історія та традиції свята

Якщо запах має гнильний характер, мова йде про бутових проблеми, які легко усунути в домашніх умовах. Для цього потрібно підібрати правильний метод і засіб. Але варто знати, що абразивні речовини негативно впливають на металеві деталі посудомийної машини, тому використовувати їх не рекомендується. У число заборонених засобів входять:

 • пральний порошок;
 • чистяча продукція на основі хлору;
 • речовини, здатні роз’їдати гумові матеріали.

Мийка внутрішньої ємності посудомийки

На стінках машинки залишається наліт з дрібних частинок харчових продуктів і жиру. При накопиченні вони починають погано пахнути. Щоб такої проблеми не виникало, необхідно після кожного сеансу ретельно протирати стінки і просушувати. Щоб усунути з’явився неприємний аромат, необхідно:

84a62e83c1d2d97c27fc1a03febec7aa Запах з посудомийної машини: як прибрати, причини появиПеред процедурою потрібно видалити всі внутрішні конструкції.

 • очистити ємність від решіток і полиць;
 • протерти стінки миючим засобом, повторити процедуру з внутрішніми деталями, але в тазі;
 • спочатку витерти наліт між дверними ущільнювачами, а потім промити їх водою.

Очищення фільтра зливного

Це місце, де найбільше накопичується залишків бруду, тому найчастіше саме воно стає причиною неприємного запаху. Щоб посудомийна машина служила довго і при цьому не виникало проблем з ароматом, варто ретельно очищати посуд. Але якщо така проблема виникла, усунути її можна наступним способом:

 • Демонтувати захисну сітку на дні приладу, дістати звідти фільтр.
 • Очистити окропом і милом, застосовуючи йорж.
 • Осушити і протерти хлопчатым рушником, тільки після цього фільтр поміщається на місце.

Перед тим, як витягувати деталі, необхідно детально вивчити інструкцію до електроприладу.

Чистка шланга для зливу

e1e7aba17440fdc06be36d4e5b290dca Запах з посудомийної машини: як прибрати, причини появиПісля закінчення циклу роботи пристрою в гнучкому трубопроводі може залишитися брудна вода.

Запах гнилі з’являється, якщо в ньому збирається вода після миття посуду. Додатково тут також може накопичуватися бруд після миття. Досить доби, щоб залишки почали проявляти аромати. Щоб очистити зливний шланг і таким чином позбутися від неприємного запаху, необхідно від’єднати його від приладу і злити воду в раковину. Потім протерти стінки, використавши довгу дріт. Для дезінфекції краще промити шланг гарячою водою і миючим засобом. Очищати треба обережно, тонкі стінки легко пошкодити дротом або абразивними речовинами.

Робимо сніговика своїми руками до нового року: різні способи з фото

Побутова хімія

На полицях господарських магазинів можна зустріти велику кількість засобів, розроблених для посудомийних машин. Вони дбайливо усувають наліт, при цьому не шкодять поверхні і не залишають слідів на металі. Порошок, таблетка або гель засипається в ємність для миючого речовини і включається порожній прилад. Після очищення необхідно 2-3 рази обполоснути машину і тільки після мити там посуд. Вибираючи засіб краще орієнтуватися на те, що рекомендує виробник.

Використання підручних засобів

21674d52e85bc06e8d439acd109f707e Запах з посудомийної машини: як прибрати, причини появиНетрадиційні способи є бюджетним і простим вирішенням проблеми.

Магазинна чистяча продукція коштує дорого, тому багато домогосподарки воліють народні рецепти. Вони мають ряд переваг: коштують недорого, є в кожному будинку, дбайливо усувають будь-який запах. При цьому мінімізується вплив хімічних речовин, тому така мийка є безпечною для людей. Головне — не перевищувати норму і не чистити занадто часто.

Столовий оцет

Речовина не тільки усуває неприємні аромати, але і бореться з накипом на нагрівальних деталях машини. Процедура очищення відбувається за схемою:

 • Наповнити склянку оцтом і помістити його в відділ для читання.
 • Включити посудомийку.
 • Після виключення відкрити на 30 хвилин.

Харчова сода

З жирним нальотом і неприємним запахом всередині посудомийки можна боротися копійчаними засобами. Харчова сода є на кожній кухні, щоб ефективно вирішити проблему, достатньо 100 грам речовини. Його насипають на дно машинки і включають звичайний режим миття. Таке очищення має ряд переваг: поверхня стає чистою, вона блищить, крім того, сода володіє дезинфікуючим ефектом. Промивати посудомийку після процедури не потрібно, можна відразу завантажувати брудний посуд. Для профілактики промивати проділ содою можна 1 раз в місяць.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!