Ретро сорт Серце Ашхабада. Опис перевіреної часом томату, рекомендації з агротехніки та відгуки

Серце Ашхабада родом із сонячної Туркменії часів СРСР. Багато води з тих пір спливло, змінилася епоха, однак шанувальників у жовто-оранжевого томата з приємною оку серцеподібної формою менше не стало. З опису в статті можна дізнатися все про характеристику томату і секрети його врожайності.

retro sort serdce ashkhabada opisanie proverennogo vremenem tomata, rekomendacii po agrotekhnike i otzyvy36 Ретро сорт Серце Ашхабада. Опис перевіреної часом томату, рекомендації з агротехніки та відгуки

Опис сорту

Томат з більш ніж півстолітньою історією відноситься до аматорським сортами, і до Держреєстру РФ не внесено. Цей факт не робить його менш улюбленим фермерами по всьому світу. Звичайно ж, найбільш повно його якості проявляються в південних районах, але в захищеному грунті північних широт він не менш плідний і смачний.

Культура відноситься до полудетерминантам, під укриттям виростає до 1,5 м, на відкритих грядках не перевищує 1 м. Кисті представлені простим і проміжним типами. Зав’язуваність дуже висока: на кожній кисті налічується 6-9 золотисто-жовтих томатів серцеподібної форми (див. фото).

Увага! На сучасному томатному ринку можна зустріти 2 різновиди сорту Серце Ашхабада: одна з класичною «серцевої» формою і насиченого оранжевого кольору, друга плоськоокруглая і яскравого жовтого відтінку. Відмінності є також у зростанні і масі плодів.

Сорт відрізняється солідної врожайністю – з одного куща отримують близько 5 кг помідорів. Маса томату близько 300 р. На нижніх кистях зустрічаються екземпляри і до 500 м, а на верхніх ярусах рослини помідори стають трохи дрібніше – 200-250 р.

На розрізі м’якоть соковита, м’ясиста і, незважаючи на багатокамерність, малосеменная. Десертний смак, дуже солодкий, кислинка практично не відчувається.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Середньо-ранній,

106-110 днів

Полудетер-минантный,

100-150 см

Салатний Для теплиць і відкритого грунту 200-500 Теплиця: 17-20 кг

Відкритий грунт: 13-15 кг

Оранжево-жовтий. Серцеподібна форма, 6-7 камер

Переваги і недоліки

У желтоплодного східного гостя є й інші переваги:

 • Зірвані томати довго зберігаються і не змінюють товарний вигляд при транспортуванні.
 • Габарити томату не дозволяють використовувати його для цільноплідного консервування, але в салатах він дасть значну фору по смаку всім іншим желтоплодным побратимам. Добре зарекомендував себе при заготівлі соку і вялении.
 • Стійко переносить перепади температур.
 • Висока опірність до багатьох захворювань томатів.
 • З недоліків можна відзначити:

  • потрібно пасинкування і формування рослини;
  • потребує опори і підв’язки;
  • потрібно вчасно підгодовувати томат, щоб смак плодів проявив себе максимально.

  retro sort serdce ashkhabada opisanie proverennogo vremenem tomata, rekomendacii po agrotekhnike i otzyvy37 Ретро сорт Серце Ашхабада. Опис перевіреної часом томату, рекомендації з агротехніки та відгуки

  Особливості агротехніки та відгуки овочівників

  Правила вирощування Серця Ашхабада не відрізняються складністю:

  • насіння для отримання розсади висівають в 1-й декаді березня;
  • на постійне місце пересаджують приблизно в середині травня;
  • щільність посадки – 4-5 рослин на 1 кв. м.;
  • формування в 2-3 стебла.

  З численних відгуків, залишених городниками на тематичних форумах, відверто негативних не знайшлося. З найбільш цікавих думок про томаті були обрані наступні:

  • Євгенія з Саратова пише: «Мої кущі не витягувалися більше 1,2 м, листя трохи, вела в 3 стовбура. Фітофторою томат дивувався, але слабо. Форма і колір мені подобаються: яскраво-апельсиновий, серцеподібний, без зелених плечей. На смак дуже солодкі. Чоловік такі не любить, вважає, що помідори повинні бути з вираженою кислинкою».
  • Сергій з Ростовської області зазначає: «Вирощую у відкритому грунті цей томат вже багато років. Насамперед, ціную його за врожайність і досить високу витривалість, а вже потім за красу і смак. Розраховую, що в найближчі роки вона залишиться в моїй колекції».
  • Надія з Краснодара ділиться: «Розсада у мене чомусь була хиленькой, вже переживала, що нічого з неї не виросте. Але кущики томату зміцніли, стали розлогими. Смак мене особливо підкорив. Інші жовтоплідні помідори, які до цього сорту вирощувала, ні в яке порівняння не йдуть. Тепер це мій фаворит».

  Якщо опис і думки колег-городників змогли вас зацікавити, то, можливо, що і на вашій грядці незабаром з’явиться сонячний сорт томату старовинної селекції.

  Посів помідорів на розсаду: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради