Як очистити скло від фарби, чим відмити вікно

Малярні роботи в квартирі нерідко призводять до того, що залишаються сліди фарби на вікнах. Не завжди допомагає навіть попереднє приховування. Від подібних забруднень страждають також віконні рами і підвіконня. Для цих випадків необхідні свої способи чищення. Щоб очистити скло від фарби, слід врахувати її складу.

Видалення фарби зі скла

 Як очистити скло від фарби, чим відмити вікноВ якості механічного інструменту можна використовувати бритвене лезние

Методи чищення залежать від того, скільки часу минуло від потрапляння крапель на скло. При складних забрудненнях зазвичай доводиться їх комбінувати.

Фізичний вплив

Найпростіший метод, що вимагає певних зусиль і уваги. Невеликі плями і патьоки видаляють механічними інструментами. Найпростіше відтерти фарбу з віконного скла, поки вона не встигла засохнути. В цьому випадку достатньо почистити її ганчіркою або паперовою серветкою. Щоб видалити застарілі плями знадобляться:

 • ніж,
 • бритвене лезо,
 • скребок металевий.

Головна умова – застосовуваний інструмент повинен бути гострим. Під тупим лезом тверді плями не будуть оттираться, а надлишкові зусилля можуть пошкодити скло.

Ніякими засобами не вийде змити всі забруднення повністю. Зазвичай хімія розм’якшує затверділий шар, а потім фарбу відтирають якимось механічним інструментом. Щоб підсохлі плями було легше очищати, їх потрібно попередньо полити гарячою водою.

Хімічний вплив

Відмити фарбу зі скла допомагають промислові рідини і розчинники:

 • ацетон,
 • уайт-спірит,
 • скипидар,
 • бензин,
 • гас.


Для змивання акрилових фарб можна скористатися технічним спиртом.

Виробники фарб випускають різноманітні змивки, під дією яких вони повинні очищатися. Але фактично ці рідини здатні легко змити тільки свіжу фарбу зі скла.

Прибирати засохлі шари і плями припадає в два етапи. Спочатку їх потрібно змочити в розчиннику і відтирати те, що піддається при невеликому натиску. Решту тверду фарбу ще раз поливають технічною рідиною, після чого її буде легше прибрати механічними інструментами.

Ще один спосіб розм’якшення засохлого шару заснований на застосуванні рідкого масла. Він займає чимало часу і краще всього діє на горизонтально розташованому склі. Плями поливають маслом, в ньому ж змочують ганчірку і накривають скло у місці забруднення. У такому вигляді все повинно залишатися на 2 – 3 години. Після цього розм’яклий шар повинен легше оттереться скребком або бритвою.

Якщо забруднене скло фарбою протягом декількох років, чистити його навіть хімічними засобами найчастіше марно. У таких випадках необхідно застосовувати більш дієві методи.

Температурна обробка

 Як очистити скло від фарби, чим відмити вікноБудівельний фен допоможе фарбу розм’якшити

Розм’якшити стару фарбу можна нагріванням. Цей метод вимагає застосування приладів, які при невмілому поводженні здатні пошкодити скло або віконну раму. Проте він ефективний у таких випадках:

 • плями фарби дуже старі і засохлі;
 • забруднення займають велику площу;
 • скло покрите товстим шаром;
 • інші методи не здатні впоратися з забрудненням.

Розігрівати фарбу можна феном. Краще використовувати не побутовий, а будівельний прилад, здатний нагрівати повітря до високих температур. Але з ним існує небезпека перегріву. При відсутності фена можна скористатися праскою, для цього очищаються місця потрібно накрити металевою фольгою.

Послідовність дій:

 • вимити скло від пилу і звичайної бруду;
 • витерти насухо;
 • закрити забруднені місця фольгою, закріпивши її скотчем;
 • прогріти фарбу через фольгу феном або пропрасувати праскою;
 • зіскоблити розм’якшений шар ножем.
 • Така обробка здатна видалити найдавнішу фарбу.

  Домашні кошти

   Як очистити скло від фарби, чим відмити вікноСвіжу фарбу можна прибрати за допомогою домашніх засобів

  При відсутності промислових змивів і розчинників можна скористатися звичайними господарськими речовинами. Стару фарбу вони навряд чи видалять повністю, але цілком здатні відчистити нещодавно забруднене скло.

  Нашатирний спирт

  Невеликий губкою або ватним тампоном, змоченим в розчині нашатирю, відтирають свіжі плями фарби зі скла і рами. Після повного усунення забруднення слід розтерти очищене місце сухий тканинною серветкою. Нашатир видаляє плями і діє як поліроль, надаючи склу додатковий блиск.

  Сода

  При змішуванні її з невеликою кількістю води виходить паста, яку наносять на забруднене місце. Через 10 – 15 хвилин вона змивається, а фарба зчищається шкребком. Для цих цілей краще використовувати харчову, а каустичну соду. Корисно в розчин додати трохи нашатирного спирту.

  Очищуючий розчин

  Готують з таких компонентів:

  • вапно гашене – 3 частини;
  • товчений крейда – 1 частина;
  • каустична сода – 1 частина.

  Спочатку перемішують крейду з вапном, потім суміш розводять водою до стану густої сметани. Після цього додають соду. Отриману пасту наносять на забруднення і залишають на кілька годин. Видаляють розм’якшений шар скребком або шпателем.

  Чим відмити стару фарбу з пластикових вікон

  Для віконних рам ПВХ неприпустимо застосування ацетону. Вони жовтіють і можуть покритися тріщинами. Такі вікна краще очищати уайт-спиритом.

  З готових складів підходить очищувач ATLAS Szop, який не шкодить пластмасі.

  Компанія REHAU випускає спеціальні змивки для догляду за пластиковими віконними рамами. У фірмах по установці вікон можна придбати дешевші засоби.

  Профілактика забруднення стекол та вікон

  Щоб не довелося відмивати фарбу після малярних робіт, слід вжити деякі заходи щодо запобігання її потрапляння на вікно. Скло, рами і підвіконня треба закрити поліетиленом чи заклеїти скотчем.

  Іноді уникнути випадкових попадань не виходить. Тому перед фарбуванням рекомендується натерти скло і раму господарським милом. Після закінчення робіт плями свіжої фарби будуть легко змиватися з намиленою поверхні.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради