Шабер (пушер) для манікюру. Що це таке, фото інструменту для нігтів, кутикули, види, які бувають, як користуватися

Пушер, або шабер — інструмент для манікюру, дозволяє акуратно видалити кутикулу, сформувати форму, очищаючи шкіру навколо нігтя. Пристосування ефективно і корисно. З допомогою шабера можна забезпечити естетику рук в домашніх умовах.

Важливо навчитися професійній техніці використання, а також дізнатися про правила безпечного проведення процедур, вибору інструментів і етапах дезінфекції для створення бездоганного манікюру.

Що таке пушер (шабер)

Шабер для манікюру — спеціальне пристосування, що за своєю формою нагадує плоску або ж злегка вигнуту лопатку, повторює заокруглену форму нігтьової пластини.

Він може бути виконаний будь-яких матеріалів — дерева, пластика, силікону, але найбільш якісні і довговічні моделі виготовляють з міцного металевого сплаву. Інструмент оснащений двома робочими сторонами, кожна з яких має функціональне призначення.

Скошена або рівна лопатка призначена для формування форми лунки шляхом відсунення кутикули і спеціального шару, птегирия, залишається на поверхні. Відсуваючи шкірку і звільняючи його, можна тим самим прискорити зростання пластини.

Гострий різець металевої лопатки допомагає відсікти дрібні дефекти, задирки, нерівності кутикули. Стороною-сокиркою необхідно працювати акуратно, щоб не пошкодити сусідні ділянки.

Також гострою частиною можна легко і швидко очистити вільний край, бічні пазухи від забруднень, надати естетичний вигляд. Маніпуляції дозволяють корисним речовинам проникати вглиб, живлячи, пом’якшуючи, перешкоджаючи утворенню, сухості кутикули.

1cabea67381358c13f87a2b0c6dda4c7 Шабер (пушер) для манікюру. Що це таке, фото інструменту для нігтів, кутикули, види, які бувають, як користуватисяШабер для манікюру (або пушер) поєднує в собі функції декількох манікюрних інструментів

Пушер — професійний інструмент, що поєднує функцію декількох манікюрних пристосувань, таких як апельсинові палички, кюретки для нігтів і навіть частково манікюрних ножиць.

Види

Шабер — професійний інструмент, але може легко використовуватися для створення манікюру в домашніх умовах. Одним з аспектів якісного та безпечного відходу є оптимальний вибір.

Основна класифікація:

 • Медичні прилади, що використовуються в стоматологічній індустрії.
 • Для педикюру, що застосовуються для догляду за нігтьовими пластинами на ногах.
 • Манікюрні. Такий вид інструменту використовується для обробки нігтів на руках, може застосовуватися в салонах або для домашнього догляду.
 • 3c06deab2ba2a8adbc693103590c1a36 Шабер (пушер) для манікюру. Що це таке, фото інструменту для нігтів, кутикули, види, які бувають, як користуватисяЗа формою шабери поділяються на круглі, овальні, квадратні і плоскі

  Існує більш детальна класифікація, подразделяя шабери за формою:

 • Плоскі. Класична Форма, але рідко використовується, так як не має потрібного вигину за формою нігтя.
 • Овальні. Найбільш безпечні пристосування, можуть використовуватися навіть недосвідченими майстрами манікюру в домашніх умовах, так як позбавлені гострих кутів, здатних поранити ніжну шкіру навколо пластини.
 • Квадратні. Підходять для манікюру нігтів квадратної форми.
 • Круглі. Безпечні, без гострих виступаючих кутів, інструменти дозволяють детально обробити край класичної мигдалеподібної пластини.
 • За матеріалом виготовлення бувають шабери:

  • з пластика;
  • силікону;

  a18f460d23dc3f6c0d33bc078aa728f1 Шабер (пушер) для манікюру. Що це таке, фото інструменту для нігтів, кутикули, види, які бувають, як користуватисяОдин з видів шаберов — силіконовий

  • дерева;
  • медичної сталі.

  Останні найбільш популярні, відрізняються довгим терміном служби, безпекою, функціональністю, піддаються стерилізації. Пластикові та силіконові моделі піддаються лише поверхневої дезінфекції, матеріал не пристосований для високотемпературної обробки.

  Але для високочутливих ділянок шкіри підійде пушер з поліуретану з заокругленим наконечником у вигляді копитця, так як він здатний делікатно відсунути кутикулу, м’яко очистити платину від птегирия.

  Окремий вид пушеров — з широкою робочою поверхнею у вигляді ножа-шпателя. Такі моделі призначені для роботи з вросшими нігтями і обробки широких нігтьових пластин, частіше використовуються для педикюру.

  Пристосування не рекомендується використовувати в домашніх умовах без професійної підготовки, так як можна поранити пластину і травмувати тканини навколо неї.

  За функціональним призначенням лопатки бувають:

  • односторонніми, з однією робочою поверхнею;
  • двосторонніми, з двома робочими поверхнями, для відсунення кутикули і очищення шкіри від птегирия;
  • з гумовими наконечниками, для безпечної обробки чутливих ділянок;
  • з прямою або скошеної лопаткою;
  • з наконечником піком для видалення забруднень свободою частини нігтя і пазух.

  У якісного інструменту всі робочі частини, що забезпечують функціональність, повинні викручуватись. Це забезпечить простоту сервісу, заточування, дезінфекції, щоб пушер служив багато років.

  Щоб виключити ковзання в руках, ручка шабера покривається різьбленням з глибокими пазами для зручності маніпуляцій. Дрібні насічки використовують для легкого запиливания надміру врослої шкірки, моделювання форми.

  Правила вибору інструменту

  Тим, хто виконує манікюр самостійно, необхідно підібрати якісний пушер. Від того, наскільки форма, матеріал та додатковий функціонал підходять в індивідуальному випадку, залежить естетика і безпека манікюру.

  a1523abcffd1c6ea746b9f9306b195f8 Шабер (пушер) для манікюру. Що це таке, фото інструменту для нігтів, кутикули, види, які бувають, як користуватисяПри виборі шабера обов’язково потрібно враховувати форму інструменту, орієнтуючись на форму своїх нігтів

  Пристосування обов’язково повинно бути індивідуальним або ж зазнавати повноцінної стерилізації після кожного використання.

  Щоб правильно вибрати шабер, необхідно слідувати простим радам:

  • Якість. Для постійного використання рекомендується вибрати шабер з високолегованої медичної сталі. Такий інструмент, за умови дотримання правил використання, своєчасної заточуванні і регулярної дезинфекції, може служити десятиліттями.
  • Форма. Одним з важливих аспектів є оптимальна форма лопатки, яка повинна відповідати формі нігтьової пластини. Алгоритм простий: чим вже пластина, тим вужчим має бути робоча поверхня лопатки.

  Також необхідно звернути увагу на форму, так як квадратна не підходить для мигдалеподібних нігтів, і навпаки. Універсальної вважається овальна форма маніпули, що дозволяє акуратно відсунути і видалити кутикулу, працюючи з будь-якою формою нігтя.

  ff24d431fa3a4fed2fcb0d9c2600e6c2 Шабер (пушер) для манікюру. Що це таке, фото інструменту для нігтів, кутикули, види, які бувають, як користуватися

  • Функціонал. В даному аспекті вибору важливо виходити з індивідуальних переваг, вибираючи або класичну односторонню лопатку, або двосторонню робочу поверхню.
  • Виробник і місце покупки. Купуючи інструмент, необхідно віддати перевагу фірмовим моделям, орієнтуватися на відгуки і репутацію виробника. Також купівлю варто здійснювати у спеціалізованих точках продажу, уникаючи лотків на ринках.
  • Зручність. Комфорт під час використання шабера є основою. Ручка шабера повинна зручно лежати в руці, мати оптимальну довжину у відповідності з довжиною руки майстра.

  Існують моделі довжиною від 110 до 150 мм, чим крупніше пензель майстра, тим довше повинен бути шабер. Ручка не повинна зісковзувати і крутитися під час маніпуляцій, це може призвести до травмування пластини і тканин навколо.

  Найбільш популярні марки-виробники – Lazeti, YoKo, Zinger, P. O. I., Metzger. Сьогодні пропонуються універсальні моделі, що дозволяють проводити кілька манікюрних процесів.

  Цікава новинка в б’юті-індустрії — лопатка з магнітною поверхнею, що дозволяє створювати на нігтях вигадливий малюнок.

  Підготовка нігтів

  Шабер для манікюру дозволяє швидко і з комфортом видалити кутикулу, відсуваючи її, а потім обрізаючи скошеної частиною або ножицями.

  Щоб процедура проходила максимально безпечно і без травм, необхідно забезпечити нігтям підготовку, яка проходить у кілька етапів:

  • Очищення від лаку та забруднень. Проводиться за допомогою спеціальних засобів, рекомендується використовувати складу без вмісту ацетону, пересушивающего пластину і сприяє її структурному руйнування.
  • Моделювання. Перед початком проведення поетапної процедури манікюру необхідно виконати моделювання, надаючи нігтям форму. Вона може бути будь-який, але рекомендується слідувати простому правилу, вибираючи форму у відповідності з лінією кутикули.

  Наприклад, якщо у лінії овальний вигин, то найбільш гармонійно виглядають нігті трохи закругленої, мигдалеподібної або класичної овальної форми. Для обробки вибирають пилку з дрібним алмазним або мінеральним напиленням.

  d3f9668bbadc2c32241acc42c9985b32 Шабер (пушер) для манікюру. Що це таке, фото інструменту для нігтів, кутикули, види, які бувають, як користуватисяПерш ніж використовувати шабер для манікюру, слід надати нігтям бажану форму і для кращого відходження кутикули розпарити їх

  • Розпарювання. Щоб шкіра навколо стала більш податливою, її необхідно пом’якшити. Для цього готують ванну з гарячою водою, в яку занурюються руки на 5-10 хв.
  • Для пом’якшення кутикули можна додати 1 ст. л. морської солі, а також додатково використовувати відвари, спеціальні засоби, креми, масла, скраби. На даному етапі відбувається не тільки пом’якшення ороговілої шкіри, але і зміцнення пластини.
  • Після розм’якшення шкіри руки витирають чистим бавовняним рушником, промокнувши залишки вологи. Кутикулу додатково обробляють пом’якшувальною засобом і приступають до обробки шабером.

  Як користуватися для кутикули

  Основне призначення шабера — акуратно відсувати і видаляти кутикулу, звільняючи та моделюючи лунку нігтя для прискореного зростання і зовнішньої естетики рук.

  Лопатку-пушер легко застосовувати, не маючи відповідного досвіду, але важливо діяти за заданим алгоритмом:

  • Правильно підібрати інструмент за матеріалом виготовлення і формі пластини. Для твердої кутикули краще використовувати металевий прилад. Для видалення чутливої і м’якої шкіри навколо нігтя застосовують прилад з пластику або силікону.
  • Зволожити шкіру навколо нігтя. Це допоможе полегшити процес видалення кутикули. Прибираючи тверду і суху шкірку великий ризик пошкоджень і хворобливих відчуттів в ході маніпуляції.
  • Обробити кутикулу пом’якшувальною маслом, залишивши для дії на 1-2 хв.
  • Лопаткою відсувати поступальними рухами шкірку від краю до її основи, тримаючи інструмент строго під кутом 45 градусів. Занадто інтенсивне натискання може пошкодити пластину. Маніпуляцію повторити з кожним пальцем.
  • Гострою стороною інструменту позбутися від кутикули, акуратно її відсікаючи. Якщо кутикула досить широка і товста, краще скористатися ножицями. Після закінчення процедури кутикулу змащують пом’якшувальною і живильним маслом персикових або виноградних кісточок, чайного дерева, авокадо або лаванди.

  Якщо є задирки, можна їх видалити під основу ножицями, забруднення легко видаляються гострою частиною пушера. Якщо кутикула погано зсувається, а сама процедура викликає неприємні відчуття, варто просто збільшити час розм’якшення шкіри у воді.

  Діяти необхідно акуратно, дбайливо, так як грубі маніпуляції можуть привести до травмування нігтя, сприяти викривленню і уповільнення зростання пластини.

  Після процедури шабер обов’язково потрібно дезінфікувати, зберігати інструмент рекомендується в спеціальному футлярі.

  Видалення гель-лаку

  Шабер для манікюру може застосовуватися також для видалення гель-лаку. Є думка, що гель-лак псує нігтьову пластину. На самому справі, якщо склад його не містить шкідливих речовин, травму пластині може завдати процедура неправильного видалення кольорової плівки. Це може призвести до витончення, розшаровування і порушення структури.

  Для того щоб видалити гель-лак за допомогою пушера, необхідно слідувати рекомендаціям:

  • Спочатку пилкою ніготь шліфується, видаляючи фінішний шар гелю. Саме він не дає проникнути всередину розчину, перешкоджаючи видалення гель-лаку.
  • Ватний диск розрізати на чотири сектори. Кожен сектор змочити в рідині для зняття лаку без вмісту ацетону, прикласти його до нігтя.
  • Зверху кожен палець щільно обернути фольгою для кращого проникнення розчину. Обертати необхідно глянсовою стороною фольги всередину, яка здатна більше відбивати тепло, направляючи його всередину.

  0c30d7eae7888f5e334986afd2a2590a Шабер (пушер) для манікюру. Що це таке, фото інструменту для нігтів, кутикули, види, які бувають, як користуватися

  • Щоб відшаруватися від нігтя, професійному гель-лаку потрібно від 12 до 20 хв. Забороняється підводити обгортку фольги, так як попадання кисню діє гнітюче на процес відшарування лаку.
  • Після того, як плівка відійшла, пушер її знімають, рухаючись від кутикули до вільного краю. Відлущити необхідно, не натискаючи на пластину. Якщо лак добре відшарувався, видалити пушер його легко.

  Залишки гель-лаку можна видалити, шліфуючи поверхню бафом або вже відслужив службу пилою з м’яким абразивом. Така процедура може викликати сухість шкіри рук. Після зняття гель-лаку рекомендується нанести на шкіру, нігтьову пластину і кутикулу зволожуючий крем або пом’якшує сафлорова олія з вітаміном Е, масажуючи кожен пальчик для кращого проникнення поживних речовин в шкіру.

  Дезінфекція інструменту

  Шабер для манікюру, як і будь-який інструмент, використовуваний для даної процедури, повинен піддаватися обов’язковій дезінфекції. Згідно практиці, саме із-за порушень алгоритму стерилізації та дезінфекції клієнти зазнають зараженням кокковыми інфекціями, педикульозом, грибковими інфекціями, а також більш серйозними вірусами, несуть серйозну небезпеку для життя і здоров’я.

  6ec2f0012d17460d5ae4a1ad6df20afa Шабер (пушер) для манікюру. Що це таке, фото інструменту для нігтів, кутикули, види, які бувають, як користуватисяМанікюрні інструменти, в т. ч. і шабер, підлягають обов’язковій дезінфекції

  Незалежно від місця проведення манікюру, лопатку, як і будь-який інший інструмент, необхідно піддавати регулярної дезинфекції. В салонах, як правило, використовується метод стерилізації, принцип якого полягає в повному знищення мікробів і бактерій. Саме таким способом можна знищити такі небезпечні віруси, як ВІЛ і гепатит.

  Повна дезінфекція включає кілька етапів:

  • Механічна очистка. На першому етапі інструмент очищають від залишків шкіри, частинок, жирових слідів, залишків використовуються для пом’якшення та вилучення коштів. Виконується за допомогою щіточок, закінчаться промивання під проточною водою. Якщо ж на лопатці залишилися сліди крові у разі травмування шкіри, необхідно спочатку провести обробку дезінфекторами.
  • Дезінфекція. Робочий розчин-дезінфектор готується за спеціально встановленими нормами. У нього можуть бути додані хімічні сполуки у відповідності з дозволеним Міністерством охорони Здоров’я переліком. Готується складу за інструкцією, в якій вказані терміни придатності, склад, пропорції і концентрація.

  32b9a1187a6109e03309b39e39813e69 Шабер (пушер) для манікюру. Що це таке, фото інструменту для нігтів, кутикули, види, які бувають, як користуватисяДля дезінфекції манікюрних інструментів часто використовують лізоформін 3000

  Дезінфекцію можна проводити за допомогою Лизоформина 3000, Максисана, Бионола форте, Диозона, Хелипура та інших дозволених з’єднань. В домашніх умовах можна використовувати спирт концентрацією 70%.

  • Стерилізація. Існує кілька видів спеціалізованих камер для стерилізації. Для манікюрних сталевих інструментів застосовується стерилізація в ультразвукових, сухожарових, кварцових, ультрафіолетових шафах і автоклавах. В домашніх умовах стерилізацію проходять методом кип’ятіння, за допомогою пароварки, духовки і мікрохвильової печі.

  Застосовуючи покроковий алгоритм дезінфекції, можна добитися повної стерильності інструменту, завдяки чому процедура манікюру буде абсолютно безпечною.

  Як заточити в домашніх умовах

  Заточування інструменту повинна бути гострою, щоб в процесі не утворювати нерівності, задирки на шкірі. Чим гостріше заточка, тим безпечніше у використанні інструмент. Для перевірки достатньо провести гострим кінцем по поверхні нігтя. Якщо вона залишилася цілісною, не подряпаною, значить інструмент досить гострий.

  26046b5a63e5db8648fc87f43e83ac89 Шабер (пушер) для манікюру. Що це таке, фото інструменту для нігтів, кутикули, види, які бувають, як користуватися

  Проводиться заточення не рідше 1 рази в рік. Вона може проводитися і частіше, все залежить від частоти та особливостей використання пушера, а також якості стали інструменту. Повернути втрачену гостроту шаберу можна в спеціалізованих точках, де на спеціальному обладнанні виконується заточка пушера майстром.

  Якщо заточити інструмент потрібно терміново і немає можливості віддати інструмент в руки професійного майстра, в домашніх умовах провести подібну процедуру також можливо:

 • взяти наждачний папір зі середньозернистим покриттям;
 • провести шабером по папері кілька разів строго в одному напрямку;
 • виконати шліфування мелкозернисто наждачним папером («нульовкою»).
 • Такий експрес-заточування пушеру вистачить на 1-2 процедури, після чого процедуру необхідно повторити або віддати інструмент для відновлення втраченої гостроти професіоналу.

  Зручне пристосування для манікюру — шабер, з яким можна з комфортом і безпечно провести процедуру в домашніх умовах, повернути естетику і здоровий вигляд нігтям. Рекомендується дотримуватися порад щодо вибору інструменту. А також для зручності і безпеки слід дотримуватися інструкції з дезінфекції та використання пушера.

  Оформлення статті: Наталі Подольська

  Відео про інструменти для манікюру

  Відео про шабер для манікюру:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради