Які купити насіння перців для розсади — що краще вибрати?

 Які купити насіння перців для розсади — що краще вибрати?

Ви не забули купити насіння перців? Адже вже в січні після новорічних свят в районах з холодним кліматом досвідчені городники радять висаджувати розсаду перцю. І, як завжди, постає питання, що ж краще вибрати? Зараз продається стільки різновидів, що розібратися у всіх тонкощах буває важко. Адже хочеться раніше покласти в салат вирощені на своєму городі свіжі солодкі перчики. Та й восени, у пору заготовок на зиму, їх знадобиться більше.

Сьогодні обговоримо основні правила та особливості вибору насіння болгарських перців. Іншими словами, на що потрібно звернути увагу і як підібрати такий сорт перцю, щоб наші надії на врожай виправдалися.

Місце вирощування

За місцем вирощування болгарські перці діляться на 2 групи: для вирощування в теплиці і на грядках у відкритому грунті.

Віддаючи перевагу до вирощування в теплиці, враховуйте, що краще підійдуть середньостиглі полудетерминантные сорти з висотою рослин 70-110 див. Тут ви повною мірою задіюєте висоту теплиці. А низькорослі штамбові сорти висотою 40-70 см підійдуть для вирощування у відкритому грунті.

Щоб отримати хороший урожай, вибирайте районовані насіння.

Районовані сорти – це ті, які внесені в спеціальний держреєстр за результатами державного сортовипробування, і рекомендовані для промислового вирощування в даному регіоні.

Так, насіння, призначені для південних регіонів, навряд чи дадуть гарний урожай у північних районах, в Сибіру, на Уралі і Далекому Сході. Хоча перці, призначені для холодного клімату, в південних регіонах, дадуть прекрасний урожай. Щоб не помилитися, читайте на упаковці, де цей сорт краще росте.

Терміни дозрівання перцю

Плоди перцю по терміну дозрівання діляться на кілька груп.

Трюфель жовтий: рекомендації з вирощування та опис золотистого томату
 • Ранньостиглі. У них перші плоди дозрівають через 100 днів після посадки насіння на розсаду. Їх рекомендують вирощувати в регіонах з коротким влітку.
 • Середньостиглі, після висадки насіння на розсаду дають урожай через 120 днів. Ці насіння універсальні, їх можна висаджувати на грядку і у теплицю. На них урожай формується поступово.
 • Пізньостиглі, тобто врожай знімають через 150 днів. Такі сорти підходять лише для теплиць, або для відкритого ґрунту в південних регіонах.
 • Багато досвідчені городники рекомендують вибирати сорти овоча з різними термінами дозрівання, не допускаючи їх перехресного запилення. Тому їх висаджують на грядки на відстані один від одного. Саме, висаджуючи таким чином, у вас будуть солодкі плоди тривалий час.

  Знайте: маленькі рослини заплодоносят швидше, але не дадуть великого врожаю. Високорослим потрібно певний час, зате пізніше вони дадуть гарний урожай солодких і товстостінних плодів.

  kakie kupit semena percev dlya rassady  chto luchshe vybrat 91 Які купити насіння перців для розсади — що краще вибрати?

  Що краще – сорти або гібриди?

  Вибираючи між сортами і гібридами важливо знати переваги та недоліки тих і інших насіння.

  Гібридні насіння маркуються, як F1, про це я вже писала. Істотним недоліком гібридів є непридатність насіння для подальшого вирощування, оскільки не передають всіх характеристик батьківської рослини. У той же час гібриди мають кращу врожайність, більш привабливий вигляд, хорошу стійкість до різних хвороб і шкідників. Кущі у них більш компактні, за ними легше доглядати.

  Однак, порушення агротехніки, у них погіршується якість плодів і знижується врожайність. Тому, щоб виростити відмінний урожай потрібно обов’язково

  • виростити відмінну здорову розсаду,
  • створити всі необхідні умови для росту рослини – харчування, освітлення, тепло, формування куща.

  Самі поступливі за характером вирощування є низькорослі штамбові сорти.

  kakie kupit semena percev dlya rassady  chto luchshe vybrat 92 Які купити насіння перців для розсади — що краще вибрати?

  Товарний вигляд плоду

  Розмір, форму, колір овоча кожен вибирає по своєму перевазі. Якщо вам потрібен солодкий перець для фарширування, вибирайте товстостінні плоди кулястої або овальної форми. У салати підійдуть тонкостінні плоди будь-якої форми, так само, як і для заготівель на зиму.

  2020 високосний рік чи ні? Що не можна робити в 2020 році Білого Пацюка

  А в цілому плоди болгарського перцю бувають:

  • видовженими,
  • конусовидними,
  • циліндричними,
  • кубовидными,
  • овальними,
  • майже кулястими,

  а також гладкими і горбкуватими, з вираженими поздовжніми ребрами і без них.

  Колір плодів

  Колір овоча проявляється в міру їх дозрівання. У фазі технічної стиглості всі перчики мають зелене забарвлення. І лише до моменту повної стиглості проявляються всі властиві різновиди колірні відтінки. Який колір буде в майбутньому на вирощених вами перцях, можна побачити на барвистій упаковці.

  Висновок

  Звичайно ж, купуйте насіння, що володіють хорошою витривалістю, невибагливістю, хорошою транспортабельністю, стійкістю до несприятливих погодних умов і захворювань. Добре, якщо обрана вами різновид овоча буде стійка до вірусів і верхівкової гнилі плодів. Всі характеристики наведено на звороті упаковки.

  Сподіваюся, що поради, описані тут допоможуть вам вибрати сорти перців, а в подальшому виростити хороший урожай.

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради
  Залишити відповідь

  ×
  Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
  Спасибі, я вже з Вами!