Чому не можна витирати стіл рукою, змахувати крихти: прикмета

Хліб завжди користувався пошаною в народі, не менш шанобливо ставилися і до обіднього столу. Прикмети і забобони, які з ними пов’язані, стосуються достатку та сімейного благополуччя. Одне повір’я пояснює, чому не можна прибирати крихти зі столу рукою.

bc7fbb17332b854278e716069e2b76c5 Чому не можна витирати стіл рукою, змахувати крихти: прикмета

Чому не можна витирати стіл рукою

Народна прикмета – витирати стіл рукою носить негативний зміст. Її головне тлумачення – це до бідності. Краще позбутися такої звички. Вона призведе до сумних наслідків – матеріальний стан сім’ї різко погіршиться, доведеться провести життя у злиднях, брати в борг, ходити з простягнутою рукою. Повір’я про столі має й інші трактування, але всі вони негативні.

Що трапиться, якщо витирати стіл руками:

  • загальне значення – не буде грошей;
  • чоловікові – незважаючи на важку працю, не вдасться стати заможною людиною;
  • жінці – почнеться розбрат, сварки в родині, чоловік заведе коханку;
  • незаміжньої дівчини – дістанеться зла свекруха, яка стане чіплятися до невістки.

Стіл – годувальник, він призначений тільки для продуктів, його обов’язково потрібно тримати в чистоті.

Прикмети не рекомендують залишати на ніч порожню або брудний посуд, недоїдки, крихти на ньому. Це притягує хвороби. Регулярно протираючи поверхню столу, ви позбавляєтеся від проблем, неприємностей, захищаєте родину від негараздів, нещастя.

Не можна очищати стільницю рукою, серветкою або газетою. Цим ви накликаєте на себе біду – станете об’єктом брехливих чуток і пліток, які почнуть поширювати недоброзичливці.

Не варто використовувати для прибирання стола власний рукав. Того, хто не прислухається до цього застереження, очікує повне безгрошів’я. Прикмета виповниться в будь-якому випадку, адже одяг буде зіпсована і доведеться витрачати кошти на нову.

Для захисту від бідності, хвороб, зрад протирайте поверхню столу чистою ганчіркою. Робіть це по напрямку до себе, щоб багатство не витрачалося до інших, а йшло в будинок. Не забудьте покласти під скатертину 1-2 паперові купюри – це посилить магію залучення грошей.

03ee69a8045c21b461fa24053161381e Чому не можна витирати стіл рукою, змахувати крихти: прикмета

Можна змітати крихти

У кожну буханку хліба вкладений важка праця, тому до такого продукту завжди ставилися дбайливо. У голодні часи дорожили навіть маленьким шматочком. Відправляти його у сміття вважалося страшним гріхом і блюзнірством. Всі крихти до одного збирали в долоню і з’їдали.

Навіть якщо в домі панує достаток і стіл ломиться від різних страв, не слід змітати залишки продуктів у сміття руками або ганчіркою. Народна мудрість вчить: людина обов’язково буде покараний за зневажливе поводження з хлібом. Такими діями він накличе на себе голод, хвороби, нестатки.

До чого це може призвести

Хліб у всіх народів вважається священним продуктом. Здавна люди вірили, що він здатний вплинути на долю, тому краще його не ображати.

Навіть якщо крихти випадково прокидалися на підлогу, настають матеріальні втрати чи важко захворіє родич, доведеться витратити гроші на його лікування.

Що станеться, якщо змахувати крихти зі столу:

  • В будинку не буде достатку, доведеться жити в бідності і задовольнятися убогою їжею.
  • Різко погіршиться матеріальне становище.
  • Зменшаться сексуальні можливості чоловіка. Жінці буде складніше зачати дитину. Це пов’язано з тим, що в хліб укладена життєва енергія. Разом з крихтами можна викинути свою силу і сімейне щастя.
  • Виникне непорозуміння між подружжям, батьками і дітьми, що призведе до образ, скандалів, бурхливого з’ясування відносин.
  • Заміжня дама ризикує рано овдовіти.
  • Дівчині трапиться негарний («рябий») наречений.

Хліб – головна їжа в будинку. Всі прикмети націлені на те, щоб змусити людину ставитися до нього з повагою. Ніколи не кидайте його під стіл – навмисно або ненавмисно. Випадково просыплете крихти – попадеться невірний чоловік.

Якщо станете спеціально струшувати їх на підлогу, злякаєте фортуну – фінансові угоди виявляться невдалими, зруйнуються плани, втратите гроші, не повернуть борг, знизять зарплату.

Існує навіть спеціальне тлумачення сну, в якому довелося змітати хлібні крихти зі столу рукою. Подібний сюжет не віщує нічого доброго. Він передбачає сльози, смуток, розчарування і байдуже ставлення до свого майбутнього.

Горе і втрати чекають і дуже «ощадливих» людей, які вважають за краще прибирати крихти зі столу долонею і відразу ж відправляти в рот. Прикмета застерігає: не подъедайте за іншими і не копіюйте поведінку жебрака, інакше доведеться самому просити милостиню.

869b8423f9cf77109f37ca5e37637d5a Чому не можна витирати стіл рукою, змахувати крихти: прикмета
Щоб уникнути неприємних прогнозів, зберегти мир в сім’ї, збільшити достаток, після їжі акуратно кошторисі крихти ганчіркою на тарілку. Пересипте в праву долоню, а потім з’їжте. Можете скласти їх в кульок, щоб погодувати птахів або тварин. Цим ви убезпечите себе від розорення, хвороб та інших проблем.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради