Бджільництво як бізнес: етапи організації

Господарство, побудоване на постійному контакті з бджолами, може принести вигоду з часом стати прибутковим джерелом доходу. Достовірним є те, що бджільництво в більшості своїй містить продукт, який має довгий термін придатності, а так само, є безвідходним. Багато цікавляться питанням, пасіка як бізнес, з чого почати просування до великих доходів.

На перших порах можна сприймати заняття бджільництвом як цікаве заняття, хобі, яке приносить свої доходи. Але з часом, це можна розцінювати як прибутковий джерело нових знань і суцільний вигоди. Пасіка як бізнес, чого почати – головні етапи організації.

Етапи організації бізнесу на бджолах

Перед тим, як купувати обладнання для власної пасічній ферми, потрібно конкретно опрацювати ринок конкуренції. Бджільництво як бізнес: етапи організації для ефективної роботи.

У перший етап входить ознайомлення з нюансами виробництва продукції в вашому регіоні. Обов’язково необхідно цікавитися, скільки ферм з медоносними ділянками розташовуються в безпосередній близькості від передбачуваного знаходження майбутньої пасіки. Досконально цікавтеся якістю медової продукції в регіоні, а так само, дізнайтеся, яке номінальна кількість продукту було продано тим чи іншим бджолярем. Постійно новачків терзають сумніви, пасіка як бізнес, вигідно чи ні.

f79628c0117866c1f8f421d0b61cfd82 Бджільництво як бізнес: етапи організації

Варто відзначити, що з перших разів виробляти величезну кількість меду все одно не вийде, тому, оформлення торгової марки залиште на потім.

Ринок по торгівлі продуктами з меду не може похвалитися чесністю. Навіть великі супермаркети рідко продають на своїх полицях чистий, натуральний продукт. Велика кількість споживачів роблять вибір на користь близьких знайомих, які тримають кілька вуликів, і займаються цією справою для душі. До числа перевірених купців можна включити так само постійних приватних реалізаторів, які вже багато років займаються продажем меду на місцевому ринку. Тепер стає ясно, що відповідь на питання пасіка як бізнес вигідно чи ні, залежить тільки від старань пасічника.

Власна пасіка може виробляти ту кількість продукту для продажу, скільки потрібно для початку бізнесу. Багато замовляти меду на початку своєї справи, звичайно, не будуть. Однак не варто звертатися до оптовим закупникам – вони навмисно викуповують кожну банку меду дешевше ринкової вартості, щоб зробити власну накрутку. Для деяких бджільництво як бізнес, з чого почати, як досягти успіху питання досі відкрите і животрепетне.

З чого складається перше вкладення в бізнес

Власна пасіка – клопітка справа, однак, початківці заводчики бджіл дивляться на початкові капіталовкладення, які при самому мінімальному розкладі складають всього 200-250 тисяч рублів. Це порівняно невелика вартість, і вона окупається, при вірному підході до бізнесу вже через місяць. Починаючому пасічнику для активного виробництва продукції знадобляться:

 • приладдя для роботи з бджолами. Сумарно, витрати на інвентар можуть доходити до 40 тисяч рублів;
 • сам вулик. Для початку буде достатньо 10 штук. Коштувати це буде 50 тисяч рублів максимум;
 • сформовані бджолосім’ї. Комахи, які будуть виробляти не тільки продукт, але й нове потомство. Почати реалізацію варто з 10 сімейств, і це буде коштувати в районі 40-45 тисяч рублів
 • препарати для лікування бджіл. Придбання лікарських засобів для бджілок виллється в 10 тисяч;
 • матеріали для утеплення вуликів на зиму і на облаштування міні-пасіки. Самий витратний пункт, за купівлю якого треба буде тримати в кишені близько 100 тисяч рублів. Тепер ясно, що бджільництво як бізнес, з чого почати, як досягти успіху, розвивається завдяки вкладенням.

Кожен витрачений рубль може приумножиться лише сезон. Досвідчений бджоляр знає, як зробити так, щоб гроші, витрачені на облаштування території, не тільки повернулися, але і почали працювати на заводчика бджіл. Для людини, що вперше стикається з такою відповідальною справою, потрібно усвідомити, що це заняття не для кожного підходить. Бджільництво відео дозволить ближче познайомитися до багатьма процесами. Перш ніж зважитися на закупівлю бджолосімей і вуликів, потрібно як можна частіше бувати на пасечных територіях. Допомагати досвідченому збирачу меду, знайомитися з характером бджіл, їх особливостями.

5c85eabc71e457598d6a26f2991e0721 Бджільництво як бізнес: етапи організації

Легкість відкриття своєї справи, пов’язаного з бджолиними родинами пов’язана з тим, що бджіл не потрібно годувати і поїти, як роблять це з домашніми тваринами на розведення. Головна умова: надати комфортне місце для життя і вони самі почнуть шукати собі прожиток.

Коли пасіка приносить фінанси

Новачок, який тільки перший сезон зв’язав себе і бджільництво, повинен знати, що ефективне фінансове планування – половина успіху для ведення прибуткового бізнесу. Це пояснюється тим, що дохід бджільництво приносить тільки близько півроку, в період медозбору. Купити пасіку можна в короткі строки і почати розвивати бджільництво.

Інший час (зима) дається на те, щоб самостійно вкладати грошові заощадження для збереження бджолосімей. Тому, прибуток від першого сезону потрібно розподіляти з розумом, щоб накопичених коштів вистачило і на голодні місяці для бджіл.

Розмір пасічного господарства залежатиме від кількості бджолиних вуликів у одного бджоляра. Оптимальною кількістю сімей бджіл для рівномірного розподілу сил (догляд і збір продуктів) для однієї людини, є 40-45 вуликів. Ті, пасічники, які вже не один рік займаються такою справою, можуть одночасно доглядати за 150 вуликами, але це вже залежить від фізичних сил, що готовий віддати господар пасіки для розвитку. Сенс життя – бджільництво.

86b050207958cd2418dc5880d0b9d38e Бджільництво як бізнес: етапи організації

Тому, великі ферми нерідко об’єднуються, ділячи між собою обов’язки: одні збирають мед, а інші займаються тільки доглядом за бджолосім’ями. Купити пасіку – половина справи, потрібно зробити ще багато чого для ефективної роботи.

У продаж можна пустити не тільки основний продукт вироблений бджолами. Крім меду, перелік видобутку можуть входити:

 • отрута;
 • підмор;
 • прополіс;
 • перга;
 • забрус;
 • маточне молочко
 • віск;

Ці складові побічного виробництва в основну реалізацію не підійдуть, проте, у невеликих кількостях, їх можна продавати фармацевтичним компаніям і центрам по косметології.

Формування місця для облаштування пасіки

Першим кроком до встановлення пасечных будиночків буде пошук підходящої території. Вибір повинен падати на місцевість, поряд з якою буде перебувати будь-яке поле, або дачні фруктові сади. Протяжність бази для пасіки повинна бути в межах 150 квадратів. Для захисту вуликів по периметру поставте високий паркан – так супротивники не зможуть проникнути і розорити пасіку.

6cba3cfcf86e904a208730b036f02079 Бджільництво як бізнес: етапи організації

Зимівля бджіл повинна проходити в комфортних умовах: відсутність вітру, обледенелостей всередині вулика запорука успіху і здоров’я бджілок. Складне, але прибуткова справа – бджільництво.

Правила вибору підходящих вуликів і супутнього інвентарю

Вулика на пасічній території повинні бути міцними та чистими. Можна вибирати для розведення бджолосімей будиночки, які раніше були у вжитку. Головна умова: чистота і сухість всередині маленького приміщення. Слідкуйте за тим, щоб був відсутній різкий запах фарби або будь-який інший.

957e5fbe4309dc9810dd540f05bfa195 Бджільництво як бізнес: етапи організації

В даний час, існує декілька різних видів будиночків для бджіл. Завіт тип вуликів від способу бджільництва та сфери використання.

 • Класика вулика-лежака. Ідеальний варіант для пасіки, в якій будиночки для бджіл не переносяться.
 • Вулик Делона. Дуже простий в збірці і регулювання окремих параметрів. Велика місткість, але є значний мінус: не кожна рамка підійде для роботи в цьому вулику.
 • Вулик Дадана-блатта. Цінується за багатофункціональність та зручність користування. Є багатокорпусними, що полегшує розведення однієї бджолосім’ї.

Види бджіл для покупки

Кількість меду на пряму залежить від конкретної породи. Різні бджоли будуть вести себе по-різному, при цьому приносять тільки той мед, який вони найбільше люблять.

Характерними рисами середньоруської бджоли є підвищена агресивність, і часте поділ однієї бджолосім’ї на дві і більше. Для розведення новачкові цей варіант скоріше не підійде.

bc05ff3e94def7ef4d9fcb6946108628 Бджільництво як бізнес: етапи організації

Якщо по близькості є гречані поля, або території з соняшниками, вірним варіантом для ведення бджільництва будуть українські степові бджоли. Існує ще сіра гірська кавказька бджола, по характеру-не агресивна.

Зробити бджільництво прибутковою справою – першочергове завдання фермера.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради