Чи можна носити чужий натільний хрестик

Хрестик – це не амулет, не талісман і не просто красиве прикраса, а найбільша святиня, символ віри кожного християнина. Навіть якщо людина не хрещена, але хоче стати ближче до Бога, православним — він може купити собі освітлений символ у найближчій церкві і надіти.

8e5b75a4224c7f8a7b9e39608da7f9dc Чи можна носити чужий натільний хрестик

Чи можна носити чужий натільний хрестик

У кожного православного повинен бути свій хрестик, який потрібно носити щодня і особливо не забувати одягати при відвідуванні храму. Навколо натільної символу віри зібрано багато прикмет і міфів, але не всі їх вважає достовірними церква.

Згідно з прикметами предків, не можна носити чужий натільний хрест нікому, крім власника, так як атрибут на ланцюжку зберігає в собі інформацію про всю життя людини. Якщо надіти чужий, то можна випадково взяти собі і його долю.

Натільний хрест є найсильнішим оберегом від неприємностей. Якщо він раптом почорнів, у нього порвався ланцюжок чи нитка — це свідчить про серйозних негативних енергетичних атаках і краще скоріше штучку зняти.

Особливо небезпечним вважається ознакою в будинку знайти чужий хрестик, який точно не належить нікому з членів сім’ї – значить, на когось з мешканців квартири навели порчу. Нательники часто використовують у чорній магії, щоб якнайшвидше передати могутній магічний удар.

Дарований

Такий серйозний подарунок можна приймати тільки від самих близьких і рідних людей, яким довіряєш. Але навіть коли він подарований хорошою людиною, а носити не хочеться – варто передарувати комусь іншому. Якщо хрестик вже одягався, то краще його освятити перед даруванням в храмі, щоб атрибут віри очистився від енергетики колишнього власника.

Особливо добре, якщо хрестик буде подарований людині, що потребує вірі, у якого великі проблеми зі здоров’ям, фінансами чи удачею. Чужий символ не може заподіяти шкоду, якщо він попередньо очищений.

Куплений в ломбарді

В ломбардах часто можна побачити у продажу хрестики будь-яких розмірів. Але не кожен наважується придбати там таке прикраса, навіть якщо воно дуже сподобалося за зовнішнім виглядом і за ціною. Однак купувати можна не тільки в церковній крамниці, а в будь-якому іншому місці, де вони є. Просто при храмі всі товари в продаж надходять освяченими. Тому, купивши чужий хрестик у ломбарді або іншому магазині, слід, перед тим як надіти, віднести його в храм, щоб панотець провів над ним очисний обряд.

Померлої людини

До померлої людини, згідно з православним законами, нательник кладуть в домовину. Але якщо вже після похорону хрестик був знайдений в будинку, то його варто віднести на могилку і зарити в землю біля пам’ятника. Але можна і носити самому або просто зберігати вдома в шкатулці, перед цим освятивши його в церкві, навіть якщо людина був добрим і енергетично позитивним.

Хрест без розп’яття

Хрестики без розп’яття визнаються православною церквою, якщо не містять сторонніх елементів, піктограм, дивних написів і фігур. А значить, знайдений хрест такого виду теж можна забрати собі, попередньо очистивши його в церкві у батюшки. 46349095c95a60fa30ae05b84f7799ad Чи можна носити чужий натільний хрестик

Що думає про це церква

Церква всі дані прикмети категорично заперечує, посилаючись, що це не більше ніж язичницькі забобони. Священики стверджують, що одягати і носити самому або дарувати чужі нательники можна і потрібно. Але тільки дотримуючись при цьому певних правил.

Буває, навіть самі церковнослужителі дарують свої хрестики парафіянам, нужденним у зміцненні віри, щоб поділитися власною. Священики схвалюють також передачу на час свого символу віри хворому родичу, щоб зарядитися позитивною енергією і швидше пішов на поправку.

Того, хто знайшов чужу православний хрест, рекомендують виріб обов’язково освятити, тому неясно, чи був хрестик очищений до цього.

Протоієреї заперечують всі забобони, навколишні хрестики, будь то власні вироби або чужі. Вони вважають абсурдним те, що від знайденої підвіски можуть передатися нещастя і біди, адже тоді можна було б легко скидати свої гріхи, просто викинувши хрестик. Або, купивши виріб, носившееся праведником, самому стати святим за лічені хвилини.

Церковнослужителі закликають, щоб люди не боялися піднімати чужі хрести — це скоріше благої знак, ніж віщування чогось поганого. Гріховно як раз пройти повз і не взяти з собою. До знайденої святині потрібно поставитися з повагою і, якщо не взяти собі, віднести в найближчий храм.

Священики закликають освячувати чужі хрестики не тому, що вироби можуть передати щось негативне, а лише через невідомості, поводился чи очисний ритуал над ними до цього.

Чи можна носити знайдений хрестик

Нести свій хрест все життя і носити натільний хрест – різні ситуації один з одним ніяк не пов’язані, стверджують в церкві. Знайти чужий символ віри вважається подарунком від Бога.

Самим вірним рішенням буде прийти в храм і розповісти про знахідку святішому отцеві. Той над виробом прочитає молитву, покропить свяченою водою для очищення і запропонує носити хрестик або подарувати його церкви.

Срібний

Хрест з будь-якого металу і навіть з дерева є символом розп’яття Ісуса Христа. Тому кожен православний хрестик має рівну священну силу, якщо над ним читалася молитва. Срібло підходить не всім зважаючи на індивідуальній непереносимості даного металу. Тому, якщо при надіванні чужого хрестика з срібла на шкірі висипання або плями – краще подарувати її тому, у кого немає алергії на цей метал.

Срібний хрестик подобається багатьом із-за холодного кольору, а сам метал не впливає на наближеність до Бога. До того ж золото набагато дорожче срібла і не всім по кишені або просто не по душі вид золотого виробу.

Золотий

На золото теж у багатьох проявляється алергія, тому знайдений золотий хрестик не можна носити, якщо на метал є негативна реакція шкіри. Не обов’язково дарувати комусь, не хочеться розлучатися з вподобаним хрестиком — можна просто зберігати його в скриньці, попередньо освятивши в церкві.

Що робити з чужим хрестиком

Очищений в храмі чужий хрестик можна носити самому або:

  • подарувати хрещеника, родичу, незнайомцю у якого немає коштів, щоб купити собі виріб;
  • зробити пожертвувати церкві або повісити ікони в храмі;
  • зберігати у своєму будинку, якщо немає можливості носити.

02de3c267511a9816933b92f32f34333 Чи можна носити чужий натільний хрестик

Освячений хрестик показує, що людина, що носить його, православний. Це виріб для кожного християнина – індивідуальна захист і святиня, яку слід берегти. Знайдений або куплений в ломбарді чужий натільний хрест нітрохи не гірше того, що був надітий при хрещенні, якщо він освячений в церкві. Самостійно не вийде очистити виріб, тільки батюшка, знає потрібні дії і молитви, що володіє церковним чином, може все зробити правильно.

Можна носити чужий хрест – це не гріх, важливо лише провести над ним очищення. Як запевняють церковнослужителі, якщо виріб одягав інша людина і втратив, він не в силах через свій хрестик вплинути на чиюсь долю, а тим більше кардинально змінити життя. Символ захищає від зла і не більше того.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради