Як випрати кепку: використовувані засоби, сушіння

Бейсболка давно стала універсальним головним убором, але вимагає догляду, адже на ній залишаються частинки шкіри і піт. Як випрати кепку, не зіпсувавши тканина, залежить від правильного підібраних засіб залежно від матеріалу виробу. Не менш важливо коректно висушити річ, щоб не втратити форму. Є ряд слушних порад і строгих правил, що дозволяють тримати цей предмет одягу в порядку і чистоті без втрати в естетичності.

kak postirat kepku: ispolzuemye sredstva, sushka5 Як випрати кепку: використовувані засоби, сушіння

Використовувані засоби

Спосіб і засоби прання кепки залежать від того, з чого зроблена річ, адже за кожним матеріалом потрібен різний відхід. Ця інформація є на бирці, там же пропонуються первинні рекомендації по догляду. Для приведення кепок в порядок пропонуються такі засоби:

 • пральний порошок;
 • щітка з м’якими щетинками;
 • губка;
 • ролик для видалення шерсті та ворсинок;
 • вода різної температури;
 • тарілка з відповідним діаметром (банку або щось кругле);
 • пральна машинка;
 • гель для прання або миття посуду;
 • посудомийка;
 • волога серветка;
 • цибулина і лимонний сік.

Правильна прання

kak postirat kepku: ispolzuemye sredstva, sushka6 Як випрати кепку: використовувані засоби, сушінняПри неправильному виборі методу можливо деформувати елементи аксесуара.

Перш ніж приступити до прання, слід очистити кепку від волосся та інших ворсинок, що легко робиться за допомогою спеціального ролика. На цьому головному уборі є «вразливе місце» — козирок. Якщо він зроблений з картону, то прати в машинці-автоматі виріб заборонено. Картон швидко втратить форму. Також потрібно делікатно ставитися до сітчастим ділянок. Можна випрати бейсболку неповністю, якщо на ній є лише одна пляма. При цьому застосовується метод сухого чищення.

Перевірити не злиняє чи тканину при пранні можна таким способом: візьміть вологу серветку або змочити білу тканину і акуратно провести по внутрішній частині кепки. Якщо серветка залишилася чистою — можна сміливо прати в машинці.

Синтетичний матеріал або бавовна

Прати бейсболки з штучних тканин найпростіше — вони не вибагливі до порошку і їх можна відмити в холодній або теплій воді. Таку кепку можна закинути до решти брудному одязі, але варто зауважити, що будь-яка бейсболка з козирком в пральній машині може деформуватися. Краще розчинити порошок в тазику з холодною водою, і пройтися по кепці м’якою щіткою.

Вовняна або хутряна

kak postirat kepku: ispolzuemye sredstva, sushka7 Як випрати кепку: використовувані засоби, сушінняГоловні убори з натуральних матеріалів заборонено обробляти водою високої температури.

Такі кепки не можна опускати в гарячу воду. Прати виріб потрібно з кондиціонером, щоб після висихання воно не нагадувало їжака. Віджимати бейсболку не варто, нехай стече вода сама і висохне. Що стосується хутра — відіпрати його в домашніх умовах дуже складно, так що краще звернутися в хімчистку або почистити тільки всередині. Позбутися від плям поту допоможе миючий засіб для посуду.

Шкіряна бейсболка

Кепки з шкіри користуються не меншою популярністю, ніж головні убори з синтетики або бавовни. Шкіру прати взагалі не можна, тільки використовувати суху чистку. Потрібно змочити губку у воді з миючим засобом і ретельно пройтися по всій поверхні, потім витріть вологою м’якою тканиною. Так як сушити шкіру на сонці не можна, достатньо залишити бейсболку на протязі. Якщо матеріал потьмянів, це легко виправити: потрібно цибулю розрізати на дві половини і натерти їм кепку, тоді вона заблищить. Щоб прибрати неприємний запах цибулі досить протерти поверхню лимонним соком, тоді головний убір буде виглядати як новий.

Особливості сушіння

Уміння правильно прати кепку недостатньо, адже вона може зіпсуватися і після прання. Щоб зберегти форму бейсболки, потрібно залишити її сохнути на чомусь за формою схожий на голову людини, наприклад, на перевернутій банку або м’ячі. Головні убори з прямим козирком часто псуються, адже її недостатньо просто повісити на сонечку. Зберегти форму такого козирка можливо. Для цього він затискається між стопок книг в горизонтальному положенні. Книги подіють як прес і не дадуть козирка скрутиться.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради