Вибір рослин для альпійської гірки на дачній ділянці: поради новачкам

Створюючи альпійський ландшафт на садовій ділянці, неможливо обійтися без рослинності, що виростає в природних умовах. Використання характерних для гірської місцевості рослин дозволяє максимально наблизити пейзаж до природного. Троянди, гладіолуси, жоржини та інші садові квіти, б підкорили пишністю, тут будуть не до місця. Навпаки, слід підібрати прості рослини, не домінують у загальній картині.

Особливості вибору рослин для альпінарію

Існує правило без виключень для всіх типів квітників: при виборі рослин не можна ігнорувати кліматичні особливості регіону. Також важливо врахувати ступінь затененности ділянки, вологості ґрунту і її тип. Якщо земля занадто бідна її слід збагатити або використовувати невибагливі види рослин, яким для розвитку склад грунту не так важливий. Але, оскільки навіть самі невибагливі рослини краще ростуть на родючій землі, краще зайнятися її добривом.

Основна частина рослинності в альпінарії – це почвопокривні, низькорослі і сланкі багаторічники. Дуже бажано, щоб більшість з них були квітучі. Причому, слід підібрати види з різними термінами цвітіння і забезпечити привабливість гірки весь сезон.

Хвойні насадження зададуть колорит альпінарію пізньої осені, взимку та ранньою весною. Але слід продумати їх розташування таким чином, щоб у літній період вони не домінували в композиції, так як літо, це час яскравих кольорів, перетворюють гірські схили в барвистий луг.

Важливо. Високі чагарники і дерева можуть затінювати квітник, тому їх використовують з обережністю, в основному для створення фону і яскравих акцентів на периферії альпінарію.

Схеми висадки рослин в альпінарії

Уявлення про те, як скласти рослинну композицію, дають схеми альпійських гірок. На фото альпінаріїв в інтернеті можна помітити, що рослинність висаджується ярусами, за принципом каскаду. При такому розміщенні огляд відкривається одразу на весь квітник, від його центральної точки до підніжжя. Для кожного ярусу вибираються певні види рослин.

Як розподілити насадження в альпінарії:

  1. Верхня частина заповнюється раннецветущими багаторічниками і цибулинними, яким необхідний сонячне світло. Можна посадити иберис, чебрець повзучий, аліссум, едельвейс. Якщо гора невисока, посаджений в центрі ялівець скельний або вічнозелений компактний чагарник може імітувати її вершину.
  2. Середній пояс. Оскільки середня частина менш висвітлена, на ній розташовуються не занадто вимогливі до світла види: мускарі, простріли, грунтопокривні очитки. Звичайно, з південної сторони схилу слід посадити сонцелюбиві рослини: флокси, примули.
  3. Підніжжя. Внизу висаджуються види, більш вимогливі до вологості і здатні переносити затененность. Тут добре буде рости, ломикамінь, живучка, молодило, щучка дернистая та інші декоративні злаки.

vybor rastenijj dlya alpijjskojj gorki na dachnom uchastke: sovety novichkam13 Вибір рослин для альпійської гірки на дачній ділянці: поради новачкамФото: www.pinterest.com

Яруси зорово поділяються кам’яними грядами і щебневыми отсыпками. Також можна зробити пояс з рослин вище, наприклад, ліатріс, седум, анемона.

Рада. Поки багаторічники не розрослися, порожні місця заповнюються низькорослими однорічниками. Вони створять необхідний обсяг і наповнять альпінарій барвистим цвітінням.

Використання хвойників

В оформленні альпінарію використовуються сланкі, подушкоподібні і карликові форми хвойних дерев і чагарників. Вони легко переносять стрижку, завдяки чому можна стримувати розростання крони, не дозволяючи рослині виходити за межі відведеного простору.

Хвойні рослини для альпінарію:

  • туя західна: Little, Danica, Hoseri, Dorrit;
  • ялиця корейська Brilliant;
  • ялівець китайський Echiniformis;
  • ялівець козацький Tamariscifolia;
  • ялина звичайна: Will’s Zwerg, Nidiformis, Little Gem;
  • ялівець лускатий: Blue Carpe і Blue Star;
  • сосна гірська: Mops, Winter gold.

Чим меншу площу займає альпійська гірка, тим меншими повинні бути хвойні рослини. На гірці мініатюрних розмірів краще посадити карликові види, що не перевищують у висоту 50 см навіть у зрілому віці. Рослини поєднуються, створюючи контраст за забарвленням хвої і формою крони.

Формування альпійської гірки – це захоплюючий творчий процес. Ви можете придумати ідеї самі, виходячи з власного бачення свого саду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради