Грибок на дерев’яній підлозі – як боротися

Деревина у будівництві вважається цінним матеріалом, так як володіє рядом переваг. Але у неї є і недоліки, в числі яких – схильність до гниття і появі грибка. Цвіль псує зовнішній вигляд поверхонь і робить негативний вплив на здоров’я. Тому приймати заходи потрібно відразу, як тільки помітили, що з’явився грибок на дерев’яній підлозі.

Причини появи грибка на деревині

gribok na derevyannom polu – kak borotsya93 Грибок на деревяній підлозі – як боротисяЦвіль на дерев’яній підлозі виглядає, як плями чорного кольору

Однієї з головних причин утворення цвілі вважається висока вологість в приміщенні. Тому важливо підтримувати працездатний стан каналізаційних труб водостоків. Перед виведенням грибка потрібно дізнатися причини його утворення, і якщо вони пов’язані з системою водопостачання, провести ремонтні роботи і усунути неполадки.

Цвіль часто з’являється в приміщеннях з поганою гідроізоляцією підвалів. Грибок поселяється в темних теплих кімнатах, недоступних для влучення прямих сонячних променів.

До появи плісняви призводить неправильна конструкція вентиляційної системи, порушує циркуляцію повітря. Мікроспори бояться частих провітрювань, тому зазвичай зустрічаються в закритих приміщеннях. Цвіль з’являється при неякісній гідроізоляції, зробленої на швах і стиках, або її повної відсутності.

До основних причин поширення грибка на дерев’яній поверхні підлоги відносять погану систему опалення і відсутність природного освітлення.

Вплив цвілі на здоров’я

gribok na derevyannom polu – kak borotsya94 Грибок на деревяній підлозі – як боротисяЩоб позбутися від грибка під підлогою в приватному будинку, знадобиться докласти чимало зусиль. Цвіль погано впливає на здоров’я. Найбільш уразливі перед нею літні люди і діти, бо їх імунна система досить слабка. Навіть у зовні здорової дорослої можуть виявитися неприємні симптоми.

Основні ознаки негативного впливу цвілі на самопочуття:

 • алергічні реакції без видимих причин;
 • швидка втомлюваність;
 • слабкість;
 • запаморочення;
 • проблеми з диханням.

Попадання мікроорганізмів в дихальні шляхи людини згодом негативно позначається на імунній системі. Вони викликають різні захворювання: астму, алергію, бронхіт та ін

Небезпека представляє не стільки цвіль, скільки суперечки, тому слід позбавлятися від проблеми при першому її виявленні.

Способи боротьби з грибком і цвіллю на дерев’яній підлозі

gribok na derevyannom polu – kak borotsya95 Грибок на деревяній підлозі – як боротисяЯкщо грибок захопив більшу площу, дерев’яна підлога доведеться демонтувати

Позбавлятися від проблеми набагато простіше при перших ознаках появи. Зустрічаються різні способи боротьби з цвіллю під підлогою в приватному будинку. У продажу є хімічні засоби для видалення грибка, але можна використовувати народні методи.

Щоб повністю позбавитися від проблеми, рекомендується дотримуватися наступної інструкції:

 • З приміщення виносять чисті речі, а заражені предмети побуту викидають або піддають ретельної дезінфекції.
 • Уражене підлогове покриття демонтують. Якщо цвіль з’явилася на частини підлоги, знімають тільки її. У разі коли грибок уразив велику площу в приміщенні, знадобиться повний демонтаж покриття.
 • Зіпсовану поверхню обробляють антисептичними засобами.
 • Верхній шар грунту в підполі знімають.
 • Підлогу засипають щебенем і вапном.
 • Кладуть лаги, а над ними монтують оброблені дерев’яні дошки.
 • Якщо грибок поширився на лінолеум або ковролін, ці матеріали відновленню не підлягають. Пошкоджену дошку обробляють антисептичним розчином і добре просушують. Матеріал можна використовувати для монтажу.

  Якщо вражені великі площі, їх покривають розчином допомогою малярної щітки. На маленькі ділянки поверхні протигрибковий склад наносять пензликом.

  Безпечні засоби і інструменти

  На будівельному ринку представлені різні антисептичні засоби, щоб обробити підлогу від грибка і цвілі. Щоб видалити шкідливі мікроорганізми застосовують і домашні рецепти.

  Для проведення процедури знадобляться металеві скребки або шпателі для механічного впливу на уражену поверхню. На дерево антисептичні розчини наносяться за допомогою щіток та кистей. Зустрічаються кошти, які шкодять здоров’ю людини, тому будь-які дії з ними рекомендується виконувати в респіраторах та захисних рукавичках.

  Безпечна хімія

  gribok na derevyannom polu – kak borotsya96 Грибок на деревяній підлозі – як боротисяОбробка відбілювачем з хлором допомагає боротися з цвіллю на деревині

  У боротьбі з цвіллю застосовуються засоби побутової хімії, до складу яких включено хлор. Це може бути «Білизна» або будь-який інший концентрований розчин. Засіб наноситься на дерев’яні дошки, потім змивається вологою губкою. Після процедури приміщення ретельно провітрюється.

  Шкідливі спори видаляються з допомогою мідного купоросу. Процедура позбавлення від спор мікроорганізмів виконується за наступною схемою:

 • У літр гарячої води додається глина і купорос.
 • Інгредієнти ретельно змішуються.
 • Отриманий розчин наноситься на уражені ділянки.
 • Через місяць процедура повторюється.

  У хімічній промисловості представлений широкий вибір антисептичних препаратів. Серед найбільш відомих препаратів відзначають «Boramon», «Szavo», «Mellerud». Кошти призначені для обробки не тільки дерев’яні, а й інших типів поверхонь.

  Хімічні сполуки можна використовувати в домашніх умовах, але необхідно діяти за інструкцією, даної виробниками.

  Народні засоби

  gribok na derevyannom polu – kak borotsya97 Грибок на деревяній підлозі – як боротисяСірчана шашка – ефективний засіб від цвілі на дерев’яній підлозі та інших поверхнях

  При незначному осередку ураження обробити дерев’яну підлогу від цвілі і грибка можна речовинами, які завжди під рукою. Шкідливі мікроорганізми чутливі до впливу різних кислот.

  Для видалення грибкових спор підходить лимонний сік. Він розбавляється водою, а отриманий розчин наноситься на забруднену поверхню. Сік замінюється лимонною кислотою. Такий склад набагато безпечніше, ніж засоби побутової хімії, але при сильному зараженні він малоефективний.

  Для видалення цвілі часто застосовується бура. Чотири склянки речовини додаються в відро води кімнатної температури. Суміш наноситься на дерев’яну підлогу і не змивається. Перевагою даного методу є те, що бура не тільки усуває проблему, але і перешкоджає її подальшому появи. На дерев’яній поверхні утворюється захисна плівка, яка не дозволяє спорах розростатися.

  Сірчана шашка, доступна в будь-якому господарському магазині або на будівельному ринку, вважається одним з найбільш ефективних методів боротьби з грибком на деревині. Вона встановлюється у залізний тазик, гніт підпалюється. Приміщення необхідно відразу покинути, так як дим шашки завдає шкоди здоров’ю людей і тварин. Перед початком процедури слід перевірити герметичність кімнати, інакше очікуваний ефект не буде досягнутий. Після застосування даного методу приміщення не можна відкривати не менше 12 годин. Далі кімнату потрібно добре провітрити.

  У підвалі з дерев’яною підлогою рекомендується встановлювати ящик з гашеним вапном, яка вбирає в себе зайву вологу з повітря. Це буде перешкоджати розростання грибка.

  Профілактика появи цвілі на дерев’яній підлозі

  gribok na derevyannom polu – kak borotsya98 Грибок на деревяній підлозі – як боротисяДля профілактики утворення цвілі потрібно позбутися від підвищеної вологості в приміщенні

  Вивести грибок на підлозі в будинку або квартирі складніше, ніж запобігти його появі. Дерев’яні дошки рекомендується періодично обробляти антисептичними складами. При цьому необхідно наносити суміші не тільки на підлогу, але і на стіни, а також площа під плінтусом. Особливу увагу звернути на стики.

  Цвіль часто з’являється в приміщеннях, де знаходиться багато вологолюбних домашніх рослин. Щоб знизити ризик, варто створити комфортний мікроклімат в будинку. Приміщення повинні добре провітрюватися і опалюватися. Грибок рідко утворюється там, де нормальна гідроізоляція і вентиляція повітря.

  Для профілактичної обробки деревини використовуються склади на основі фтористого або кремнефтористого натрію. Ефективні препарати з амонієм або хлористим цинком. Рекомендується періодично обробляти розчинами стать та інші дерев’яні поверхні – для профілактики.

  Пліснявий грибок на дерев’яній підлозі може з’являтися з-за різних причин, але головними вважаються сирість, погана гідроізоляція і порушення циркуляції повітря. Від шкідливих мікроорганізмів слід позбавлятися при перших ознаках.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради