Опис крупноплідного томату Чемпіон ваги

Багато хто з садівників воліють вибирати для себе великі томати. Чемпіон ваги теж відноситься до таких сортів. Крім великоплідністю та вишуканого смаку, він відрізняється також врожайністю та іншими прекрасними характеристиками, що зазначене в описі продукту і неодноразово підтверджено відгуками тих, хто вже вирощував ці помідори на своїх ділянках.

opisanie krupnoplodnogo tomata chempion vesa16 Опис крупноплідного томату Чемпіон ваги

Опис сорту і особливості агротехніки

Томат Чемпіон ваги створений вітчизняними селекціонерами. На півдні може культивуватися на відкритій місцевості в саду. Але в середній смузі і регіонах північніше культури здійснюють посадку тільки в плівкових теплицях або парниках. Користується популярністю як у досвідчених томатоводов, так і у початківців городників.

Томатний кущ потужний, високорослий, індетермінантний, сягає 2-х м у висоту. Плоди округлі, трохи приплюснуті, червоного кольору в стадії зрілості. При нормуванні зав’язей можуть досягати ваги в 1 кг. Оболонка помідорів досить міцна, не тріскається.

Спочатку вирощують розсаду. Насіння висівають днів за 60-65 до переміщення томатів у грунт на ділянці. Формують кущі в 1-2 стебла з видаленням інших бічних відростків. Потрібно підв’язування рослин до міцних опорах.

Рада. Рослини томата потужні, тому на 1 м2 посівних площ рекомендується розміщувати не більше 3-х саджанців.

На фото можна подивитися, як виглядає зовні цей томат, а в розташованій нижче таблиці вказані основні його характеристики:

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (111-115 днів) Индетерми-нантный (до 200 см) Салатний Для теплиць і відкритих грядок 300-500 Теплиця – 15-18 кг, грядка – 14-15 кг Червоний. Великий, ребристе, з м’ясистою і соковитою м’якоттю, міцною шкіркою

Переваги і недоліки

Чудовий смак стиглих помідорів – основна перевага сорту. Особливо хороші вони для вживання свіжими, переробки на сік. Але садівники також використовують урожай для приготування різноманітних страв, томатної пасти, домашніх зимових заготовок.

Серед інших переваг цього томату садівники зазначають:

 • досить високу врожайність – до 5-6 кг добірних плодів з куща;
 • хорошу переносимість спекотної погоди;
 • стійкість до грибкових захворювань;
 • загальну невибагливість до умов вирощування;
 • великий розмір плодів.

Увага! Великоплідність томату – це не тільки його гідність, але і недолік, так як не дозволяє законсервувати помідори цілком.

Говорячи про недоліки томату, виділяють ще й не надто тривалий термін зберігання врожаю помідорів цього сорту. До мінусів можна віднести також необхідність обов’язкової підв’язуванні рослин та пасинкування томатних кущів протягом всього терміну вегетації.

opisanie krupnoplodnogo tomata chempion vesa17 Опис крупноплідного томату Чемпіон ваги

Відгуки про томаті від практикуючих садівників

Як це зазвичай і буває, не всі садівники залишаються задоволеними тим чи іншим сортом. Єва з Санкт-Петербурга, наприклад, кілька розчарувалася в ньому, вважаючи, що він більше підходить для краси, а не для їжі або заготовок. Але в більшості своїй городники дають цьому томату позитивні відгуки:

 • Наталі з Сергієва Посада сорт сподобався. І хоч посадила вона його вперше, отримала відмінний результат.
 • Олені з Харкова помідори сподобалися крупноплідність, врожайністю і дійсно гідним смаком.
 • Ганна з Москви назвала томат чудовим: урожайним, смачним, з цукристої м’якоттю. І більшість помідорів дозріли у неї на кущах.
 • Миколи з Тольятті сорт порадував великими і солодкими плодами, а також відсутністю особливих турбот при вирощуванні, що було відзначено і Валерієм з Рязані.
 • Чемпіон ваги – смачний і урожайний томат, заслужено завоював любов садівників. Але щоб виростити дійсно великі помідори, необхідно регулярно обривати пасинки і нормувати кількість зав’язей на кущах.

  Великоплідні помідори: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради