Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

В останні десятиліття японський стиль в інтер’єрі знаходиться на черговій хвилі популярності. Можливо, це пояснюється тим, що, на відміну від багатьох інших етнічних напрямків, японський дизайн досить простий в реалізації, оскільки не вимагає надто рясного і вишуканого декору, а також дорогих і екзотичних оздоблювальних матеріалів. Кімната в японському стилі являє собою дуже оригінальне і автентичний простір, наповнений витонченими нотками загадкової Азії і особливим філософським змістом.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni460 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Особливості японського стилю

Японський напрям в дизайні докорінно відрізняється від усіх інших східних і європейських інтер’єрних жанрів. Його основу становить дуже сувора і аскетична життєва філософія, що знаходить своє відображення в нестандартних планувальних рішеннях.

Інтер’єр в азіатському стилі сфокусований на мінімалізмі і прагнення до єднання з природою, тому йому чужі й надмірна химерність, і зайва розкіш. Основна увага приділяється створенню максимально відкритого і функціонального простору з мінімальною кількістю меблів і різних предметів побуту.

Характерні риси

Як правило, японські мотиви в інтер’єрі легко вловлюються з першого погляду. По-перше, для них характерна максимальна стриманість і простота, а по-друге — повна відсутність штучних, синтетичних матеріалів. Іншими важливими «інгредієнтами» стилю можна також назвати обов’язкове використання трохи приглушеного колірної палітри і особливого тематичного декору.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni461 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Примітно, що в традиційних японських будинках майже завжди повністю відсутні внутрішні капітальні стіни. Це пов’язано не тільки з особливим географічним розташуванням країни, сприяє досить частим природних катаклізмів, але і з особливим світоглядом японців, що базується на прагненні до пізнання себе і максимального зближення з природою.

Функціональне зонування житлових кімнат, як правило, здійснюється з допомогою різнорівневих підлог і стель. Також дуже часто застосовуються ширми і перегородки з дерев’яними або бамбуковими планками. При необхідності такі конструкції легко складаються і переміщуються, дозволяючи при мінімумі зусиль досить часто реорганізовувати простір.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni462 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Колірна гамма

Основна колірна палітра досить стримана.

Основними домінуючими тонами найчастіше виступають теплі і нейтральні природні кольори:

 • білий;
 • кремовий;
 • бежевий;
 • пісочний.

В обробці стін і стельової поверхні краще всього використовувати світлі піщані або світло-палеві відтінки, а ось при облицюванні підлоги можна віддати перевагу більш темним і насиченим коричнево-кавових тонах.

Серед акцентних відтінків в основному переважають невеликі вкраплення сонячно-жовтого і трохи приглушеного червоного кольору, однак використання будь-яких занадто яскравих і насичених тонів повинно бути строго лімітовано.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni463 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Обробка стін, стелі і підлоги

При внутрішній обробці будинку майже завжди використовуються матеріали виключно природного походження. Як виняток дозволяється застосовувати якісну імітацію. Наприклад, замість дорогої деревини на підлогу можна покласти більш бюджетний ламінат з виразним фактурним малюнком дерева, а в так званих «мокрих зон» (у ванній кімнаті, санвузлі) гармонійно буде виглядати керамограніт під дерево» або керамічна плитка.

Для покриття стін бажано використовувати шпалери з бамбука або паперу, хоча допускаються і деякі інші варіанти (наприклад, фарбування світлою матовою фарбою або облицювання дерев’яними прямокутними панелями). При бажанні одну зі стін можна виділити красивими фотошпалерами з зображенням заростей бамбука або гори Фудзіяма.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni464 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Стельова поверхня ніколи не буває занадто вигадливою і складною. Найбільш відповідний варіант — це використання простих натяжних конструкцій, забарвлених в тон стін.

Ще одна відмінна ідея — це застосування матового натяжної стелі з дерев’яними квадратними рамами. Останній спосіб вважається більш цікавим, особливо якщо доповнити його не надто яскравою вбудованим підсвічуванням і невеликими прямокутними вставками з матового скла.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni465 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Меблі

Типова для Японії меблі майже завжди характеризується особливим дизайном. В першу чергу вона відрізняється дуже компактними розмірами і майже повною відсутністю декору. У зв’язку з особливостями місцевого ландшафту і частими природними катаклізмами жителі Країни висхідного сонця з давніх часів не використовують у своїх оселях занадто громіздкі меблеві установки.

Зазвичай всі шафи, столи і ліжка виготовляються з місцевих порід деревини, наприклад:

 • кедра;
 • клена;
 • дуба;
 • бука.

Дещо рідше застосовується більш дорога деревина червоного дерева, темного горіха або чорного ясена.

Ліжко в японському стилі майже завжди максимально низька і широка. Їй не властива вигадлива декоративна різьба і елементи ковки.

Обідній стіл обов’язково має строгу прямокутну форму і невисокі дерев’яні ніжки. Замість стільців дуже часто застосовуються невеликі лаконічні табурети з м’якими сидіннями або декоративними подушками, виконаними з натуральних однотонних тканин.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni466 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Декор і штори

Як вже було сказано вище, для традиційного азіатського інтер’єру характерно невелика кількість декоративних елементів. Прикрасою стін зазвичай виступають прості і лаконічні картини із зображеннями різних птахів, тварин і пейзажів.

На відкриті ніші і полки досить часто встановлюються лаконічні порцелянові чи керамічні вази з квітучими орхідеями або сакурою. Не забороняється прикрасити інтер’єр і придатними кімнатними рослинами, наприклад витонченим деревцем бонсай або невибагливими фікусами. Для створення особливого затишку на підлозі можна розстелити традиційні для Японії рогожі або неяскраві однотонні килими.

Додатковими елементами декору можуть також виступати:

 • паперові або шовкові складні віяла з характерними національними мотивами;
 • старовинні самурайські мечі;
 • репродукції відомих гравюр (наприклад, Фуруяма Моромаса, Торії Киемото, Андо Кайгэцудо).

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni467 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

За текстильне обрамлення вікна найчастіше відповідають лаконічні панельні штори, які по суті представляють собою прості розсувні конструкції з двома абсолютно рівними полотнами тканин. Вони легко переміщаються по спеціальному багатошарового карнизу, завдяки якому на шторах ніколи не утворюються складки.

На відміну від багатьох європейських моделей, панельні штори повністю позбавлені декору. Їх пріоритетне завдання — м’яко розсіювати світло і створювати приємну, злегка затінену атмосферу. Згідно з багатовіковим традиціям такі штори виробляються виключно з натуральних тканин або бамбука, ротанга, джуту, пеньки.

Важливо зауважити, що сучасна інтерпретація стилю допускає деякі експерименти. Наприклад, дуже оригінально і красиво виглядають різні комбінації з легких тканин у поєднанні з більш важкими фактурними матеріалами. Що стосується колірного рішення, то найбільш доречні трохи приглушені, непомітні забарвлення з натуральної природної палітри.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni468 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Освітлення і вікна

Для створення красивого і чаруючого інтер’єру необхідно якомога більше природного денного світла. Рясне природне освітлення створюється за рахунок великих за розмірами вікон, які згідно з усталеним традиціям ніколи не завішують ні легкими локонами тюлевими фіранками, ні занадто щільними шторами.

Слід зауважити, що великі вікна не тільки максимально ефективно пропускають природне денне світло, але і забезпечують дуже тісний візуальний контакт з природою, особливо якщо східний інтер’єр оформляється у приватному заміському будинку. У денний час доби таку кімнату буде заливати яскраве сонячне світло, дарує відчуття безмежного єднання з природою.

До речі, віконні прорізи слід по можливості вибирати з натурального дерева, а не з імітує його пластику.

Що стосується штучних освітлювальних приладів, то для них характерні прості та лаконічні геометричні форми в поєднанні з дуже стриманим колірним і декоративним оформленням.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni469 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Оформлення різних кімнат

Традиційні японські інтер’єри багатьом здаються досить простими і легкими в реалізації, однак це не так. Якщо ви хочете у всіх тонкощах відтворити дивовижну атмосферу, властиву Країні висхідного сонця, необхідно не тільки мати дуже чітке уявлення про основні канони даного інтер’єрного жанру, але і також враховувати деякі специфічні особливості при оформленні різних за призначенням кімнат.

Кімната дівчинки підлітка

При створенні інтер’єру для дівчинки-підлітка необхідно враховувати інтереси юної власниці кімнати. Не варто забувати, що сучасна молодь досить часто захоплюється модними нарядами, тому насамперед необхідно дуже ретельно продумати всі системи зберігання.

Замість високого і громіздкого шафи найкраще облаштувати в стінах потаємні ніші для зберігання одягу й особистих речей. Ще один варіант — це встановити невеликий, але витягнутий у довжину шафа-купе з простими розсувними дверцятами.

Для візуального виділення спального місця дуже часто застосовується простий і лаконічний книжковий стелаж.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni470 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Якщо дівчинка захоплюється популярними японськими коміксами, то одну зі стін можна сміливо обклеїти ефектними фотошпалерами в стилі манга, графіті або аніме. За бажанням підлітка кімнату можна прикрасити різними молодіжними постерами з типовими для Японії фотографіями.

Зверніть увагу, що кімнату сучасної дитини складно уявити без ультрамодного та високотехнологічної техніки, тому обов’язково виділіть місце під музичний центр, домашній кінотеатр, ігрові приставки та інші модні гаджети.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni471 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Дитяча

Дуже цікаво і незвично виглядає дитяча кімната, наповнена східно-азіатськими мотивами. Враховуючи тягу цього стильового напряму до мінімалізму, в кімнаті дитини не повинно бути різних громіздких конструкцій і численних декоративних елементів.

Як правило, дизайн дитячої починається з вибору відповідної колірної палітри. Краще всього зупинити вибір на ніжних молочних або світло-персикових відтінках, хоча не забороняються і ніжні блакитні, лілові, рожеві і небесно-блакитні тони.

При виборі шпалер в японському стилі для стін необхідно пам’ятати про два основних правила. По-перше, вони повинні бути виконані виключно з матеріалів природного походження, а по-друге, замість нудних однотонних полотен дизайнери рекомендують вибирати шпалери з казковими азіатськими сюжетами.

Характерними рисами меблів є гладкі дерев’яні поверхні. Фасади дитячих шафок можуть бути також розфарбовані різними тематичними зображеннями.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni472 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Спальня

Всі східні спальні принципово відрізняються від більшості європейських інтер’єрів. В першу чергу вони налаштовують на особливий медитативний лад, тому характеризуються дуже спокійній і заспокійливою атмосферою.

Для обробки стін слід підбирати виключно стриману і спокійну колірну гамму. Використання великої кількості строкатих квітів категорично забороняється. Краще всього вибрати один або два контрастних відтінків (наприклад, дуже гармонійно поєднуються беж і венге, вершково-жовтий колір і колір темного шоколаду).

Як і інші кімнати, приміщення для сну важливо не перевантажувати зайвими деталями. Для меблювання варто використовувати просту меблі без химерних декоративних прикрас.

Ліжко в японському стилі обов’язково повинна бути максимально низькою і без складних декоративних деталей. Вкрай бажано, щоб вона була виконана з натурального дерева світло-коричневих або темно-шоколадних відтінків.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni473 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Постільні приналежності краще всього вибирати однотонні, хоча не забороняються натуральні тканини з простими і лаконічними зображеннями молодих стебел бамбука або квітучої сакури.

З меблів, крім ліжка, буде доречний велика дерев’яна скриня для зберігання різних речей чи не занадто громіздкий шафа-купе з простими розсувними дверцятами. Фасади шафи можуть бути прикрашені ієрогліфами або відповідними даного стилю флористичними сюжетами.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni474 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

В якості аксесуарів і предметів декору можна використовувати:

 • дерев’яні декоративні шкатулки;
 • витончені порцелянові вази;
 • різні скульптурні статуетки.

Також будуть доречні лаконічні абстрактні картини, що зображують типові для Країни висхідного сонця пейзажі.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni475 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Вітальня

Типова азіатська вітальня ніколи не надто рясніє яскравими і соковитими фарбами. Тут ніколи не зустрінеш яскраво-червоний диван або надто строкатий східний килим. Для неї характерні спокійні і теплі тони землі в поєднанні з благородними деревними відтінками, строгі чіткі лінії і прості лаконічні форми.

Повна відсутність яскравих фарб і численного декору дозволяють створити дуже заспокійливу і духовну атмосферу, яка налаштовує на тихе і спокійне проведення часу і глибокі медитативні роздуми.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni476 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

В обробці приміщення найчастіше застосовуються тільки натуральні матеріали, такі як дерево, пробка і бамбук. Стіни майже завжди пофарбовані світлою матовою фарбою або покриваються гладкими дерев’яними панелями природних деревних відтінків. Дещо рідше застосовуються екологічно чисті бамбукові шпалери з природними фактурами і не надто яскравими природними кольорами.

Підлоги найчастіше відбуваються полірованими дерев’яними дошками або пробкою. Вся меблі повинна бути як можна більш природно і легко.

При виборі м’яких пуфів і дивана віддавайте перевагу найбільш присадкуватим і компактним моделям кольору слонової кістки або темного шоколаду.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni477 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Кухня і їдальня

Так само як вітальня, азіатська кухня дуже оригінальна і автентична. Найчастіше вона оформляється у м’яких природних тонах. Базовими кольорами зазвичай виступають нейтральні перлинні і теплі коричневі відтінки, а в якості акцентів активно застосовуються різні зелені тони.

В обробці кухонного фартуха найчастіше використовується кам’яна мозаїка або керамічна плитка. Хорошим альтернативним варіантом може стати застосування модних останнім часом скинали із зображенням квітучої сакури або поетичних пейзажів.

Важливо зауважити, що матова скляна поверхня не тільки дуже органічно вписується в даний стиль, але і допомагає візуально трохи розширити простір, що особливо актуально для маленьких за площею міських квартир.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni478 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

До речі, щоб заощадити простір, вхідні двері в кухню можна замінити зручними розсувними конструкціями, званими в Країні висхідного сонця седзі. Вони являють собою дуже легку, що розділяє внутрішній простір перегородку, виготовлену з дерев’яного каркасу і матового скла.

Вся меблі, використовувана на кухні, має низькі ніжки, в тому числі і обідній стіл. Стільці в традиційних для Японії інтер’єрах майже ніколи не використовуються. Жителі Країни висхідного сонця споконвіку приймають їжу, сидячи на колінах на підлозі або на спеціальних подушках. Безумовно, сучасна адаптація стилю передбачає наявність стільців, але тільки вироблених з натуральних матеріалів і пофарбованих у природні деревні тони. Також вкрай бажано, щоб стільці були максимально низькими і без химерною декоративної різьби.

dizajjn komnaty v yaponskom stile: vybor oboev i krovati, dizajjn spalni479 Дизайн кімнати в японському стилі: вибір шпалер та ліжка, дизайн спальні

Відео

З цього відео ви дізнаєтеся, як оформити інтер’єр кімнати в японському стилі.

З цього відео ви дізнаєтеся про основні принципи оформлення інтер’єру в японському стилі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради