Японський стиль в інтер’єрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Оформлення жилих приміщень в стилі Країни Висхідного Сонця останнім часом набирає популярність. Японський стиль в інтер’єрі квартири, уособлює собою мінімалізм, природність і неповторний східний колорит, прекрасно підійде тим, хто віддає перевагу у своїй оселі атмосферу спокою і безтурботності.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma66 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Як і коли сформувався японський стиль

Культура Країни Висхідного сонця сформувалася в 16-17 столітті, в період розвитку капіталізму. Своєю самобутністю даний стиль зобов’язаний, по-перше, специфічним кліматичних умов, а по-друге — довгої ізольованістю Японії від решти світу.

З-за постійних землетрусів жителі Японії звикли будувати свої будинки, в основному, з бамбука. Житла були розбірними, щоб у випадку руйнування їх можна було легко зібрати заново. Клімат Японії відрізняється досить високою температурою і вологістю, тому будувати будинки з каменю було непрактично.

Країна Висхідного Сонця тривалий час була закритою, і цей фактор також наклав відбиток на дизайн будинків. Перебуваючи в оселі японця, можна одночасно відчувати почуття свободи через відсутність внутрішніх стін і відчуття захищеності, усамітнення.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma67 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Принципи японського стилю

Відмінними рисами стилю є функціональність, а також колірна контрастність.

Дизайн квартири в японському етностилі ґрунтується на наступних принципах:

 1. Лаконічність. Присутні тільки найнеобхідніші предмети меблів і кілька елементів декору.
 2. Відсутність яскравих фарб. Інтер’єр оформляється переважно в природних кольорах: білий, бежевий, коричневий, зелений, чорний.
 3. Штори. Являють собою прості щільні полотна з натуральних матеріалів.
 4. Єдність з природою. В оформленні проявляється за допомогою використання максимально можливої кількості природних матеріалів і кольорів.
 5. Простір і свобода. У будинках Японії не прийнято приміщення захаращувати меблями або предметами повинно бути максимум простору.
 6. Традиційна меблі. Являє собою низькі, часто без ніжок, конструкції в стилі мінімалізму.
 7. Аксесуари. Це можуть бути: японські вази, статуетки Будди, бонсаї. Однак перевантажувати ними інтер’єр не слід.
 8. Філософія. Японці вірять, що краса міститься у звичайних речах. Дизайну інтер’єру в цьому стилі притаманна загадковість і навіть незавершеність.
 9. Універсальність. Етностиль Японії підійде будь-якого приміщення, будь то заміський будинок або маленька квартира.

Дизайн квартири в японському стилі — це сміливе і нестандартне рішення. Тим не менш, незважаючи на свою простоту і аскетичність цей стиль вимагає певних знань в підборі колірного рішення і матеріалів для обробки.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma68 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Колірна палітра

Японський мінімалізм проявляється не тільки у відсутності захаращення приміщень зайвими деталями, але і в небагатій колірній гамі. Характерною рисою забарвлення інтер’єру є контрастність. Як правило, береться базовий колір (зазвичай пастельного відтінку), і до нього додається додатковий, більш темний колір.

Найпоширенішими поєднаннями базового і контрастного кольорів є:

 • білий і відтінок червоного дерева;
 • бежевий і колір темного дерева;
 • світло-рожевий і вишневий;
 • пісочний і чорний;
 • помаранчевий і білий.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma69 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Які можна використовувати матеріали

В Японії прийнято для обробки приміщень використовувати природні матеріали — бамбук, рисовий папір, натуральну деревину. Метал і пластмаса практично не використовуються із-за дефіциту покладів металів на японських островах.

Для обробки кімнати застосовують наступні матеріали:

 • темні і світлі сорти деревини (кедр, клен);
 • бамбук та очерет;
 • рогожка;
 • кам’яна плитка;
 • натуральні тканини (шовк, бавовна).

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma70 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Стіни і стелю

Стіни в японському будинку повинні бути однотонними. Допускаються традиційні елементи декору — малюнок або візерунок, віяла або картини, що відповідають стилю.

Для обробки стін можуть застосовуватися ротанг, рогожка, бамбук, рисовий папір або шпалери світлих тонів з природною текстурою. Важливо використовувати матеріали теплих пастельних тонів, яскраві і темні кольори не повинні домінувати в японському інтер’єрі.

Стеля повинен мати такий самий світлий відтінок, як і стіни. Краще всього використовувати натяжний стельове полотно. Стеля, як правило, має темні балки — поперечні або по периметру поверхні.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma71 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Підлога

Для підлогового покриття рекомендується вибирати дерев’яні дошки або кам’яну плитку. Лінолеум або паркет стелити не прийнято. Також у житлових приміщеннях на підлогу традиційно кладуть рогожу татамі — так називають мати з очерету, набиті рисовою соломою. Не слід забувати, що кути татамі практично не повинні стикатися — у японців це вважається поганою прикметою.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma72 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Вікна

У японських будинках замість звичних вікон прийнято використовувати спеціальні перегородки, зроблені з цупкого паперу. На японській мові такі конструкції називають сьодзьо. Але в міських квартирах зробити вікна як у справжніх японських будинках практично неможливо, тому для створення певної атмосфери можна використовувати штори. Фіранки в японському стилі являють собою щільно натягнуту тканину з бавовни або шовку, прикріплену до карнизу.

Забарвлення таких штор може бути однотонної або з малюнком у вигляді:

 • ієрогліфів;
 • гілочок сакури;
 • сонця.

Також можна прикрасити вікна шторами з бамбукових паличок або фіранками з рисового паперу.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma73 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Освітлення

Для джерел освітлення краще використовувати підлогові японські світильники, які називаються акарі. Такі лампи мають абажур, зроблений з рисового паперу і бамбука. Освітлення від таких ламп виходить м’яким і розсіяним, дозволяє очам відпочивати. Можна повісити і люстру, але вона повинна мати лаконічний і стриманий дизайн. Краще всього використовувати освітлювальний прилад у вигляді квадрата або прямокутника однотонного забарвлення.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma74 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Меблі

У будинках Японії не прийнято мати багато меблів у кімнаті встановлюється тільки найнеобхідніше. Гарнітур повинен бути виконаний в дизайні мінімалізму і виготовлений з природних матеріалів. Меблі обов’язково повинна бути низькою, як можна ближче до підлоги. Столи, стільці і ліжка або позбавлені ніжок, або можуть мати невелику висоту.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma75 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Розсувні двері і перегородки

Цікавою рисою в будинках японців є відсутність стін. Замість них використовуються спеціальні перегородки, зроблені з бамбука і промасленого паперу. Вони можуть забиратися і пересуватися по бажанню. За кольором вони повинні відповідати обробці стін і стелі. Перегородку можна прикрасити малюнком у дусі Сходу.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma76 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Текстильне оформлення

Як і всі складові японського інтер’єру, предмети текстилю також повинні бути виготовлені з натуральних матеріалів, таких як бавовна, шовк, льон і інших. Покривала, пледи, подушки потрібно підбирати у відповідності з вибраним стилем. Наприклад, на них можуть бути намальовані ієрогліфи, види гори Фудзі, пейзажі Японії. На стіни можна повісити панно з тканини в такому ж стилі.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma77 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Які декоративні деталі підійдуть для японського стилю

З допомогою предметів декору і аксесуарів можна створити певні акценти, допомагають створити гармонію і баланс в кімнаті. Ці предмети повинні мати яскраве забарвлення або малюнок. Розташовувати елементи декору прийнято в спеціальних нішах, званих токономе. Список найбільш популярних і доречних елементів декору:

 • картини і гравюри японських художників;
 • фігурки і статуетки з кераміки;
 • набір для чайної церемонії;
 • дерева бонсай та інші карликові примірники;
 • японські ліхтарі і вази.

Найбільш вигідно будуть виглядати речі, зроблені своїми руками з природних матеріалів (засушені рослини, гілки, каміння).

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma78 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Інтер’єр різних кімнат

Незважаючи на загальні риси, властиві японському этностилю — мінімалізм, лаконічність і природність, інтер’єри кімнат будуть відрізнятися в залежності від функцій тих або інших приміщень.

Спальня

Інтер’єр спальні повинен складатися тільки з необхідних меблів:

 • ліжко;
 • пара стільців;
 • світильник;
 • скриня для зберігання речей.

У місці для відпочинку не повинно бути зайвих речей, які не несуть в собі яку-небудь функцію. Вся меблі повинна бути низькою. Ліжко без ніжок або конструкція з матраца з жорстким каркасом.

Ліжко можна прикрасити подушками з шовку з намальованими ієрогліфами. Над ліжком прийнято вішати на стіну віяло або тематичну картину. Підлогу слід застелити татамі або, якщо немає такої можливості, покласти невеликий килимок біля ліжка. Також вітаються елементи декору з природних матеріалів.

У традиційній спальні японця не повинні бути яскраві, строкаті і соковиті кольори. Все в кімнаті має налаштовувати на відпочинок і розслаблення.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma79 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Вітальня

Являє собою простору, добре освітлену кімнату в стилі мінімалізму. З меблів у кімнаті повинні знаходитися столик для чаювання, низькі стільці, дивани біля стін. Для обробки стін, стелі і підлоги, треба використовувати природні матеріали: дерево, бамбук, корок.

Колірне рішення вітальні, як і у будь-якої кімнати в будинку, повинно бути природним і, в той же час, контрастним. В якості основного кольору можна взяти білий, світло-бежевий або коричневий, а контрастного — темно-коричневий, чорний або червоний.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma80 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Дитяча

До традиційного мінімалізму в кімнату для дітей слід додати більш яскраві деталі і фарби. З меблів можна поставити шафу-купе для зберігання іграшок та інших речей, низьку ліжко і зручний робочий стіл з хорошим освітленням. Можна поставити ширму для розмежування функціональних зон — навчальної та ігрової зі спальним місцем.

З елементів декору можна додати традиційні карликові дерева, статуетки, ікебани. Для прикраси стін підійдуть картини або гобелени. Однак, враховуючи що це дитяча кімната, строгий стиль можна розбавити зображеннями улюблених персонажів або фотошпалерами.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma81 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Ванна

Ванна кімната призначена для розслаблення і відпочинку від суєти, тому суворий, без яскравих фарб стиль Японії чудово підійде для цього приміщення. Для обробки стін слід підібрати світле забарвлення, а підлогу краще зробити темним, щоб надати приміщенню завершеність оформлення.

Важливо розмежувати за допомогою ширм функціональні зони:

 • місце для переодягання;
 • душова;
 • власне ванна.

Як ванни у Японії прийнято використовувати офуро — поглиблення прямокутної або овальної форми, повністю приховане в підлозі. Справжні офуро коштують недешево, тому можна замість неї поставити акрилову ванну з дерев’яною обробкою.

В якості освітлення можна використовувати кілька світильників з м’яким, розслаблюючим світлом.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma82 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Їдальня і кухня

Кухня і їдальня в Японії знаходяться в одній кімнаті. На кухні тільки готують їжу, тому в ній розташовуються тільки кухонні шафи та побутова техніка для готування.

В зоні їдальні знаходиться низький стіл зі стільцями, які можна замінити циновками для сидіння.

Сама кухня може бути оформлена в світлих або темних тонах. Не слід забувати і про традиційному мінімалізмі. Для обробки кухні слід використовувати тільки природні матеріали. В якості світильників треба вибрати люстри геометричної форми. На кухні в японському стилі також вітається велика кількість рослин: бонсай, орхідеї, гілки сакури.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma83 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Окремої згадки заслуговує японська посуд. Оскільки в Японії чотири яскраво виражених пори року, існує чотири види посуду, розділені за кольорами, згідно з сезонами.

Основні кольори «сезонної» посуду:

 • зима — білий, сірий, синій, темно-коричневий;
 • весна — зелений, червоний, блакитний, жовтий, білий;
 • літо — зелений, синій, блакитний, чорний;
 • осінь — коричневий, зелений, жовтий, помаранчевий, чорний.

Посуд може бути повсякденного або у вигляді сервізу для свят. Також вона розрізняється за формою і функціональністю.

Список обов’язкових предметів посуду, наявних у кожному японському домі:

 • ван — чаша з кришкою, призначена для перших страв;
 • хати — для других страв, не такі глибокі, як ван, але ширше і більше;
 • тяван — чаша для чаю циліндричної форми;
 • катакути — чаша з носиком для соусів, оцту або саке;
 • тяцу — блюдце на високій ніжці, призначене для гарнірів;
 • добин — заварні чайники;
 • бон — підноси круглої або квадратної форми.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma84 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Передпокій

Відрізняється від інших приміщень тим, що часто не має вікон. Зазвичай передпокій оформляється в більш темних тонах, ніж вітальня. Для обробки використовуються дерев’яні або кам’яні матеріали.

Меблів повинно бути по мінімуму: диван, шафа-купе для верхнього одягу і дзеркало в стилі мінімалізму. Для декору підійдуть вази з тематичним малюнком, невеликі дерева і картини з зображеннями природи.

yaponskijj stil v interere kvartiry: sovremennyjj dizajjn pomeshhenijj v dukhe minimalizma85 Японський стиль в інтерєрі квартири: сучасний дизайн приміщень в дусі мінімалізму

Відео про облаштування квартири

У цьому вигляді розповідається, як облаштувати квартиру в стилі Країни Висхідного Сонця.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради