Як часто проводять прибирання на території ділянки установи освіти

Чистота в школах і дитячих садах – обов’язкова умова для того, щоб діти не хворіли і почували себе добре в стінах навчальних закладів. Тому прибирання територій освітніх закладів проводять часто, дотримуючись певних правил. До деяких робіт залучають дітей, але це строго регулюється законом.

Прибирання в загальноосвітніх закладах за СанПиН

У школах і дитячих садах порядок наводять щодня, кілька разів на день. Для кожного виду приміщень і для ділянки навколо будівлі є свої правила. Існує інструкція, загальна для всіх навчальних закладів, затверджена в Санпін – санітарно-епідеміологічних правилах і нормативах.

Щоденне прибирання

kak chasto provodyat uborku na territorii uchastka uchrezhdeniya obrazovaniya172 Як часто проводять прибирання на території ділянки установи освітиЩоденне прибирання в класах роблять технічки, закон забороняє залучати для цього дітей

Інструкція по прибиранню приміщень в школі по Санпін диктує правила всім навчальним закладам. Щоденне прибирання в класах і коридорах проводиться наступним чином:

 • Підлоги в коридорах та аудиторіях миються після занять.
 • Відро для сміття виноситься теж після завершення уроків.
 • Поверхні парт, стільців миються дезінфікуючими засобами.
 • Дезінфікуються стіни, підвіконня і батареї.
 • Вода для технічних цілей набирається у спеціально призначеній для цього раковині.
 • Туалети обробляються сильнощелочными розчинами.
 • На перервах класи провітрюються.

Спортзал прибирається щодня. Навчальний інвентар часто використовується і брудниться. Його бажано протирати після одного або кількох уроків. Мати обробляються мильними засобами або розчином соди.

Перед кожним заняттям показано 10-хвилинне провітрювання. Застояне повітря в спортзалі погано позначається на самопочутті учнів при фізичних навантаженнях.

Дитячі садки

kak chasto provodyat uborku na territorii uchastka uchrezhdeniya obrazovaniya173 Як часто проводять прибирання на території ділянки установи освітиВ дитячому садку правила Санпін ще суворіше. У маленьких дітей поки немає повністю сформувався імунітету, а разом з тим вони цікаві і неакуратні, тому дезінфікувати приміщення треба часто. Прибирання в садах проводиться згідно з певними правилами.

Наведемо деякі з них:

 • Вологе прибирання проводиться після денного сну і кожного прийому їжі. Столи, стільці, інше обладнання протирають вологою ганчіркою.
 • Клейонки, які підкладають під простирадло в ліжко, ретельно миють мильною водою після кожного використання.
 • Тканинні нагрудники стираються кожен день.
 • Іграшки ополіскують у маркованих ємностях. М’які іграшки стираються в міру забруднення.
 • Якщо в приміщенні групи є килим або килимове покриття, то воно пылесосится, а після чиститься щіткою щодня.
 • Раз в тиждень або по мірі забруднення міняється постільна білизна.
 • Вода для технічно цілей набирається під окремим краном.
 • Унітази та горщики, як раковини і ванни, дезінфікуються сильнощелочными засобами щодня.

Генеральне прибирання

kak chasto provodyat uborku na territorii uchastka uchrezhdeniya obrazovaniya174 Як часто проводять прибирання на території ділянки установи освітиГенеральне прибирання по Санпін виконується раз на місяць, з застосуванням миючих дезінфікуючих засобів. Вона повинна проводитися за відсутності дітей.

При генеральному прибиранню в школах і садках проводяться наступні дії:

 • Вікна миються зовні і зсередини не рідше двох разів на рік, або по мірі забруднення.
 • Світильники чистяться не рідше двох разів на рік.
 • Щомісячно проводиться очищення вентиляційних решіток.
 • Поверхні аудиторій і класів ретельно дезінфікуються у всіх важкодоступних місцях.
 • Відсуваються предмети меблів, і поверхню за ними миється.
 • Штори, тюль стираються.
 • Хімчистка килимів та килимових покриттів, якщо вони є, проводиться щорічно.

Всі ремонтні роботи та профілактичний захист від гризунів і комах організуються відсутність дітей.

В періоди епідемічних захворювань навесні і восени приміщення додатково дезінфікуються.

Прибирання прилеглої території

Прибирання території біля шкіл і дитячих садів проводиться в 8 годин ранку, а подальші дії спрямовані на підтримання чистоти. В залежності від погодних умов і пори року технічні працівники займаються прибиранням з різною періодичністю.

Зимовий час

kak chasto provodyat uborku na territorii uchastka uchrezhdeniya obrazovaniya175 Як часто проводять прибирання на території ділянки установи освітиТовстий шар снігу прибирають плужно-щітковим снігоочисником

Взимку порядок на прилеглих територіях наводять з 1 листопада по 15 квітня. Роботи, насамперед, включають щоденне прибирання снігу, позбавлення від полою і посипання пішохідних доріжок речовинами проти ожеледиці.

Свіжовипавший сніг зрушують в купи не менш 3 разів у добу, а під час сильного снігопаду кожні 3 години. Якщо видався безсніжний день, то територію підмітають тільки один раз в добу. Дахи, водостічні канали і каналізаційні люки відчищають від полою і снігу кожні 2 дні.

Урни спустошують 2 рази в день, а миють їх щотижня. Протирати покажчики та номерні знаки необхідно два рази в сезон або в міру забруднення.

Якщо прибирання снігу проводиться спеціальними машинами, то шар до 2 см прибирають щіткою, а при більшій товщині – плужно-щітковим снігоочисником.

Сніг зрушують з тротуарів і доріжок по бордюру у купи, які не повинні перевищувати метр у висоту.

Літній час

kak chasto provodyat uborku na territorii uchastka uchrezhdeniya obrazovaniya176 Як часто проводять прибирання на території ділянки установи освітиДіти допомагають прибирати територію біля школи тільки під час суботників

Річна прибирання проходить з 15 квітня по 31 жовтня. В цей період на прилеглих територіях садів і шкіл проводять ремонт покриттів, фарбування різного роду споруд та обладнання – альтанок, лавочок, дитячих майданчиків і огорож. Здійснюють догляд за деревами, газонами та чагарниками.

У дні без опадів територію підмітають один раз на добу, а в дощову погоду 2 рази. Так само, як і взимку урни спустошують 2 рази в день, протирають 2 рази в місяць. Територію миють 3 рази за літній сезон. Покажчики протирають 5 разів за сезон.

Прибирання газонів від сміття і листя виробляють кожні 2 дні. Траву та чагарники підстригають близько 5 разів на сезон. Газон прочісують гострими граблями в період підвищеної забрудненості – навесні і восени.

У літні дні без опадів газон і інші насадження на території ділянки поливають кожну добу – у вечірній або ранковий час.

Прибирання силами учнів

kak chasto provodyat uborku na territorii uchastka uchrezhdeniya obrazovaniya177 Як часто проводять прибирання на території ділянки установи освітиПід час чергування учні тільки миють дошку і виносять сміття

Відповідно до законодавства РФ про добровільну працю, школяр не повинен залучатися до суспільно-корисних робіт, без його згоди і згоди батьків. Виняток становлять заходи, включені в навчальний план, наприклад, чергування.

Чергування – це нескладна робота, під час якої учень протирає дошку після кожного заняття, виносить сміття і поливає квіти. Всередині класу формується список, з якого щодня призначається черговий.

За правилами педагогіки залучати школярів до праці потрібно для виховних цілей. Учень на особистому досвіді розуміє, що чистота і порядок в класах – заслуга старань технічних працівників, починає цінувати і поважати чужу роботу. Навіть розробляється законопроект щодо введення суботників у категорію обов’язкових суспільно-корисних робіт.

Перед проведенням прибирання на території навчального закладу силами школярів, викладачі зобов’язані провести інструктаж і забезпечити дітей інвентарем та засобами захисту.

Але в проведенні прибирань силами учнів є нюанси. Іноді батьки не знають, що учні не повинні залучатися до миття туалетів та коридорів. Для цього в загальноосвітній установа наймають технічок. Також закон про охорону праці категорично не допускає залучення учнів шкіл для миття вікон.

Миття вікон відноситься до розряду небезпечних робіт на висоті, якими займаються навчені працівники зі спеціальним обладнанням та огородженнями. Загальноосвітній заклад не має права примушувати мити вікна викладачів, технічок і, тим більше, учнів – це незаконно.

Загальноосвітні заклади і сади суворо дотримуються правила Санпін.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради