Як відіпрати полинявшую річ: виварювання, замочування

З часом одяг гірше виглядає після прання: розтягується, вигоряє або навіть линяє. Іноді господиня не знає, як відіпрати полинявшую річ, вивести плями і що зробити краще, якщо нова білизна злиняло при пранні. Вивести подібні плями досить складно, але реально. Є ряд зручний і практичних способів реанімування одягу.

e3cee394ab95ab3a2ccae297957ea57d Як відіпрати полинявшую річ: виварювання, замочування

Чому тканина линяє?

Існують правила догляду за всіма речами. Вони вказуються виробниками на бирках, розташованих з внутрішньої сторони виробів. Навіть дотримання температурного режиму прання може призвести до того, що улюблена блузка злиняє. Це відбувається тому, що виробники можуть використовувати неякісні барвники, слабко їх закріпити або нанести надлишок. Іржею може линяти неякісна фурнітура: гудзики, заклепки та інші металеві елементи декору. Наявні забруднення внаслідок неякісної прання можуть просто розмиватися. Фарбування білих речей відбувається через поєднання з кольоровими.

Чи можна виправити полинявшую річ?

Перша думка, яка приходить в голову при такої неприємності — хімчистка. Але пропонується багато простих способів. Якщо річ злиняла, варто повторно випрати, поки вона не висохла. При цьому можна використовувати магазинні засоби (відбілювачі, білизну, плямовивідники, відновники кольору), а також домашні способи з застосуванням суміші крохмалю, мила, солі і лимонної кислоти, розчини перекису водню або нашатирю, а також соду. Потім обов’язково робити повторну прання в машинці.

Спосіб перший — виварювання (кип’ятіння)

2a28247647779623d3b30cacc1381377 Як відіпрати полинявшую річ: виварювання, замочуванняМетод відбілювання підійде тільки для світлих однотонних виробів.

Цей метод застосовується, щоб видалити складні для виведення плями з білого одягу. Він допоможе відбілити полинявшую річ, прибрати полинявшие плями. Якщо злиняла біла річ, потрібно:

 • Взяти ємність (емальовану каструлю або відро), дерев’яну лопатку або щипці для помішування білизни.
 • Налити трохи більше половини ємності води кімнатної температури.
 • Покласти господарське мило для виварювання. Помішуючи, повністю розчинити його. Якщо потрібно відбілити до мила варто додати 15 г соди або 100 мл пероксиду + 10 мл нашатирного спирту на 5 л води. Можна замінити магазинним засобом.
 • Укласти речі і розправити з рівномірним зануренням у воду з температурою — 30-50 °C.
 • Періодично помішуючи білизна, дочекатися закипання води. Зменшити нагрів до мінімуму.
 • Кип’ятити речі час, подбираемое за типом тканини: вироби з тонких тканин виварюють до 30 хв., з щільних — до 2-х годин. Обов’язково періодично помішувати, щоб уникнути прилипання білизни до дна ємності.
 • Після кип’ятіння вимкнути нагрів і дати білизні охолонути.
 • Прополоскати вручну або за допомогою пральної машини.
 • Виварювати можна тільки речі з натуральних тканин (льону, бавовни) білого кольору і світлих відтінків без мережив і фурнітури. Метод ефективний, якщо злиняло білизна.

  Спосіб другий — замочування

  b25013282e2b746b11e7a8f181e9e528 Як відіпрати полинявшую річ: виварювання, замочуванняПеред пранням рекомендується залишити одяг побути в рідині.

  Це підготовчий етап процедури прання, який допоможе якісно прати речі. Підходить для делікатних речей. Для цього потрібно:

 • Відсортувати речі по вигляду тканини і ступеня забруднення. Линяють речі відкласти окремо.
 • Для замочування використовувати емальований таз, пластикову миску і іншу ємністю достатньої місткості, щоб речі рівномірно занурилися і були покриті водою.
 • Налити теплу (близько 40 °С) воду. У холодній воді замочують полинявшее біле білизна.
 • Насипати засіб для видалення плям у достатній кількості (зазначеному виробником на упаковці або згідно з рецептом). Дочекатися повного його розчинення. Замінити магазинну засіб можна 100 мл нашатирю на 5-7 л води.
 • Закласти у підготовлений розчин отсортированную одяг і залишити на певний час. У теплій воді замочують на 3 години, у холодній — на ніч, в нашатыре — не більше 2-3-х годин.
 • Випрати вручну або в пральній машині.
 • Засоби для прання

  Магазинні 25c27ec19ee3fee56284cc4036c4bdcc Як відіпрати полинявшую річ: виварювання, замочуванняПокупної препарат здатний реанімувати пігмент на виробі.

  Виробники побутової хімії пропонують широкий вибір засобів, щоб вивести полинявшее пляма. Ось деякі з них:

  • Кисневі плямовивідники не токсичні для людини, зводять плями без загрози зіпсувати тканину, допомагають відновити колір виробу, видалити плями з кольорового одягу.
  • Перекис водню, яка продається в аптеках. Її використовують разом з порошком і застосовують спосіб «замочування». Вона додасть колишній вигляд білій кофті, футболці, шкарпеткам, дозволить відбілити полинявшую білу річ або вивести полинявшее пляма з білого вироби.
  • Спеціальні пасти і гелі для виведення плям. Способи застосування зазначаються на упаковках. Добре допоможуть, якщо злиняла кольорова річ.
  • Відновники кольору. Дозволяють повернути колір одягу в домашніх умовах.

  Підручні

  Якщо злиняло плаття або кофта, врятувати ситуацію здатні такі методи:

  • Замочування на 15 хв. в 2 л відфільтрованої заварки міцного зеленого чаю. Для видалення плям, що залишилися світлими, використовують сіль. Засипають продукт на 15 хв, потім перуть звичайним способом. Допомагає виправити чорно-білий одяг.
  • Відбілювання. На 2 л гарячої води буде потрібно 1 ст. л. соди, 1 ст. л. пероксиду. Замочити білизну на 10 хв, потім випрати. Дозволяє звести плями на білих виробах.
  • Натерти 1 ст. л. господарського мила, перемішати з 1 ст. л. картопляного крохмалю. Окремо зробити розчин з 1 ст. л. лимонної кислоти і 0,5 ст. л. солі в 150 мл води. Додати мило з крохмалем. Нанести цю суміш на пляму із зворотного боку виробу і залишити на ніч, потім випрати. Допомагає видалити плями з кольорового одягу.

  Інші варіанти розв’язання проблеми

  Щоб кольорові речі не полиняли, перед пранням замочити їх у розчині кухонної солі на пару годин. І все ж, якщо злиняла річ при пранні, можливо виріб «реанімувати»: пофарбувати в інший колір, закрити пляма термонаклейкой, аплікацією, декоративною фурнітурою. Достатньо зайти в магазин і придбати відповідний декор або фарбу для тканини.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради