Як раскислить грунт на своєму городі

kak raskislit pochvu na svoem ogorode8 Як раскислить грунт на своєму городі

Кислий грунт – проблема багатьох городників, з якою стикаються власники дачних ділянок і городів. Нейтральна і слабокисла кислотність грунту необхідна для хорошого врожаю. Але що робити, якщо грунт далека від нормальних показників? Як раскислить грунт – завдання не складна, головне, треба знати, як правильно це зробити.

Який грунт краще овочі

Підвищені показники pH (так визначається кислотність ґрунту) впливають на агротехнічні характеристики та можливість правильно вирощувати на своїх ділянках ті чи інші овочі. Всі городні культури по відношенню до кислотності грунту діляться на 4 групи:

 • Овочі, які не люблять кислий грунт. До цієї групи відносяться всі види капусти, буряк, перець, цибуля, селера, спаржа;
 • Рослини, які воліють слабо-кислий землю – боби, горох, квасоля, огірки, кабачки, диня;
 • Культури, які добре переносять помірну кислотність – томати, гарбуз, морква, ріпа, редька;
 • Рослини, які добре миряться з кислими ґрунтами – щавель, картопля, цикорій.
 • kak raskislit pochvu na svoem ogorode9 Як раскислить грунт на своєму городі

  Визначення кислотності ґрунту

  Існують певні ознаки кислого грунту. Найпростіший спосіб перевірити кислотність – подивіться, які бур’яни ростуть на вашій ділянці.

  • На кислому землі ростуть лютик, хвощ, подорожник, дикий щавель, кульбаба, конюшина;
  • Якщо pH нейтральний – побачите осот, мати-й-мачуха, пирій;
  • Лужну грунт люблять мак і березка польова.

  Визначити, кисла у вас грунт на ділянці можна іншими способами.

 • За допомогою лакмусового папірця, яку купують в будь-якому садівничому магазині. Опустіть папірець в розчин з грунтом вашої ділянки і потримайте її там деякий час. При зміні кольору лакмусового папірця, порівняйте її з доданим еталоном.
 • Візьміть невелику жменю землі з вашої ділянки і полийте її столовим оцтом. Слабке шипіння і невеликі бульбашки говорять про нейтральному pH грунту або невеликій кількості лугів. Відсутність реакції говорить про підвищеної кислотності.
 • Покладіть в стакан 5 листочків смородини, вишні або черемхи, залийте окропом. Після охолодження настою насипте туди підготовлений зразок грунту. Зміна кольору настою на червоний говорить про кислому грунті, синій колір – про слабокислою, зелений – про нейтральної кислотності грунту.
 • В стакан виноградного соку додайте трохи землі з городу. Якщо сік змінить забарвлення і протягом тривалого часу на його поверхні буде залишатися бульбашки, значить у вас нейтральна кислотність.
 • Красиві картинки на Новий рік Свині 2019! Тут можна завантажити на робочий стіл

  Як раскислить грунт – що робити ?

  Якщо грунт кисла, то її необхідно перетворити в нейтральну. Роблять це за допомогою певних речовин. Важливо дотримуватися певних пропорцій і правильної періодичності. Застосовують такі народні засоби:

 • вапнякову (доломітове) борошно,
 • гашене і негашене вапно,
 • крейда,
 • деревну золу,
 • сидерати,
 • яєчну шкаралупу.
 • Важливо знати, грунт з різним механічним складом вимагає різних норм розкислювачів. Норма витрати доломітового борошна (вапняку) на 1 кв. м:

  • для піщаного ґрунту потрібно 200-250г;
  • на супіщаному грунті – 250-350 г;
  • на суглинках і глині – до 500 р.

  Професіонали-городники рекомендують для нейтралізації pH брати доломітове борошно, ефективні якої речовини, близькі за складом до природи. Повну дозу вапна вносять, якщо

  • суглинки і глинистий грунт – 1 раз на 8 років;
  • піщана земля – не частіше 1 разу в 6 років;
  • важкі глинисті грунти, норма внесення вапна збільшується в 2 рази. Причому повну дозу вносять 1 раз в 5 років.

  В екстрених випадках, якщо рослина вже висаджено, але погано росте, а аналіз грунту показав підвищений pH, ситуацію можна виправити, вносячи вапняне молоко. Візьміть 100 г крейди, розведіть його в 10 л води. Отриманим розчином поливають рослину під корінь. Приблизно через 2 тижні рослини оживають і продовжують нормально розвиватися.

  Навесні вапнування проводять в той момент, поки грунт не зовсім відтанула, в крайньому випадку за 2 тижні до посіву під неглибоку перекопування.

  При взаємодії з водою негашене вапно сильно розігрівається, «закипає», можливі опіки! Особливо небезпечне потрапляння її на обличчя і в очі! Тому будьте гранично обережні і уважні!

  Зола є максимально ефективною на піщаних, супіщаних ґрунтах і торфовищах. При цьому норма витрати складає 250 г на 1 кв. м. Вносять її навесні або восени при перекопуванні землі, тому що вона швидко розчиняється у воді. Вона дає лужну реакцію і несе рослинам додаткове харчування. Хоча багато вважають, розкислення з допомогою золи не дуже ефективний метод.

  Що подарувати на Новий рік — ідеї подарунків коханим жінкам, чоловікам, що зробити своїми руками, солодкі подарунки

  Вапнування ґрунту краще проводити одночасно з осіннього перекопування ділянки. Спочатку доломітове борошно або вапняк розкидають поверх землі, а потім перекопують на глибину багнета лопати. Влітку, в результаті підживлень рослин або їх мульчування, відбувається зниження кислотності. А проводячи підгодівлю мінеральними добривами, навпаки, багато з них підкислюють грунт.

  kak raskislit pochvu na svoem ogorode10 Як раскислить грунт на своєму городі

  Сидерати для кислого грунту

  Не варто забувати і про сидерати. Застосовуючи їх на ділянці, ви вбиваєте відразу двох зайців. По-перше, з їх допомогою розкислює грунт, по-друге, сидерати є цінним і безкоштовним добривом.

  Як раскислить грунт з допомогою сидератів? Досвідчені городники стверджують: всі сидерати в якійсь мірі нейтралізують кислотність. Вам допоможуть рослини з сімейства хрестоцвітних – боби, квасоля, горох, люпин, вика, люцерна, буркун, конюшина. Вони невибагливі, добре переносять кислу грунт, збагачують її азотом, і одночасно борються зі шкідниками і хворобами рослин. З усього сімейства бобових для зниження кислотності добре працює лядвинец рогата або фацелія, це швидкорослі рослини, добре відлякують шкідників.

  Застосовуючи сидерати на ділянці, ми незабаром помітите, що їх застосування набагато вигідніше, ніж проведення вапнування.

  kak raskislit pochvu na svoem ogorode11 Як раскислить грунт на своєму городі

  Яєчна шкаралупа

  Деякі городники для розкислення грунту і підживлення мікроелементами застосовують яєчну шкаралупу. Можливо, це виправдано, так як шкаралупа яєць на 92-95% складається з карботанов кальцію. Він засвоюється практично повністю (так як вже проходив синтез в організмі птиці з органічного у неорганічний кальцій).

  Кальцій, що міститься в шкаралупі, допомагає зменшити кислотність грунту і допомагає рослинам засвоювати азот. Для розкислення грунту заготовлену шкаралупу подрібнюють і розсипають по землі. Вносити таке добриво можна протягом усього сезону, але найкращим часом вважається осінь, коли проводять предзимнюю перекопування грунту.

  Для поліпшення pH необхідно вносити 0,3 -1 кг подрібненої шкаралупи на 1 кв. м. Для відомості: щоб отримати 1 кг шкаралупи необхідно нагромадити 100 яєчних скорлупок.

  Кімнатна Азалія — догляд за квіткою в домашніх умовах, пересадка, розмноження і боротьба з хворобами

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради
  Залишити відповідь

  ×
  Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
  Спасибі, я вже з Вами!