Як прищепити своїй дитині любов до читання книг

Всі або майже всі знають, наскільки добре і приємно насолодитися читанням хорошої книги. Але не секрет що не всім діткам подобається процес навчання читання. Тому розглянемо деякі поради батькам того, як прищепити дитині любов до читання?

Адже читання може надати глибоке вплив на життя дітей, як у стінах школи, так і за її межами. Читання допомагає розвивати більш широкий словниковий запас, вивчити мову. Воно також забезпечує свого роду «втеча» від рутини, будучи відмінним способом для дітей, щоб відпочити і розслабитися.

Хоча багато батьків визнають переваги читання, але змусити дітей полюбити його вкрай складно. Відволікання, такі як відео — ігри, соціальні мережі або навіть ігри на відкритому повітрі дуже популярні види розваги серед дітей. З-за цього читання поступово відходить на задній план.

Як зацікавити дитину читанням

1). Для того щоб привчити малюка до читання, необхідно розвинути в ньому інтерес до процесу пізнання. В першу чергу, для дитини потрібно вибирати відповідні книги. Є ряд загальних вимог до дитячої літератури:

  • Зміст доступній для дитини інформації. Вона повинна відповідати середовищі, в якій він виховується.
  • Відповідність книг віку і розумовому розвитку дитини.
  • Задоволення потреб дитини в читанні.
  • Наявність у книг красивого оформлення, яскравих ілюстрацій, великого зрозумілого шрифту.

Так, зовсім маленькій дитині підійдуть книги з щільними картонними сторінками і великими малюнками. Це можуть бути казки, віршики. А дитині постарше вже підійдуть тонкі книги на різну тематику. Бажано, щоб дитина міг прочитати книжку за раз. Підлітка можуть захопити енциклопедії, детективи, фантастика.

200be54710de6ab6b2a9fb5eff97d09a Як прищепити своїй дитині любов до читання книг

2). Можна спробувати допомогти дитині знайти свою улюблену книгу або улюблений жанр. Батько дуже скоро зрозуміє переваги своєї дитини, якщо кожен день буде читати з ним різні дитячі книги. Улюбленими можуть стати книги про тварин, казки Р. Х. Андерсена, або видання Н. Носова.

Коли улюблена книга знайдена, батьки поселяється надія, що коли-то дитина прочитає цю книгу сам. А поки можна читати діалоги улюблених героїв разом: ділити ролі між дорослим і дитиною.

3). Цю улюблену книгу потрібно залишати для дитини на видних місцях, будь то письмовий стіл або тумбочка біля ліжка. Спочатку дитина буде просто перегортати книгу, розглядати красиві картинки в ній. А пізніше у нього може виникнути бажання прочитати улюблений вірш самому.

Поради батькам як прищепити дитині любов до читання

Дуже важливо почати читання з самого народження. Спочатку звук вашого голосу буде пробуджувати в дитині впевненість, спокій. Таким чином, у малюка виникне асоціація: батько-безпека-книга.

Створіть «куточок«, присвячений читання — невелике затишне місце, яке має бути м’яким і зручним.

При читанні казок, віршиків спробуйте вибрати правильну інтонацію, без будь-якої інтерпретації. До речі, на дітей справляє гарне враження зміна голосу при читанні і озвучення різних персонажів книги або відповідна міміка і жести.

Кожен сеанс читання може тривати від п’яти до п’ятнадцяти, двадцяти хвилин. Все залежить від віку. Краще менше та якісніше, ніж «загнати» малюка читанням.

7116c18472bcbfa0c9b079ec5ebd3d70 Як прищепити своїй дитині любов до читання книг

Не припиняйте читати своїм дітям, коли вони вчаться читати самостійно. Просто тому, що вони самі вчаться читати, не означає, що ви повинні припинити читання. Ваше читання навіть у міру їх дорослішання раніше важливо для них.

Звичайно, коли діти вчаться читати, то починаються з коротких простих книг. Тоді як ви все ще можете читати їм більш довгі історії, розповіді, казки. Це дозволить їм дізнатися про більш складної лексики.

Створіть звичку читання на ніч. Читання щовечора «постільних» дитячих історій створює звичку, до якої діти швидко звикають. Так як це допомагає їм заспокоїтися після напруженого дня.

Що потрібно і чого не варто робити

Потрібно показувати дитині на особистому прикладі, що читання — це задоволення. Якщо дитина побачить, що не один вечір батьки проводять за читанням улюбленої книги, а багато, то звичка читати в ньому легше вкорениться.

Слід дозволяти дитині читати те, що йому подобається. Найголовніше, щоб у будинку було достатньо книг, і дитина міг би зробити вибір. Це важливе правило для тих, хто думає, як привчити дитину до читання

Потрібно подбати, щоб книги були в яскравих обкладинках. Такі книжки захоплюють, викликають дитячий захват, розвивають його фантазію.

c09e498e443d89ddc9ea786413c3de18 Як прищепити своїй дитині любов до читання книг

Можна ходити з дитиною в книжкові магазини, де він зможе познайомитися з різними книгами, відчути їх запах.

Світ книг відкриває читачеві все саме цікаве і прекрасне, що відбувалося і відбувається в житті видатних людей різних часів і епох. Потрібно переконувати дитину в цьому, частіше читаючи що-небудь разом з ним.

Діти люблять проводити своє дозвілля в компанії батьків. Тому можна навіть ставити міні-спектаклі по знайомих казок. Всі члени родини можуть бути задіяні в ляльковому театрі. А дитина буде зачарований тим, як його тато чудово змінює голос і входить в роль.

Не треба примушувати дитину дочитувати до кінця книгу, яка йому не по душі. Краще дозволити йому заглибитися в читання нової книжки. Можливо, вона сподобається йому більше.

Якщо дитина дуже любить комікси, не варто його повністю обмежувати в їх читанні. У книжковому магазині можна дозволити дитині вибрати комікс на свій смак, а потім купити йому пізнавальний журнал кшталт «Мурзилки». Перший журнал дитина обов’язково прочитає сам, а другий журнал слід читати разом з ним.

Чого не варто робити – так це ставити дитині умов. Якщо дитина буде сприймати читання як покарання, це відіб’є у нього всякий інтерес.

Висновок

Щоб зацікавити дитину читанням його слід починати знайомити з книгами в самому ніжному віці. Для того щоб прищепити дитині звичку читати, від батьків потрібно лише трохи терпіння і чуйного керівництва.

Адже до кожного малюка потрібно застосовувати різні методи навчання. І дуже скоро, увійшовши в кімнату дитини, вони знайдуть його схиленим над книгою і захоплено читають.

Пам’ятайте також про заохочення дитинці і похвали, показуючи їй своє захоплення та свою гордість.

Пропоную подивитися це відео, з якого ви також зможете почерпнути для себе корисну інформацію.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради