Як прибрати запах з дивану в залежності від типу тканини:

Неприємний запах від дивана може з’являтися незалежно від якості меблів і матеріалу. Гострий лакофарбовий відтінок з’являється, якщо меблі нова, тільки з виробництва. Більше проблем виникає зі старим виробом, запах більш стійким і змішується в результаті різних типів забруднень. Забрати можна за допомогою популярних магазинних і народних засобів. Але застосовувати їх потрібно з обережністю, орієнтуючись на особливості матеріалу і тип забруднення.

kak ubrat zapakh s divana v zavisimosti ot tipa tkani: sredstva61 Як прибрати запах з дивану в залежності від типу тканини:

Повернути улюбленого місця пристойний вигляд без сторонніх запахів можливо, але спочатку необхідно визначити точну причину процесу.

Методи усунення

Очистити диван від сторонніх ароматів» в домашніх умовах можливо, але, щоб не зіпсувати меблі потрібно правильно підібрати спосіб. Завжди можна скористатися послугами професіоналів, в хімчистці з допомогою спеціальних методів усунуть самий стійкий запах. Але така послуга вимагає витрат, що включають безпосередньо процедуру обробки та доставку меблів. Прибрати запах можна самостійно, методи в першу чергу залежать від причини. В домашніх умовах вивести «аромат» можна з допомогою наступних засобів:

 • Професійна чистяча продукція. Вона ефективна, активні хімічні речовини проникають в глибокі шари наповнювача, тому усувають навіть самі стійкі запахи.
 • Народні засоби по догляду за меблями. Більш дешевий, але не менш дієвий варіант. Частіше застосовується для чищення оббивки.

Старий диван

kak ubrat zapakh s divana v zavisimosti ot tipa tkani: sredstva62 Як прибрати запах з дивану в залежності від типу тканини:Щоб усунути запах викликаний вогкістю, необхідно винести диван на свіже повітря для провітрювання.

В процесі експлуатації на меблях з’являються різні плями і сліди забруднень. Навіть якщо регулярно доглядати за диваном з часом турбують неприємні запахи, в більшості нагадують затхлість. Такий процес часто супроводжується вогкістю і цвіллю на задній частині меблів. Найчастіше таке відбувається, якщо диван розташований у приміщенні з підвищеним рівнем вологості. Позбутися від неприємного запаху від старої меблів можна наступними способами:

 • Винести диван на свіже повітря і залишити на добу, щоб той мав можливість провітритися.
 • За допомогою спеціальної палиці або решітки повибивати поверхню від пилу.
 • Ретельно пройтися пилососом по всій меблів, обов’язково очистити внутрішню частину дивана.
 • Всі миючі частини протирають губкою, змоченою в оцті. Щоб фарба або лак не зіпсувався, речовина розвести водою в співвідношенні 1:4.
 • В оцтовий розчин додати хлорку, потім обмокнуть там марлю і накрити весь диван. Залишити в такому положенні на 5-6 годин. Такий метод дозволить прибрати зайвий аромат і проведе дезінфекцію.

Щоб додати нове життя старої меблів, завжди можна поміняти оббивку. До таких заходів вдаються, якщо методи очищення виявляються безрезультатними.

Нові меблі

kak ubrat zapakh s divana v zavisimosti ot tipa tkani: sredstva63 Як прибрати запах з дивану в залежності від типу тканини:Позбутися від неприємного аромату нової меблів можна використовуючи пилосос для чищення від заводської пилу.

В процесі виробництва дивана використовується фарба, лак, клей та інші хімічні речовини зі специфічним запахом. Тому, якщо в будинку поставити нові меблі перший час буде відчуватися, що ця річ свіжа. В кращому випадку через 2-3 дні запах зникає самостійно, для цього достатньо регулярно провітрювати кімнату. Але якщо лакофарбовий аромат залишається надовго, він може впливати на самопочуття мешканців. Щоб усунути, необхідно вжити заходи:

 • Дрібна заводська пил залишається в оббивці, прибрати її можна за допомогою спеціальної насадки пилососа.
 • Потім всередину дивана або під ним розладжуватися абсорбенти. Можна використовувати магазинні засоби або домашні, наприклад, сіль, мед, цукор. Такі речовини вбирають токсини і усувають неприємний запах.
 • Забезпечується вентиляція, для цього 5-6 днів вікна повинні залишатися відкритими.
 • Особливості усунення запахів в залежності від типу тканини

  Перше на що варто звернути увагу, добираючи засоби і методи усунення стороннього аромату — це оббивка. Від матеріалу залежить інтенсивність запаху, адже тканини по-різному вбирають забруднення. Застосовуючи магазинні засоби, варто уважно вивчити інструкцію, там повинно бути вказано для яких видів оббивки підходить. Щоб не зіпсувати меблі варто запам’ятати прості правила:

  kak ubrat zapakh s divana v zavisimosti ot tipa tkani: sredstva64 Як прибрати запах з дивану в залежності від типу тканини:При виборі засобу по догляду за м’якими меблями варто звернути увагу на оббивку дивана.

  • Для оббивки темного кольору не підходять засоби на основі хлору, а також нашатирний спирт, перекис водню і лимонний сік. Ці речовини знімають забарвлення, з’являються білі плями.
  • Пофарбовані штучні тканини не обробляються абразивними засобами, вони можуть пошкодити волокно і залишити сліди. Краще використовувати звичайний мильний розчин.
  • Шкіра і замш — найменш примхливі оббивки, з легко відчистити від плям і запаху будь-якими доступними методами.

  Перед застосуванням засобів краще перевірити їх дію на тильній стороні дивана, щоб не зіпсувати оббивку.

  Народні засоби від запахів

  В домашніх умовах набагато простіше застосовувати підручні засоби. Існують ефективні методи усунення сторонніх запахів з м’яких меблів за допомогою народних рецептів. Такими способами усуваються складні запахи. Але підбирати засоби треба дуже обережно, деякі з них мають сильний відбілюючий ефект, тому можуть зіпсувати поверхню. Усунути неприємний запах можна з допомогою наступних компонентів:

  • лимонний сік або лимонна кислота;
  • содовий розчин;
  • столовий оцет;
  • розчин марганцівки;
  • господарське мило;
  • перекис водню.

  Профілактика

  Усувати неприємні запахи з дивана складно, тому досвідчені господині намагаються зробити все можливе, щоб проблема не повторилася. Тому варто стежити, щоб на оббивці не залишалися важко виведені плями. Для цього регулярно поверхню пилососять або протирають вологою губкою. Щоб меблі служила довго, варто забезпечити їй ідеальні умови. Кімната повинна регулярно провітрюватися, рівень вологості в приміщенні не перевищувати 50%.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради