Як прибрати подряпини на ламінаті і як попередити пошкодження?

Від появи подряпин на ламінаті не застрахований ніхто. Вона з’являється внаслідок навіть найменшого ушкодження. Хоч цей матеріал і міцний, і завжди виглядає презентабельно, будь-яка смужка на його поверхні відразу впадає в очі. Однак без втрати часу і сил, подряпину можна прибрати підручними засобами.

730693abedd8d3b7a361051fde320a09 Як прибрати подряпини на ламінаті і як попередити пошкодження?

Причини появи і види

Залежно від причини виникнення, визначаються наступні різновиди подряпин:

 • Властивості матеріалу, а саме зносостійкість. Підлогу можна подряпати після півроку неправильної експлуатації.
 • Вологостійкість. Якщо вологість в квартирі занадто висока, верхній захисний шар ламінованої підлоги може відійти від підстави. Це призводить до великих тріщин, що в підсумку закінчується розсиханням матеріалу.
 • Меблі. Предмети інтер’єру, які ковзають по поверхні без захисних елементів, пошкоджують площину підлоги.
 • Взуття. Ходіння на каблуках по кімнаті викликає виникнення подряпин, а також призводить до того, що покриття виглядає як решето.
 • Іграшки, тварини. Дитячі речі з гострими деталями, кігті також стають однією з причин пошкодження.
 • Неправильно встановлені пластини. Люди будуть спотикатися об виступаючі краї, через ризик появи смуг буде вище, ніж при звичайній експлуатації.

Як позбутися?

Не можна доглядати за ламінованим підлогою так, як за дерев’яним, наприклад, мити засобами, що містять віск. Але для відновлення це головна зброя.

5fb3e9e9e32dbd9dffe651e859fca30d Як прибрати подряпини на ламінаті і як попередити пошкодження?Установка нового настилу не завжди є доречним рішенням проблеми.

Для багатьох єдиним способом видалення ушкоджень є заміна підлоги. Тим не менш, це не завжди вихід із ситуації. Усунути подряпини на ламінаті дозволяють народні засоби, які підбирають залежно від покриття і подряпини:

 • Віск або восковий олівець. Призначений для приховування маленьких дефектів на ламінаті, виготовленого методом прямого тиску. Попередньо потрібно очистити і знежирити поверхню, і нанести віск вздовж подряпини як можна глибше. По завершенні, місце подряпини протерти тонкої ганчіркою.
 • Шпаклівка. Призначена для відновлення глибоких подряпин на ламінаті методом безперервного тиску. Перед використанням її попередньо розігрівають, а розплавлена шпаклівка заливається в тріщину по всій її глибині. Оскільки вона миттєво засихає, непотрібні залишки краще прибирати відразу.
 • Паста. Це засіб не має в складі агресивних речовин і компонентів. З її допомогою можна відновити верхню оболонку від серйозного пошкодження. Так само як і віск, паста підбирається за кольором ламінату. Приховати пошкодження можна шпателем, а відполірувати поверхню сухою серветкою.
 • Лак. Цей метод підходить для лакованих підлог з ламінату. Лак наноситься тільки на подряпину, а після висихання зменшує ризик появи нових пошкоджень.
 • Гіпс. Глибокі тріщини краще видалити з допомогою суміші. Робити її потрібно з гіпсу, води і тирси в пропорції 1 до 1. Приготоване засіб має бути подібно зубній пасті. Якщо тріщина глибше 6-7 см, краще вкласти в неї шматочок дерева, а зверху залити пастою.

Як попередити пошкодження?

c117a86ac1fe3217f7de9512732e2d36 Як прибрати подряпини на ламінаті і як попередити пошкодження?Спеціалізовані суміші для покриття створюють на підлозі захисний шар.

Уникнути подряпин на ламінаті не завжди вдається. Але якщо дотримуватися всіх рекомендацій виробника, це можливо. Після укладання панелей варто обробити поверхню лаком або воском. Кошти повинні бути спеціально призначені для цього, інакше буде більше шкоди, ніж користі. Не завадить закупити продукцію для реставрації покриття, щоб необхідність відновлення не була несподіванкою.

У будівельних магазинах можна зустріти спеціальні аерозолі для полірування ламінованих поверхонь. Вони покривають підлогу захисною плівкою, яка продовжує термін служби і береже від бруду і подряпин.

Крім того, необхідно уникати механічних пошкоджень, наприклад, використовувати повстяні підкладки під меблі, стелити килим (не тільки в передпокої), а при розстановці предметів інтер’єру, замість того щоб пересувати предмети на підлозі, краще попросити когось про допомогу, щоб їх підняти. Застосування цих кількох порад допоможуть в якійсь мірі уникнути подряпин, але повністю позбавитися від них не можна.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради