Як позбутися від вогкості в погребі: вентиляція, гідроізоляція

Головна причина вогкості і цвілі — конденсат в погребі. Таке явище спостерігається в 99% випадків, і пояснюється підвищеним рівнем вологості. Вогкість в підвалі негативно впливає на стан зберігаються продуктів, поверхонь приміщення, а також провокує розвиток захворювань. Щоб вирішити проблему, необхідно забезпечити вентиляцію приміщення і знизити вологість. Існують народні методи боротьби з вогкістю і цвіллю в погребі.

12d0a1d33d1be7237f0d08ee7ae0a848 Як позбутися від вогкості в погребі: вентиляція, гідроізоляція

Причини вогкості

Вологість у гаражі, де є підвальні приміщення, завжди підвищена. Часто на стелі і стінах можна помітити краплі води. При цьому відчувається запах вогкості і важке повітря. У результаті поверхні покриваються цвіллю, починається процес гниття. Щоб осушити підвал, необхідно спочатку визначити причину, з-за яких може з’являтися конденсат. Головні провокуючі фактори:

 • Неякісна вентиляція. Свіже повітря не проникає в підвал через блокування в результаті неправильного проектування або поломки.
 • Підвищений рівень грунтових вод. Після сезону дощів або танення снігу волога піднімається до підземних приміщень, дренаж не в змозі впоратися.
 • Неякісний фундамент підвалу. Утворюються мікротріщини, через які волога з ґрунту або зовні проникає в приміщення.

Вогкість у погребі з’являтися в результаті перепаду температури, вона є головною причиною цвілі.

Чому небезпечно?

f1f2cc0c3c42990741dcf6fad90c5eb7 Як позбутися від вогкості в погребі: вентиляція, гідроізоляціяНадмірна вологість загрожує розвитком грибків і дрібних паразитів, що є небезпечним для людини.

Конденсат в гаражі легко помітити, варто підняти голову на стелю, там з’являються краплі води. Волога потрапляє на продукти, стікає по стінах і провокують пошкодження. Сирий підвал є небезпечним для будинку і мешканців. В першу чергу він виступає головним джерелом грибка і цвілі. З часом вони з підвалу можуть переміститися в житлові приміщення. Негативний вплив вологи полягає в наступних факторах:

 • Активно розмножуються грибки і дрібні паразити.
 • Порушується рівень температури і вологи, в результаті скорочується термін зберігання продуктів.
 • Псується оздоблення стін з-за постійної вологи.
 • Руйнується фундамент та перекриття.

Як позбутися?

Прибрати вогкість в гаражі складно. Краще всього на етапі будівництва робити все по технології, щоб знизити ризик. Якщо підвальне приміщення вже не нове, щоб позбутися від вогкості, варто в першу чергу забезпечити подачу свіжого повітря. Важливо звертати увагу на всі деталі, якщо стіни мокрі, на стелі утворюються краплі, а на підлозі помітні калюжі, приміщення потребує ремонту для усунення вогкості.

Вентиляція

8016d1867ceb558c7c3d538c05b0050e Як позбутися від вогкості в погребі: вентиляція, гідроізоляціяУ разі появи конденсату необхідно зробити чищення труб вентиляційної системи.

Важкий вологий повітря в приміщенні говорить про підвищений рівень вологості. Щоб прибрати конденсат в підвалі, необхідно забезпечити подачу повітря. Вентиляція є обов’язковою частиною системи, у іншому випадку, льох не може використовуватися за призначенням. Спочатку потрібно зробити очищення труб, вони можуть пошкодитися в процесі експлуатації. Якщо після очищення вентиляції ситуація не покращилась і льох не став сухим, варто робити додаткові джерела повітря. Щоб просушити льох в гаражі, використовується 2 види вентиляційних систем:

 • Природна подача через «продухи». Вони повинні бути розташовані по всьому периметру, при цьому загальна площа не перевищує 1/400 території всіх стін.
 • Встановлення обладнання для перекачування повітря.

Гідроізоляція

Щоб волога не проникала в підвальне приміщення, необхідно під час будівництва правильно підбирати матеріали. Існують спеціальні речовини, якими обробляються стіни для того, щоб вода не просочувалася. Багато залежить від технології будівництва. Якщо система гідроізоляції в період кладки була порушена, ситуація виправляється за допомогою зовнішнього та внутрішнього дренажу. Вони передбачають відведення вологи за межі підвалу. Зовнішній дренаж проводиться за такою схемою:

 • По периметру копається траншея, глибиною 50 див.
 • Опускаються дренажі, їх закривають металевими сітками.
 • Дно і стінки закривають гідроізоляційним матеріалом.
 • Траншея засипається щебенем і трамбується.

989642bd72e986a4a3ef9277f07978f7 Як позбутися від вогкості в погребі: вентиляція, гідроізоляціяГідроізоляція дозволяє позбутися від вологи на тривалий час, забираючи її в земну грунт.

Така гідроізоляція дозволяє прибрати вологу в земну грунт, при цьому температурний режим в приміщенні залишається в нормі. Внутрішня система вирішує таку проблему набагато швидше, але потрібно буде витратитися на обладнання. Система укладання має ряд особливостей, що передбачає установку труб під нахилом, які сходяться в збірний колодязь. Установка виконується за схемою:

 • Траншея, глибиною до 50 см застеляється геосептиком.
 • 20 см засипається дрібним гравієм і утрамбовується.
 • Розкладається труби під нахилом в 3-4 мм.
 • Ще один шар гравію і гідроізоляційного матеріалу.
 • Засипається піском.

Гідроізоляція — самий ефективний спосіб, що дозволяє усунути вогкість на тривалий час.

Пониження рівня ґрунтових вод

Щоб прибрати вогкість, вентиляції та гідроізоляції буде недостатньо, якщо волога буде прибувати з грунту. Грунтові води здатні зруйнувати фундамент і привести і обвалення будинку. Тому необхідно провести процедури щодо посилення. В першу чергу забезпечується дренаж і вентиляція. Потім потрібно відкопати фундамент, встановити опори для його зміцнення. Отмостка укладається по периметру приміщення. Самостійно зробити пониження рівня ґрунтових вод не вийде, для цього потрібні професіонали та спеціальне обладнання. Господар після закінчення роботи, повинен висушити льох і обробити антисептиком.

Усунення капілярної вологи

f91ad5b5c2c3b0d8b36d5ce73690afdc Як позбутися від вогкості в погребі: вентиляція, гідроізоляціяЯкщо у фундаменті утворилися тріщини, то волога проникає у підвал із землі, в якій завжди знаходиться вода.

У земляному ґрунті завжди знаходиться вода. Із-за неякісної установки фундаменту утворюються тріщини, з яких волога проникає у погріб. У старих будівлях такий процес незворотній. В результаті на стінах утворюються вологі сліди, краплі, патьоки. Щоб позбутися від вогкості, варто усунути джерела капілярної вологи. Існує кілька ефективних способів:

 • шпаклівка стін гідроізоляційним складом;
 • обшивка лінолеумом, руберойдом та іншим матеріалом, що не пропускає вологи;
 • обробка полімерною смолою;
 • екранування за допомогою бетонних стін і глини.

Народні методи боротьби з вогкістю

Спеціалізовані методи по усуненню вогкості в погребі вимагають придбання додаткових матеріалів. Вартість ремонтних робіт може виявитися не всім по кишені. Тому боротися з вогкістю можна народними методами. Такі способи допоможуть знизити вологість на час, але не усунуть основну проблему. Популярністю користуються наступні методи:

 • Обробити стіни соляркою, а після того, як просохне, застосувати вапно.
 • Якщо з’явилася цвіль, її необхідно відчистити, а поверхню промити розчином оцту, борної кислоти і соку лимона.
 • Розкласти розжарені камені або цеглу і залишити до повного охолодження.

Перед проведенням процедур важливо винести всі продукти з льоху. Якщо є дерев’яні стелажі, вони також вимагають обробки. Волога негативно діє на дерево, в результаті воно швидко псуватися, тому краще користуватися металевими матеріалами. Усунути вогкість в підвалі потрібно обов’язково, інакше вона може переміститися в будинок і викликати появу цвілі, небезпечної для здоров’я людини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради