Як повернути гроші з Алиэкспресс

Купуючи на Aliexpress, не можна знати напевно, буде отримана річ якісної або хоча б відповідати тій, що представлена на сторінці магазину. Як повернути гроші з Алиэкспресс, якщо продавець надіслав не той товар, який чекаєш? Деякі продавці, відправляючи завідомо бракований товар, розраховують на те, що покупець не захоче возитися з поверненням і з’ясовувати стосунки, а просто «проковтне» низькосортну покупку. Але все ж, можливість повернути гроші на Алиэкспресс є.

kak vernut dengi s aliehkspress16 Як повернути гроші з Алиэкспресс

Детально про умовах повернення грошей написано і на самому сайті. Але англійську мову на достатньому для розуміння такої інформації рівні знають не всі, а переклад на російську там машинний — місцями з суттєвими помилками. Отже, розберемося в ситуації.

Причини для повернення

Про можливість повернення грошей варто знати, адже від багатьох покупок на даній торговій платформі з величезним асортиментом зупиняє саме питання: як повернути гроші за товар, якщо він не сподобається? Краще переплатити в магазині, але побачити і помацати, перевірити виріб перед покупкою, ніж втратити гроші. Але якщо знати процедуру, стає очевидно: при явному шлюбі повертати товар, куплений на Алі, можна і потрібно.

Звичайно, якщо товар хорошої якості і повністю відповідає опису, його повернути буде важко: продавець може просто не погодитися на такий хід. І, до речі, має на це право: покупець знав, що отримає, і саме це він отримав. Але є і ситуації, коли повернення грошей цілком виправданий. А саме:

 • продавець не відправив посилку в заявлений термін. Після оплати замовлення починає відлік автоматичний таймер — продавець повинен за цей час перевести замовлення в статус «Відправлений» та видати трек-номер для відстежування переміщення посилки;
 • покупець сам скасував вже оплачене замовлення в особистому кабінеті в графі обробки замовлення. При скасуванні необхідно вказати причину, а продавець повинен підтвердити дію — можливо, він вже встиг відправити замовлення, але ще не вніс цю інформацію;
 • після отримання посилки був відкритий спір і потім закритий на користь покупця;
 • продавець — шахрай, і це доведено — в такому разі сервіс Алиэкспресс заморожує обробку замовлення, а потім відшкодовує покупцям витрати.

У першому і останньому випадку повернення коштів відбувається автоматично. У другому і третьому — потрібен час на вирішення ситуації. Щоб розташувати до себе продавця, причини скасування замовлення можна вказати, що помилилися з розміром — у такому разі він з більшою ймовірністю піде назустріч, оскільки зберігає потенційного покупця.

Цілком ймовірно, що повернути гроші не вийде, якщо:

 • покупець визнав, що товар відповідає опису і має гідну якість (тобто, вагомих причин для повернення немає);
 • якщо спір не було розпочато до закінчення терміну захисту покупця (до закінчення відліку таймера плюс 15 діб).

Як тільки це час спливає, спір неможливо відкрити: саме тому аж до вирішення всіх питань по замовленню необхідно стежити за тим, щоб Захист покупця була активна.

Відкриття спору, як зробити це правильно

kak vernut dengi s aliehkspress17 Як повернути гроші з Алиэкспресс

Якщо товар не отримана вчасно або отриманий, але з явними дефектами — саме час відкрити спір. Є варіант, як повернути гроші на Aliexpress без спору — шляхом приватного спілкування з продавцем, але цей метод не завжди спрацьовує. А в суперечці може брати участь незалежний арбітраж, який і винесе остаточне рішення.

Щоб відкрити суперечка, потрібно натиснути на відповідне меню у графі замовлення. При цьому система спочатку нагадає, скільки залишилося часу на виконання замовлення, а також запропонує відкрити суперечка, щоб повернути гроші, по закінченню цього часу. Або ж запропонує продовжити термін Захисту покупця.

Це актуально, якщо замовлення доставляється довго. І покупець не впевнений, що отримає його. Але якщо він вже прийшов, і видно явні дефекти, потрібно відкривати спір. Причому якщо в замовленні кілька товарів з одного магазину, спір відкривається по кожному конкретному товару окремо.

Спочатку система пропонує вибрати вимогу:

 • Повернення тільки грошей (повної суми, якщо товар не прийшов, або частковою, якщо прийшов, можна користуватися, але він не відповідає опису).
 • Повернення товару і грошей (якщо товар бракований і покупець згоден відправити його назад в обмін на відшкодування повної вартості).
 • Доступ до диспуту отримують тільки покупець і продавець. Покупець повинен написати звернення і роз’яснити в ньому свої вимоги. Добре, якщо це буде підкріплено фотографіями невідповідності, відеоматеріалами та негативними відгуками інших покупців. Маючи вагомі доводи, складно не погодитися з вимогою повернути гроші. Часто вже на цій стадії виходить досягти угоди, оскільки продавець також не особливо зацікавлений у тривалому розвитку конфлікту, а тим більше — в посиленні його.

  Якщо продавець протягом 5 діб не відповідає на спір, він автоматично вирішується на користь покупця.

  Коли невідповідність товару не заважає використовувати його, продавець може запропонувати як повернути частину грошей, так і подарувати купон на знижку для подальших покупок в його магазині. На цьому етапі краще погодитися на відповідний варіант, тому що не факт, що потім можна буде отримати більше.

  Якщо ж компроміс не досягнуто, залучаються фахівці у вигляді адміністрації самої торгової площадки — і вже вони, враховуючи аргументи кожної зі сторін, виносять своє рішення. Якщо причини для повернення суттєві, спори вирішуються на користь покупця. Якщо ні — на користь продавця. Притому важливо відзначити, що якщо продавець дійшов до арбітражу, до останнього відстоювати свою позицію: на відміну від покупця, йому загрожують штрафні санкції за неякісний товар. Рішення арбітражу обговорення та перегляду не підлягає — воно остаточно.

  Як повертаються гроші

  kak vernut dengi s aliehkspress18 Як повернути гроші з Алиэкспресс

  Якщо товар на Алиэкспресс визнано таким, що вимагає повного або часткового повернення оплати, гроші будуть повернені туди, звідки ця оплата надійшла. А саме:

  • на банківську картку VISA, Maestro, MasterCard;
  • на рахунок в системі WebMoney:
  • на рахунок електронного гаманця QIWI;
  • через платіжні системи EBANX і Western Union.

  Іноді покупців Aliexpress цікавить, як повернути гроші, якщо за час між здійсненням проплати і її поверненням карта стала недійсна. У такому випадку гроші зараховуються на банківський рахунок, до якого прикріплена ця карта і у якого немає такого обмеження терміну дії. Отримати повернення можна, прийшовши до відділення з паспортом, або ж сума буде на рахунку нове, перевыпущенной карти.

  Є ще одне питання: що робити, якщо не карта стала недійсною, а сам банк збанкрутував? У такому разі реквізити для виплати змінюються в приватному порядку в листі до адміністрації. Якщо ж платіж вже направлений, скасувати його не можна — він залишиться на рахунку збанкрутілого банку. Але в Росії більшість банків застраховані депозитними агентствами — на сайті www.asv.org.ru можна отримати всю інформацію про те, як вивести свої гроші.

  Повернення грошей займає від 3 до 20 календарних днів, хоча зазвичай укладаються в першу декаду. Але якщо для розрахунків використовувалася карта AliPay, повернення здійснюється значно швидше — протягом доби. Якщо по закінченні цього строку гроші на рахунок не прийшли, спочатку необхідно перевірити у виписці надходження коштів, а потім, якщо і там немає інформації про зарахування, написати лист адміністрації Алі.

  Повернення грошей з Aliexpress — це функція, яка дозволяє покупцеві відчувати себе більш впевнено. І тому тут можна сміливо купувати не тільки бюджетні позиції, але і цінну техніку, речі та інші дорогі товари.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради